אחותו ואני

on and on

New member
אחותו ואני

מעניין אותי לדעת אם הקו מחשבה שלי לא נכון.. או שכן.
האם אתם קונים מתנות בימי הולדת לרחוקי משפחה, שלא חוגגים (לא מזמינים את כולם וכו)?

לדעתי קרבה ראשונה כן!
קרבה שניה - שוב בהנחה שהם לא עושים מסיבה - ממש לא!

הקשר שלי ושל חבר שלי עלה כמה וכמה שלבים בחודשים האחרונים.
בעקרון שנינו סטודנטים. עברנו לגור יחד. אנחנו מנהלים משק בית משותף, לא מתחשבנים בהוצאות... חיים כזוג נשוי.
בנוסף אנחנו כמובן גם עובדים... קשה אבל מסתדרים וטוב לנו.

שנינו יחסית לסטודנטים עובדים במקומות עבודה טובים. ומרוויחים יותר משכר מינימום... מה שמאפשר לנו לעשות את השלב הזה.
לצערנו במקום עבודה שלו הודיעו לו שיש קיצוצים, ושעליו לעזוב. הוא מנסה לחפש עבודה במקום אחר... אבל לא הרבה מקומות ממהרים לששכור סטודנט בתור עובד... מהסיבה שצריך להיות גמישים איתו.
כאמור מלצרות ניראית כאגע האופציה היחידה, מה שאומר ירידה משמעותית באורח חיים שלנו (=שימוש בכסף שבתוכניות חסכון)

המשפחות תופסות אותנו כזוג רציני לכל דבר ועניין... המשפחה שלו רואה אותי כאשתו; והמשפחה שלי מתנהגת אליו כבעלי..למרות שאנחנו עדיין לא נשואים.

ועכשיו לענייננו:
אחותו ביקרה אותנו לפני כמה ימים...
לאמא שלו יש יומולדת השבוע והיא עורכת מסיבה לכל המשפחה.
לאמא שלי ולאחי יש יומולדת בשבוע שלאחר מכן.
כמובן שאנחנו קונים מתנה לשלושתם, מה שאומר מינימום 300 שח הוצאות... שעבורנו זה סכום די גדול... (אפשר כמובן למצוא בפחות אבל זה התקציב המקסימאלי).

עכשיו מתברר.... שאחותו אמרה שגם לדוד שלה יש יומולדת, והם חוגגים את היום הולדת לאמא שלו ולדוד שלו אצל ההורים..
יצאה לי איזושהי הערה בטעות; שנמאס לי מהימי הולדת האלה ומלקנות מתנות לכולם... ואז אמרתי את הדיעה שלי לגבי קרובים רחוקים שלא חוגגים אצלם את היומולדת...

היא ממש התעצבנה עליי.
מתברר שכולם חושבים שאנחנו עשירים. היא אמרה שלא צריך להתקמצן. ושזה יומולדת. ושאנחנו גדולים ושאנחנו צריכים להביא מתנות ושזה ממש לא יפה מה שאנחנו עושים...
הדוד הספציפי הזה אף פעם לא הביא מתנה ביומולדת של חבר שלי, וכך אמרתי לה...

לא שאכפת לי כל כך ממה שהיא אומרת... אבל עצבן אותי שהיא לא הבינה.
עצבן אותי שהיא לא הבינה שאנחנו אומנם עובדים.. אבל גם יש לנו גם הוצאות די גדולות. שכד ולימודים זה די הרבה כסף.
וכן.אם פעם ב אנחנו יוצאים לסרט או מזמינים פיצה זה לא אומר שאנחנו עשירים.
ואם אני מעדיפה לבזבז את הכסף שלי על עצמי ולקנות לי חולצה פעם בחצי שנה, במקום לתת מתנה לקרוב משפחה רחוק; זה לא אומר שאני קמצנית ואנוכית.וזה ממש עצבן אותי שזה מה שהיא חושבת עליי.
אני לא אתן לה לראות את התלושי משכורת שלי ואת החשבונות שלי.
אנחנו לא יוצאים לפאבים ולמסיבות, והמותרות שאנחנו קונים היא ממש מעטה. אנחנו חיים חיים טובים דווקא בגלל שאנחנו מתקמצנים על עצמנו.
וכן. קשה לי להתקמצן על עצמי.. וכסף שחסכתי בצד יעבור למתנות. זה מעצבן ומבאס.

האם הדיעה שלי הגיונית?
הטם אני צריכה לעשות מה שמצפים ממני (בהנחה כמובן שיהיה לנו פחות מה לאכול)? או לספוג את הביקורת החברתית? כי לא נראה שהם יבינו בזמן הקרוב

mykal

New member
אפשר כמה עיצות?

בכלל לא משנה אם את חושבת הגיונית אם לא--
בכלל לא משנה אם את 'עשירה' או לא.
חבל שאת מרגישה צורך להתנצל (אפילו כאן בכתיבה) על האפשרויות שלך או לא.
והנה עצותי--
1)לפעמים לא מוכרחים לשמע הכל--
היא ספרה על עוד דוד שחוגגים אצל הוריו. בדיוק קמים וזזים ולא שמעת ולא ראית.
2)ואם לא ניתן להתחמק--ושמעת. למה את חייבת להגיב
ובטח לא אליה.כשיבוא בן הזוג שלך, או כשתהיי איתו לבד, תביעי את עמדתך.
'תתחשבני' כן קיבלת מתנה, לא קיבלת מתנה וזהו.
3)לפעמים לא מוכרחים להיות צודקים--אבל כן חכמים--התקציב למשפחה הקרובה 300 ש"ח, אז אפשר ממאה הש"ח של אמא שלו להפריש 20 לדוד, משהו סמלי.
בכלל מתנה היא תשומת לב ולא יותר.

ועכשיו--דברי עם בן זוגך ותחליטו מה עושים הפעם,
ותחליטו על מדיניות כללית עתידית.
ותקופות כלכליותכאלה ואחרות כולנו עברנו --אז קחי בקלות הכל יסתדר.

on and on

New member
צודקת. זו הייתה טעות להגיב

אגב בן זוגי כן היה נוכח באותו הרגע.. הוא פשוט שיחק עם הבן שלה,ולא אמר כלום... אחר כך הוא אמר לי שהוא די נפגע על חוסר ההבנה אבל הרגיש שזה לא המקום להעמיד אותה במקום.
&nbsp
לא יודעת למה חשוב לי הרושם הזה. לא יודעת למה אני מתפחלצת כשאני שומעת את הביקורת הזו ממנה.לא יודעת למ אני מתערערת כשהיא אומרת לי משהו...
&nbsp

לדעתי את לא צריכה להיות מעורבת בעניין בכלל

חבר שלך צריך לקנות מתנות לקרובים שלו לפי שיקול דעתו, ואת לקרובים שלך. זה בכלל לא משנה אם משק הבית שלכם משותף לצורך העניין. בעלי לא קונה מתנות לאחים שלי - אני קונה להם, ולהפך. הם לא מקבלים שתי מתנות מאיתנו, ובן הזוג לא מעורב בקניית המתנה אלא אם אני מבקשת את עזרתו, ולהפך. ו בוודאי שזה לא עניין לדיון עם אחותו. במקומך הייתי מושכת את ידיי מכל העניין ונותנת לחבר שלך לעשות מה שנראה לו.

ואני, כמובן, יוצאת מנקודת הנחה

ששניכם אנשים שקולים וזה לא שהוא ימשוך את כל הכסף מהחשבון שלכם וימשכן את האוטו כדי לקנות מתנה לדוד...

on and on

New member
אנחנו יחידה אחת

זה לא מתנה ממני או ממנו, זה מתנה משנינו... גם בגלל שאנינו עצמאיים מצפים מאיתנו להתנהג כך

yeshpitaron

New member
לגבי המתנה כפי ש mykel הציעה: למשוך

מכל אחד כעשרים שקלים ולקות משהו גם אם יותר קטן לדוד.

ברור. אבל אם את לא היית שם,

הוא גם היה קונה מתנה או לא. זה שאת נכנסת לתמונה לא אומר שהיחסים שלו עם המשפחה שלו צריכים להשתנות. לדעתי לחשוב שכן זו טעות. כך שאמנם המתנה היא משניכם (וגם אצלנו זה כך) אבל זו בעצם מתנה ממנו, כמו שמתנה שלך למשפחה שלך זו בעצם מתנה ממך. את לא נכנסת לתמונה כדי לקלקל לו את היחסים עם המשפחה שלו, נכון? אני חוזרת על עמדתי - את לא קשורה לעניין, זה בינו לבינם. אני גם בטוחה שאם תחליטי לא לבוא לארוע אף אחד לא יבכה. איכשהו אנשים לפעמים מפספסים את העובדה שמי שבאמת חשוב לאנשים הוא בן המשפחה שלהם ולא בן/בת זוגו, ואם הם ייפרדו, נניח, לא יהיה שום קשר בינה לבין המשפחה שלו (עד כדי ילדים אם יש).

MOBY6

New member
זה לא קשור ליחידה אחת

אנחנו ביחד כבר עשור וגם נשואים. אני לא מתערבת במתנות לצד שלו.
אני בגישה, שהוא יחליט למי הוא רוצה לקנות.
אתערב אם הוא מתייעץ איתי ושואל מה אני חושבת על סוג מתנה או על הסכום שהוא רוצה להוציא, אם זה מתאים לנו כזוג. אבל למי לקנות, אני לא נכנסת.
יוצא מין הכלל זו אמא שלו, שחוגגת באופן קבוע ימי הולדת ואז גם לי חשוב לתת לה.
שחררי, את בוחרת להיכנס לניהול דברים שלא בטוח שתרצי להמשיך ולנהל כל החיים.
מה גם, שנקרא מבין השורות שהקשר עם האחות מורכב גם בלי שום קשר לזה ושיש ביקורות עליכם בעוד מקומות ושם הקושי.

אם אומרים לכם ש״זה יומולדת של אמא והדוד״, מביאים גם לדוד.

אפילו אם הדוד ״תופס טרמפ״ על היומולדת שהאמא מארגנת. מבחינתך זה לא משנה - את הוזמנת למסיבה של שניהם.

הנימוק שלך שלא מביאים לקרובים מדרגה שניה אם אין חגיגה - אני מסכימה איתך. אבל זו לא סיבה למריבה. וזה לא קשור לשאלה אם יש או אין לכם כסף. זה דיון עקרוני.

אם אין- אז לא מביאים או מביאים משהו סמלי

עם כל הכבוד לאחותו, היא לא מנהלת חשבון הבנק שלכם ואתם היחידים שמנהלים אותו יחד עם הבנק ולפיכך תעשו מה שנוח לכם ומתאים לכם.

restart2

New member
אני עם מייקל

היי
אני חושבת שנבהלת מ..עצמך.

התגובה שלך לאחות -לא אופיינית לך
?
יש לך לחץ וחששות טבעיים בשל הפיטורים של הבנזוג.
כן מתנה או לאו זה החלטה שלך ובן זוגך.
אחותו ציינה שהיום הולדת נחגגת יחדיו אפשר להתייחס
עם זר פרחים או אגרת ברכה סמלית.
ההערה שלך לא צריכה לקבל משמעויות נוספות או התייחסיות..

נראה לי שהפריע לך שאחותו לא מתחשבת בקושי שאתם חווים.
אפשר לשוחח על כך או שלאו.להחלטתכם-

אבל ממליצה לך לשחרר.
ולהרגיש נוח עם כל החלטה
נושא מתנות ומשפחה זה נושא כבד וכאוב בהמון משפחות ויש ללמוד את
הנהוג ומה מתאים לכם. כזוג..
בהצלחה
יום הולדת שמח לכולם
אירית
www.iritshaal.co.il

ויקה1222

New member
אני בכלל לא מבינה את ההתלבטות

כאשר מגיעים למסיבת יום הולדת משותפת של שני אנשים, מביאים מתנה לשניהם, גם אם זה מעצבן. זה באמת כלל ממש בסיסי. זו לא חייבת להיות מתנה יקרה, שתהיה זולה ואפילו סמלית, אבל אי אפשר להביא רק מתנה אחת כאשר שני אנשים חוגגים יום הולדת.
חבל להפוך את זה לדרמה עם עקרונות. אם תביאי מתנה סמלית, אני בטוחה שלא תגיעו למצב שיש לכם פחות מה לאכול. מצד שני, אם לא תביאי מתנה באופן הפגנתי, ,תייצרי מתח ביחסים . בדיוק ככה מתחילים להדרדר היחסים במשפחה.

לגבי הויכוח שלך עם אחותו, לדעתי הוא מיותר וחבל שהתחלת. ממש לא היית צריכה להעיר שום הערה על "הדיעה שלי לגבי קרובים רחוקים שלא חוגגים אצלם את היומולדת...". זו הערה פוגעת, שיפוטית ומעליבה שהשמעת בעיניה על הדוד שלה. גם אני הייתי מתעצבנת במקומה. לא על כל דבר צריך להגיב ואם אחותו אמרה שהמסיבה משותפת, אז אמרה. אם יש לך משהו להגיד, אפשר לשמור את זה לבן זוגך (גם לא חובה, מדובר במשפחה שלו) אבל לא כדאי להגיע לויכוחים לוהטים שבהם כל אחד נשאר עם דעתו הוא ממילא.

את נשמעת מאוד משוכנעת בצדקתך, אך יש אנשים שחושבים אחרת ולו היו במצבך, היו מחליטים אחרת. ודרך אגב, גם אם היינו יכולים לקבוע שאת צודקת לחלוטין ודעתך היא ההגיונית והנכונה, עדיין יש את הכלל המדהים שעדיף לפעמים להיות חכם מצודק. את מתחילה חיים משותפים ונכנסת למשפחה, נסי לראות איך אפשר לבצע את הכניסה הזו בדרך יותר חלקה, רק את תרויחי מזה.

בגדול הדעה שלך הגיונית אבל....

את תרגישי נוח להגיע למסיבת יום הולדת ולא לתת לאחד החוגגים מתנה?
אם את מרגישה עם זה טוב אז אל תתני.

ועוד דבר קטן...אם אתם כל כך על הקצה שמתנה תגרום לכם לאכול פחות, למה בכלל לקנות מתנות?
לא ישמחו שפשוט תבואו ולא תביאו לאיש מתנה? מתנה זה חומריות ולא יותר

למעלה