יום המעשים הטובים

יום המעשים הטובים

היום ממש היום מציינים את יום המעשים הטובים.
אני חושבת שיש משהו יפה ביום הזה , למרות שאין ספק שצריך להיות אנשים טובים בכל יום אבל לפעמים במירוץ החיים זה לא מסתדר.

האם אתם מתנדבים/התנדבתם
איפה ובתור מה
איך הגעתם לזה

האם הייתם שוקלים התנדבות יחד עם בן/ת משפחה של בן/ת הזוג

לא מתנדבת אבל תורמת... זה מה שמצליחה לעשות
קשה נורא לג'נגל בין עבודה, בית ו-2 ילדים עם מליון חוגים. לא ממש נשאר זמן ומגיעים לשישי עם הלשון בחוץ. אז בינתיים, עד שנגיע לפנסיה (או עד שהילדים לא יצטרכו הסעות כל יום הלוך ושוב לאינספור חוגים) מסתפקים בזה.
מה שכן, הבכור שלי בן 11. הרהורים בנוגע לשנת בר המצווה שלו כבר עלו אצלי. בתור משפחה אתאיסטית, אישית אנחנו לא ממש מתחברים לכל עניין העלייה לתורה, ואני רוצה מאוד להפוך את שנת בר המצווה שלו לשנה משמעותית יותר, באמצעות התנדבות משפחתית, יחד איתו, בכמה מקומות. תקופה בכל מקום. זו רק התחלה של חשיבה, אבל זה הכיוון...

mykal

New member
סליחה, מגוחך משהו

ההחלטה של יום המעשים הטובים,
קצת מזכיר את העגלה של האבטיחים שהאיש צועק למטה "בואו לקנות רק היום
רק היום על הסכין"
אז מה ביום כזה נעזור לזקנה לחצות את הכביש אפילו אם לא צריכה לחצות אותו?

ולשאלותיך-
האם אתם מתנדבים/התנדבתם ? איפה ובתור מה? איך הגעתם לזה?
כל חיי התנדבתי בהרבה דברים
חלקם השתיקה יפה להם, ולא אפרט ואספר. נראה לי שנתינה הצניעות וההסתר יותר מתאימים,
משום מה תמיד דבקו בי התפקידים האלה.
באופו גלוי אני הייתי רכזת של מחויבות אישית, והלכתי עם התלמידים בעיקר של כיתות י' למקומות ההשמה, ועודדתי ולא רק התנדבתי אלא חינכתי לתרומה בקהילה ולהתנדבות.
היום אני מטפלת בבת חולה ובמשפחתה, והורדתי הילוך לעזור בחוץ,
גם אין כח ליותר, וגם זה חוסך מתנדבים אחרים.

האם הייתם שוקלים התנדבות יחד עם בן/ת משפחה של בן/ת הזוג?
לא--בכלל לא, ראשית כי נראה לי שלכל אחד יש תחומי ענין ויכולות שונות.
ושנית--אני חושבת שבזוגיות לא הכל חייב להיות יחד,
לפעמים מענין יותר הלחוד וההתכנסות אח"כ בבית וסיפורי החויות יש להם תרומה חשובה, ליחסים קרובים.

אולי אם הבנק של שרי המתוקה היה מתנהל אחרת היו פחות

אנשים שצריך לעשות להם מעשה טוב?

נקודה לחשוב עליה

נומלה

New member
או לחליפין ששרי המתוקה

במקום לתמרץ את כולם לעשות מעשים טובים תתרום 10% רק 10% מרווחיה השנה מהבנק. זה לא יביא אותה לפת לחם ובאמת יהיה מעשה שהיא עושה בעצמה. וכן אני עושה מעשים טובים כל הזמן. אני לא צריכה את שרי אריסון שתגיד לי.

למעלה