ניתוק קשר עם ההורים - חייב עצה

Shamy

New member
יותר מזה

כשהחבר הציע להתחתן שאלתי אותו מיוזמתי אם הוא רוצה לנסח הסכם ממון כי ראיתי שהוא חשש מחלוקת רכוש אם נתגרש(אני באה ממשפחה ללא שום כסף וחסכונות...משפחה קשת יום באמת,כל החיים שלי עד שעזבתי את בית הוריי נאלצתי לנקות חדרי מדרגות להשלמת הכנסה עם הוריי) הוא אמר שהוא לא מעוניין וההורים גם חשבו שלא צריך.(הוא בניגוד אליי אמיד) אבל גם אם היו מבקשים ממני לחתום על הסכם כזה לא הייתי נעלבת ...לגיטימי לחלוטין...

נומלה

New member
אין מה להוסיף. כל מילה!

restart2

New member
עיצוב מערכת יחסים

היי לבעל של ..
מבקשת לעלות את פנייתך בנקודות עם ציטוט מהפוסט-
אין פה שיפוט מי צודק אלא ציטוט מפנייתך-

1." היו לי הורים טובים ומטפחים .. והקשר איתם היה טוב במשך כל חיי הציעירים. 2.לפני שלוש שנים התחתנתי
3.ואחרי כמה זמן הם התהפכו עליי ועל אישתי.
4.אני בא ממשפחה שלא חסר לה ממון
5.ואחרי החתונה הורי שעד לאותו רגע נתנו ודאגו פתאום רצו הסכמי ממון .
6.אני ואישתי מאוד נעלבנו מהעלאת נושא הגירושים ומכך שאינם סומכים על אישתי.
7.הם הפרו כמה הבטחות בנושאים כלכליים שהבטיחו לפני החתונה ( כולל עזרה עם משכנתא ) ו
8.אנחנו הרגשנו מושפלים, מבוזים וניבגדים.
9.נהלנו איתם ויכוח מר שכלל נתק כמעט מוחלט של 9 חודשים
ו10 .. הם חזרו בהם מהפרת ההבטחה ועזרו ולא חתמנו הסכם ממון.
11. הלב שלנו נשאר שבור בעיקר לאור כל מיני עקיצות קטנות שהם שלחו פה ושם.
12
אישתי בטראומה מוחלטת, הפעם האחרונה שראינו את הורי הייתה באוקטובר. 13היא דרשה נתק של חצי שנה )
14 ועכשיו הודיעה שהיא רוצה ניתוק לצמיתות. ,
15אנחנו ביחסים טובים עם הוריה ( שעדין נשואים ).
16הרעיון לנתק את היחסים משמשפחה שלי מחריד אותי. "

המצב כפי שתיארת -
אתה מעוניין בבנייה/שיפור/שינוי מערכת יחסים עם ההורים שלך ואיתכם כזוג,
ואישתך לא רוצה ומעמידה אולטימטום.
מצב ביניים בו אתה נפגש בנפרד עם הורייך ומשפחתך נראה שאינו עומד על הפרק..?
אני חושבת שיש לך קונפליקט עם בת זוגתך שאתם מתקשים לנהל אותו ולהגיע להחלטה של WIN-WIN/ והקושי מורכב לא רק מסיפור המעשה..
לאישתך יש יתרונות רבים בהיותה כועסת פגועה או בלתי סולחת.. ויתכן שהיא בסוג של פחד ממשפחתך.כדי לרתום אותה להבנה עלייך לפעול שונה ממה שעשית עד כה.
התקשורת בינכם הגיעה למבוי סתום עם העמדה של אישתך 1 או אפס.
ממליצה בחום להתייעץ יש פתרונות אפקטיביים לשניכם לפתרון הפלונטר.
בהצלחה

אירית שעל
www.iritshaal.co.il

לא נעים, אבל הוריך צודקים

אנשים רבים עושים הסכם ממון. לא היתה סיבה שתיעלבו או תרגישו מושפלים בגלל הצעת ההורים.
סרבתם להצעה, והוריך סרבו לתת לכם כסף לקניית דירה. מתוך חשש שבגלל שאין הסכם ממון - הכסף יגיע אל זוגתך.
הם קיבלו החלטה שהם חושבים שהיא נכונה כלכלית. אתה יכול לחשוב שהם טועים כי אתה וזוגתך תישארו ביחד לנצח נצחים, אבל זו זכותם. זה הכסף שלהם.

והחרם שרעייתך החליטה עליו - מראה שהם צודקים. נראה שהיא יותר מדי רוצה את הכסף שלהם. מענישה אותם בגלל שלא רוצים לתת כסף.

(אסור לך להיפגש עם ההורים שלך כי היא לומדת לתואר שני ונורא עסוקה???? זה נראה לך הגיוני באיזשהו עולם? )

תודה לכולם

ראשית חשוב לי לציין : אישתי לא גולד דיגרית. מהכרות של הרבה שנים. היא לא ביקשה מההורים שלי דבר ולא ביקשה ממני שאבקש מהם. אנחנו מדברים רק על דברים שהם הבטיחו, בלי שנבקש, ואז חזרו בהם.
חוץ מזה שאישתי באה מבית פי 4 יותר אמיד ממני ( עם כל הצרות ).

תודה על התייחסות. חיממתם לי את הלב. בלי ציניות.

ננסה לפנות לטיפול כלשהו כדי להרגיע את הרוחות ולהחזיר את היחסים למוטב.

רוצה לציין לטובתה של אישתי : אפילו שהיא באה מבית שלא נתן תחושת משפחה שנים רבות, מהרגע שהכירה אותי עשתה הכל כדי להתקרב למישפחתי, הקרובה והרחוקה. למה ? כי היא רצתה משפחה ותיקון. לפני שהתחתנו היו לנו יחסים נפלאים עם המשפחה, כולל מפגשים דו שבועיים למרות מרחק של 80 ק״מ.

mykal

New member
מאחלת לך הרבה טוב,

בהצלחה.
מקוה שהכל יגמר בטוב.

לא הבנתי, אם אתם שניכם מבתים ממש עשירים.....

למה שההורים לא יתנו אותו דבר ושניכם תדעו שיוצאים מהנישואים עם מה שהבאתם שזה.................אותו דבר?

היא דרשה נתק של חצי שנה כדי להתאושש...פה חשדתי

איך ידעה שיקח לה חצי שנה להתאושש?
הוריך צדקו בגאונות יתרה שדרשו הסכם ממון, הם לא טרחו ועמלו כל חייהם בשביל שאם בעוד חצי שנה תתגרש הם יממנו את אישתך.
אין שום דבר משפיל בהסכם ממון והוריך לא חייבים לפרנס אותך.
אישתך נשמעת כמו אישה מעצבנת ודרמטית....ליבה שבור......היא בטראומה כי הוריך רצו הסכם מממון?
איזו טרגדיה יוונית...ממש איום ונורא....זוועה....לגרדום

ועכשיו אחרי שזינבתם מהוריך ממון רב היא רוצה לנתק איתם קשר...במקום הוריך לא הייתי חוזרת להיות איתך בקשר.......

אתם ילדים קטנים ומפונקים!

אם מישהו מציע לתת לכם כסף ואתם מסכים לקבל אותו, אפשר וצריך להיענות לבקשה סבירה והגיונית של הסכם ממון. לא רוצים? אומרים תודה, בל לא תודה וממשיכים בחיים בלי העזרה הזאת.
עם כל הכבוד לאהבת נצח, אחוזי הגירושין היום מאוד גבוהים וכל אחד עלול ליפול לסטטיסטיקה (הינה... אפילו אתם, הזוג המושלם בדרך לשם), מסתבר שההורים שלך לא כל כך טיפשים ואתם ממש כמו 50% מהזוגות... רק נתקלתם במהמורה הראשונה בחיי הנישואין וכבר אתם בדרך לפרק.
אגב, בעיני מי שמפחד מהסכם ממון כנראה יודע למה הוא מפחד ממנו... זוג שבטוח בזוגיות שלו, לא אמורה להיות לו בעיה לחתום על הסכם ממון.
ובאשר למה עליכם לעשות עכשיו כדי להציל את המצב?
למכור את הדירה, להחזיר להוריך את כספם ולהתחיל מחדש בלי תלות, בלי מחוייבות, בלי הסכמי ממון וכמובן בלי תנאים דרקוניים כמו לנתק קשר עם המשפחה. (ואם הנסיכה שלך לא מוכנה לתנאי האחרון, להחזיר אותה לביצה שלה עם כל הצפרדעים... לעניות דעתי ניתוק קשר עם משפחה זה לא משהו שעושים בגלל כמה העלבות או עקיצות קטנות).

למעלה