פינת
לסופשבוע

פינת
לסופשבוע

נא שרשרו לפה דברים שאינם קשורים בצורה ישירה לנושא הפורום.
שרשור זה יפתח בנתיים פעם בשבוע ובמידת הצורך אפילו יותר

פינת "שמח במטבח"

מה הכנתם במהלך השבוע האחרון

מה תכינו לכבוד הסופשבוע

&nbsp
בתאבון

דווחתי בפורום "שלי" אבל אשמח לדווח גם כאן

היום בצהריים היה:
סלט סלק, קציצות טונה אפויות, ירקות כתומים בתנור בניחוח תפוזים ותבלינים, אורז אדום עם אטריות, וגם מיקס אורז (שחור-אדום-מלא-פרא) לבכור, שלא אוהב אורז לבן.
לקינוח - עוגת שוקולד וריקוטה. מתכון חדש, הכנתי פעם ראשונה ויצא מעולה.
מחר בצהריים אוכלים בחוץ אחרי טיול קליל, אבל לארוחת ערב תכננתי להכין ניוקי ברוטב פטריות וערמונים.
&nbsp
במהלך השבוע אני בד"כ לא מבשלת. אוכלים לארוחת הצהריים שאריות מסוף השבוע + אני מפשירה במהלך השבוע מאכלים שונים שאני מראש מכינה להקפאה ומקפיאה במנות קטנות (בולונז, קציצות, צ'ילי בשרי, לזניה בשרית וכו').

האמת שהשבוע לא ממש יצא לי לבשל

הכנתי אבל בראוניז נוטלה שהבחור מטורף עליהם.
&nbsp
בין היתר הייתה גם שעועית ירוקה, תפוחי אדמה קטנים בתיבול שמן זית ומלח גס, כרעי עוף במרינדה בסגנון הוואי(משהו קנוי
).
&nbsp
עכשיו בסופשבוע נראה לי שאני אכין מהעוף הטחון "אצבעות עוף".
יש לי סיפור מצחיק בקשר לאצבעות עוף- הכנתי פעם לבחור לארוחת הצהריים וכולם היו בטוחים שזה קנוי ולא האמינו שאני הכנתי את זה וכשנתן להם לטעום -ביקשו שיביא יותר בפעם הבאה

&nbsp
האמריקאים האלה כל כך לא מורגלים לתרבות של בישול והכנה בבית שזה הזוי

בגלל זה הם כל כך נוטים להשמנה, ובגלל זה כל כך הרבה תוכניות
אוכל אמריקאיות עוסקות בללמד אותם איך לבשל בבית (ע"ע רייצ'ל ריי ודומיה). אצלנו זה די ברור מאליו, ורוב האנשים מבשלים בבית והרבה פחות אוכלים בחוץ.

מה שהכנתי בימים האחרונים:

לשבת:
חלות, סלטים למיניהם עם רטבים נהדרים, מיונז ביתי, מושט בתנור, בקר, שניצלים לילדים, קוגל תפוחי אדמה, חמין, כבד קצוץ, מוס שוקולד.
חוץ מזה הכנתי לאחי עוגת גבינה עם פסי שוקולד כי הוא עשה קידוש בשבת לרגל הולדת בתו.
אתמול בערב הכנתי בראוניס שוקולד גבינה לכבוד יום הולדתה של הבוסית שלי והבוקר אנחנו במסיבונת ספונטנית.
אתמול בישלתי מרק כתום לימים הקרובים.

פינת ההמלצות

סרט שראיתם ואהבתם/לא אהבתם, ספר שקראתם והתחברתם או לא, וכל דבר שעשה לכם כיף ותרצו להמליץ עליו

mykal

New member
לאחרונה החלטתי לחזור

לספרים שכבר קראתי ומשהו היה לי לא 'סגור' בהם.
ממליצה על הספר תרה/לצרויה שלו.

ולהתמקד בהשפעה של הבית שבו גדלו הדמויות,
אמנם זה לא הדגש בספר, אבל בעיני משמעותי מאוד.
קריאה מהנה.

כרגע קוראת את "שיר לאיזי ברדלי" כשיעורי בית

אני במועדון קוראות כך שנחשפת להמון ספרים שכנראה לא היה סיכוי שאבחר מיוזמתי כי אני מאלה שכן שופטים ספר לפי הכריכה שלו והנושא של הספר מאוד מאוד כבד, אבל יש משהו מאוד מעניין בספר הזה שמושך אותי לקרוא עוד ועוד...
&nbsp
זהו ספר על הדת המורמונית. משפחה שמאבדת ביום אחד את הבת שלה ממחלה קשה ורואים את דרך ההתמודדות או חוסר ההתמודדות של בני המשפחה ואיך הדת משפיעה עליהם ועל ההתמודדות.

היי בדיוק לקחתי את ספר הזה מספרייה . עוד לא התחלתי אותו

אבל טוב שכתבת שאת קוראת אותו כי הרבה פעמים אני קוראתספרים ומתבאסת שאין לי עם מי לדבר עליהם

מה שכן אני בכלל לא ידעתי על מה הוא מדבר עד עכשיו

חחח אני לרשותך כשתרצי לדבר על זה

אני באמצע הספר בערך כי קוראת קצת כל פעם- "גונבת" כמה דקות כל בוקר לפני שמתחילה להתארגן

dori78

New member
הסופרג'סטיות

סרט משובח.
בלי קשר לנושא שלו - עשוי טוב, שחקנים מעולים.

ועם קשר לנושא (וליום האשה הבינלאומי שחל אתמול) - כל המצקצקים על ה"פמינאציות" הלוחמניות,
הסרט הזה הוא התשובה הניצחת למי שלא מבין למה צריך להילחם על שוויון זכויות.

למעלה