איך מתמודדים איתם???

BluePotion

New member
איך מתמודדים איתם???

וווואיייייי איך אני עצבנית על ההורים שלו!!!! אנחנו עברנו לגור יחד בחצי שנה האחרונה, אנחנו גרים כמה רחובות ליד ההורים שלי וההורים שלו... אני סטודנטית ועובדת... אתם מבינים לבד שאין לי כל כך זמן לנשום... בהנחה שעכשיו אני בתקופת מבחנים, עובדת במשרה כמעט מלאה, ועל הדרך גם צריך לבשל, לנקות, להתעמל. ולישון בין לבין. היינו נוהגים לבקר את ההורים כל שבוע, לאכול בשבתות ארוחת צהריים אצלי וארוחת ערב אצלו. הודעתי להורים שלי ולהורים שלו שבחודש הקרוב הסופשים מאוד יקרים לי. זה הזמן שלי ללמוד למבחנים, לעשות את המטלות, ולנוח מעט. ההורים שלי קיבלו את זה בהבנה. ההורים שלו... הרבה פחות!!!! בסופש הראשון הגענו אליו בכל זאת כי הההורים שלו "שכחו" שאנחנו לא באים, והכינו לנו אוכל... והרגשנו לא נעים, אז באנו. בסופש השני פתאום היה להם נורא דחוף להתקשר לרחוקי משפחה מחול ושנדבר איתם בטלפון. רק הוא הגיע ואני נשארתי בבית ללמוד. ההורים שלו לא קיבלו יפה שלא הגעתי. והתחילו להגיד שזה לא טוב שאני כל הזמן לומדת ושאני לא מבקרת ושזה לא בסדר...כי הם יודעים שאת ההורים שלי אני כן מבקרת אז איך אין לי זמן אליהם... מה שממש לא נכון... לא ביקרתי את ההורים שלי שבועיים כאמור...הוא כמובן הגן עליי אבל זה עדיין מרתיח שככה הם אומרים! בסופש השלישי הם מתקשרים ביום שבת בשש בבוקר. מתקשרים מתקשרים מתקשרים. הוא עונה. "תקשיבו אתם צריכים להגיע דחוף" הם אומרים. "מה קרה?" הוא שואל. האח הקטן שלו קם מוקדם, הוא בוכה, הוא רוצה שנבוא לבקר ונשחק איתו בפלייסטיישן. "אנחנו לא יכולים להגיע היום" הוא אומר להם בטלפון, חצי ישן. "אין דבר כזה. אנחנו ההורים שלך.אתם מגיעים אלינו. נקודה.עד תשע בבוקר אתם פה." מנתקים. אני מתעוררת... חסרת מילים... שואלת אותו אם הוא מתכוון ללכת...הוא ממלמל משהו וחוזר לישון. הם מתקשרים שוב. "תקשיבו... אנחנו מצטערים אבל אתם חייבים לבוא ולשחק איתו בפלייסטיישן" אמא שלו אומרת. "אנחנו נבוא בערב" הוא אומר לאמא שלו. "ממש לא.אתם תבואו עכשיו כי עכשיו הוא רוצה לשחק אתכם בפלייסטיישן!!! העיקר להורים שלה אתם באים כל הזמן הא??" ווואייעעיייייי איך כעסתייי.... קודם כל אני מרגישה שהם ממש לא מכבדים אותי ואת הלימודים שלי. אני אוהבת אותם מאוד ונחמד לנו להיות איתם ולבקר. הם מאוד עוזזרים לנו ותומכים. אבל כן. כשאני לא יכולה לבוא אני מודיעה מראש ולא מגיעה. כל המקום להתחשבנות לא בא בחשבוןם וזה ממש לא פייר כי באמת לא ביקרתי את ההורים שלי בחודש האחרון. וגם הם מתגעגעים אליי. תקופת מבחנים... אין מה לעשות. זה ממש חצוף מצידם לדבר ככה ולדרוש ככה. אז אחיו הקטן קם מוקדם והעיר אותם... אין מה לעשות... ככה זה ילדים קטנים... שישחקו איתו, הם ההורים שלו לא אנחנו... הם צריכים לדאוג לו לא אנחנו.... להתקשר בשבת בשש בבוקר סתם ככה זה נראה לי ממש לא יפה... והבחור מנסה להרגיע אותם... בסופו של דבר לא הגענו. הוא עומד מאחורי המילה שלו... אבל הוא לא רוצה להתעמת איתם, לצעוק ולהסתכסך איתם... אז פשוט לא באנו. בסופש הרביעי נגמר התקופת מבחנים ובאנו לבקר את שני הצדדים. (כמובן שהודענו שאנחנו מגיעים). ההורים שלו שיחקו איתנו בברוגז. (בעיקר איתי.. כי אני האשמה בהתנהגות הרעה של הבן שלהם שלא בא לבקר). הם לא דיברו איתנו בכלל. הייתה אווירה רעה ומאוד לא נעימה. דיברנו וצחקנו ושיחקנו רק עם האחים שלו... ההורים שלו ישבו בשקט ובפרצוף חמוץ כל הערב... בגלל היחס שלהם הלכנו די מוקדם. הוא אומר שיעבור להם... ושהוא לא רוצה לדבר על זה...כי הוא יאלץ להתעמת איתם, הם עקשניים ודעתניים מאוד, ולא משנה מה הוא יגיד, זה לא יוביל לשום מקום חוץ מסכסוך... אבל אני שואלת...מה יקרה בפעם הבאה שלא נגיע? לא סיימתי ללמוד... מה יקרה בתקופת מבחנים הבאה? אני צריכה לבוא בכל זאת כדי לרצות אותם? או להשאר בבית וללמוד/לנוח? איך מתמודדים עם היחס הזה?? ואיך באופן כללי לגרום להם להבין שאנחנו ילדים גדולים שחיים בנפרד ויש לנו את החיים שלנו והמחויבויות שלנו ורק אחר כך באים לשתות קפה??

mykal

New member
השורה האחרונה היא תשובה

אני במקומך מרימה טלפון היום-
ואומרת--תראי משחקי הברוגז שלך--לא בגן שלי,
אני אדם מבוגר, יש לי חיים משלי.
אנילא מתנצלת אם אני בוחרת ללכת למקום אחר מלבד אליך--
במיוחד כשזה לא נכון..
אז ככה אבוא עוד פעם בשבת הקרובה, אם יהיה נעים אז אמשיך להגיע לפי היכולת שלי, אם לא יהיה נעים--אני יותר לא אבוא בכלל.
את השאר מול הבן שלכם תסגרו.
תודיעי לבן הזוג שזה מה שאת מתכונת לעשות.
כי עכשיו זה כשאתם *רק* חברים--אח"כ יהיו לידות וילדים ועוד נקודות משיקות
ולא יתכן שרק דעתנותם ועקשנותם יפריעו לבחירות שלכם.
ויתור פעם ב... הגיוני לנהל אתכם ול'חנך' זה קצת יותר מידי.
היום תציבי גבולות ברורים אזי לא תהיה סיבה למריבה עתידית.
כאן אבל השאלה--מה בן זוגך מתכוין לעשות. שלא 'יחליק' כי זה יבוא בהפוכה.

יכול להיות שיש להם איזה סוג של פיגור?

להתקשר בשש בבוקר בשבת בשביל שתבואו לשחק פלייסטיישן וגם לתת לכם שעת התייצבות?
אישית אם הייתי חבר שלך רק על זה הם לא היו רואים אותי חודש, אחר נדבר על חוקים וגבולות

נראה כאילו הם משחקים היטב לידיים של בן זוגך

ומצליחים לגרום לו ולך מספיק רגשות אשמה כדי שתבואו למרות שזה לא נוח ולא מסתדר לכם.
אני חושבת שהגיע הזמן שבן זוגך יעשה איתם שיחה ויבהיר שאין מקום לטלפונים בשש בבוקר אלא אם זה מקרה חירום ושאם אמרתם שלא יכולים לבוא-אתם לא יכולים לבוא.נקודה.
&nbsp
אולי תנסו לבוא אליהם באמצע שבוע במידה ולא יכולים בסופשבוע-נשמע שזה ממש חשוב להם. נשמע בכלל שהמשפחה שם מאוד קרובה ואולי פתאום הם מרגישים ש"גנבת" להם את הילד.
&nbsp
זה מעצבן ומתסכל מה שאת עוברת, לא מקנאה בך בכלל

BluePotion

New member
להורים שלו יש מילה מאוד גדולה עבורו...

למרות שבסופו של דבר הוא עושה מה שטוב לו (לנו)... יש לו כבוד עמוק כלפי ההורים שלו, והוא בחיים לא ינסה להגיד להם שהם טועים.

mykal

New member
אומרת משהו מנסיון

קראתי את דבריך כאן.
ואני שומעת הרבה הערכה לענין של כבוד להוריו.
מאחר וגם אני חשבתי כך ביחס לבעלי--והערכתי מאוד את העובדה שהוא מכבד,
הגדלתי לעשות כשחשבתי שכך הוא גם לומד לכבד אותי.

אבל ואבל גדול--לא זה לא נקרא לכבד, לקפל 'זנב' ולא לומר מה שמרגישים וחושבים.
זה מוביל בדיוק למקומות המזלזלים בך מצד אחד ובהם מצד שני.
כי את תגידי כמה לא נוח ונעים, והם יאמרו אותו דבר וכשהוא יהיה הטפלון--
כולם יסבלו.

הוא אדם בוגר--הוא לא אמור להתחצף,
אבל כן אמור לשבת מול הוריו ולומר--אנחנו אוהבים אתכם ורוצים לבוא,
אבל, אנחנו גם עסוקים ולא תמיד מצליחים להספיק.
הדרך שלכם להתקשר כך, היא מפריעה ולא נעימה.
הכפיה לא נעימה, הפרצופים והברוגז לא לגיל.
אז בבקשה, שחררו ותיצרו אוירה נעימה.

עד שזה לא יקרה--עד שהדברים לא ילובנו--עד שלא תהיה הפרדה ברורה בין הזוגיות שלכם למשפחת המוצא שלו (כרגע) זה רק יסלים וידרדר --
וה'פיצוץ' כבר די קרוב. ואז ה'שיקום' והאיחוי קשה אם בכלל אפשרי.

אני הייתי ועודני שם--למרות שאני כבר מבוגרת והחם/חמות שלי כבר לא חיים.
ההשלכות עוד כאן.

ayaht

New member
וואו, זה ממש מרגיז לקרוא את מה שכתבת

הם בהחלט מתאימים בתור דוגמא להגדרה במילון של המילה חוצפה.

קודם כל, תהיי שלמה עם עצמך.
בשבילך הם אנשים *זרים*.
את בתקופת לימודים עמוסה.
לא הם מממנים לך את הלימודים.
לא הם אלו שצריכים לנהל לך את החיים.

כתבת שהם מתקשרים ללא הרף.
לאן הם מתקשרים ולמי?
ועוד בשש בבוקר?

אני משתדלת להיות עדינה ומנומסת, אבל מי שמעז להתקשר אליי בשעה כזו, מבלי שתהיה סיבה טובה כמו מוות של מישהו קרוב, לא יתקשר יותר אף פעם.
לא אליי ולא לאף אחד.

לדעתי זו היתה טעות ללכת ולבקר אותם כשהסתיימה תקופת המבחנים.
אני חושבת שבתור התחלה תדרשי מבן הזוג שלך שישים את הטלפון שלו על השתק.
שלא יטרידו אתכם בשבת בבוקר.
במכשיר שלך אני מציעה לך לחסום אותם.
לא ההורים שלך, לא הבעיה שלך.

בנוסף, לא הייתי הולכת אליהם *בכלל* בתקופה הקרובה.
לא בשבת, לא בחג, ולא משום סיבה.
ובטח שלא מכניסה אותם אליי הביתה.

אתם סה"כ חברים.
עוד לא התחתנתם.
אין לכם ילדים משותפים.
אין לך כלום איתם.
ובכל זאת הם חיים בסרט שאת חייבת להם משהו.
כדאי להעמיד אותם על טעותם.
במעשים.
לא בהסברים ובטח לא בהתנצלויות.

זה מה שנקרא OVER KILL

הבחורה ציינה שחוץ מאירועי החודש האחרון, הם דווקא נחמדים, עוזרים ותומכים... אני מניחה שאפשר למצוא איזו דרך ביניים בין להחרים אותם לחלוטין לבין להתרצות לחלוטין...

ayaht

New member
לגמרי. אני בנאדם שמחפש פתרונות מהירים ואפקטיביים

לא רואה טעם בלבזבז זמן על ללכת על האצבעות ולהשתדל לא לפגוע במי שלא אכפת לו לפגוע בי...

BluePotion

New member
מסכימה...

הם בסך הכל מאוד מאוד עוזרים לנו... אני לא רוצה להסתכסך.
אומנם אני לא חלק מהמשפחה (בנתיים), אבל אנחנו בזוגיות 5 שנים והם מחשיבים אותי לחלק מהמשפחה שלהם...
אבל יש להם דרישות קצת הזויות(!), כאילו אנחנו בני 15 ואנחנו צריכים לציית.

אני לא חושבת שיש יותר מידי מה לדבר ולהסביר ולדוש איתם בנושא

הסברתם בצורה מכובדת, לא הגעתם כשלא יכולתם, כן הגעתם כאשר התאפשר, זהו זה. הפעם זאת כנראה היתה הפעם הראשונה שהם נתקלו בתופעה שיש לכם חיים משלכם ורצונות משלכם ולא תמיד זה הולך בדיוק עם שלהם. לא נורא, תמיד יש פעם ראשונה. בפעם הבאה יהיה להם קצת יותר קל. ואם לא - זבש"ם...

אני בשוק.

איזה אנשים הזויים.
פשוט את צריכה להרגיל אותם שבאופן קבוע אתם באים רק פעם בחודש, ואז בתקופת המבחנים הם לא ישימו לב להבדל.
תשמעי, אני פשוט המומה ממה שאת מספרת כאן. זה פתולוגי המקרה הזה, הם צריכים טיפול.

נומלה

New member
עצה מקרב לב: צאי מהמשוואה

למה את הודעת להורים שלו שלא תבואו? למען שלוות נפשך, השאירי את התקשורת עם ההורים שלו בשבילו. את תבואי איתו, תחיכי, אםאין לך זמן כי את צריכה ללמוד, אל תבואי ו...זהו.
אתם עדיין לא נשואים, שכל אחד מכם יתקשר עם ההורים שלו ויחייך להורים של השני.

נומלה

New member
אז למה את בכלל מתיחסת

ואיך את יודעת מה הם חושהים על לימודייך? אני חושבת שהם בכלל לא חושבים עלייך ועל עיסוקייך כשהם מזמינים אליהם. תפקידו של בנם להביא לתשומת ליבם. כנראה הוא לא עשה את זה.

Jacob87

New member
חמותך ממוצא מרוקאי\צרפתי?

זה חוצפה ואני מבין אותך
הם באמת הגזימו, פשוט תעמדי על שלך הם לא סופרים אותך וחושבים רק על עצמם.
ייתכן גם שאין להם תואר אקדמי כלשהו כך שהם לא מעריכים את החשיבות של תקופת המבחנים.
הקטע עם הפלייסטיישן היה גורם לי להרים את הטלפון ופשוט לצעוק עליהם.. חוצפה.

נומלה

New member
מילה גזענית קטנה

למה מרוקאי / צרפתי? חמותי היתה פולניה והפרצופים החמוצים אותו דבר בדיוק. זה לא עמין של מוצא. זה ענין של שליטה.

אתם נוהגים מצויין

מסבירים פעם אחת: "תודה על ההזמנה, מתאפשר/לא מתאפשר לנו להגיע" ובזה לסיים את הסאגה.
אם מתאפשר אז מגיעים, נותנים נשיקה וחיבוק, משוחחים עם מי שמעוניין לשוחח איתכם ומתעלמים מפרצופים חמוצים... אף אחד לא מת מפרצוף חמוץ...
העיקר, לא להתרגש מהם, הפרצופים והמצב רוח זה שלהם, לא שלכם.

למעלה