חמותי ואני....או שזו רק אני

דנהה31

New member
חמותי ואני....או שזו רק אני

שלום לכם,

באמת שהיה נדרש ממני אומץ רב לרשום בפורום זה ובכלל להביע את דעתי בצורה פומבית... מאחר שבעלי כבר ספג את הדיעות והרגשות שלי במריבה שהתחילה ממשהו קטן כל כך והתפתח להבעת מילים מאוד קשות שלי וספיגה שלו משום מה את הכל...מתנצלת מראש על אורכו של הסיפור אבל בבקשה תקראו

נתחיל מכך שאנחנו עדיין לא נשואים שנה ומכירים מספר שנים בלבד...
הוריי התגרשו לפני מספר שנים והמתיחות ביניהם ארכה שנים ועדיין נמשכת, אמא שלי חטפה את המכה הרצינית מאחר וספגה בגידה מאבי שטוען שלא היתה לו אשה שנים אז חיפש בחוץ
אז יוצא שאני שומעת על הסבל של אמי שהיא אשה כל כך טובה, חכמה ויפה ואמא למופת שאין דברים כאלה...
בכוונה התחלתי בכך כי אולי זה יעזור להמשך...

הורים של בעלי נשואים ואוהבים עדיין, אמו של בעלי היא בן אדם שחייב תשומת לב תמידית. היא לא מאפשרת אפילו לבעלה לומר משפט שלם ללא התערבות שלה.
היא מטיחה בילדים שלה רגשות אשם. בעלי כבן בכור מקבל את רוב ההטחות.חייבת שדברים יעשו באופן שהיא רוצה בלבד.
בשנים האחרונות גילו אצלה איזושהי בעיה רפואית די חמורה (לא סופנית חס וחלילה אפילו לא קרוב אך לא ארחיב) והיא לא מצליחה להגיע לפתרון, מה שבאמת מדאיג.
אני יכולה להבין את התלונות שלה והטענות אבל היא מגזימה ומטיחה את כל התסכול שלה בבעלי עד דמעות לפעמים (מצידו).
זה מתסכל אותי כל כך כי בעלה כל כך דואג לה ואוהב אותה ועושה בשבילה הכל פשוט הכל. ובעלי והאחים שלו גם כן תמיד שואלים לשלומה ודואגים בכל מצב רק שהיא תהיה בסדר ותקבל תשומת לב.
אני לא מבינה למה בן אדם שכל כך אוהבים אותו מסביב ויש לו בעל כל כך תומך ואוהב וילדים מדהימים יכול להתלונן ללא הפסקה על גורלו המר?? קשה להבין איך היא מסוגלת להתנהג בצורה כזאת "דורשת" מהילדים שלה ללא מצפון וללא דאגה שיש להם חיים משלהם.
אני מודה שאני ממש "ילדה טובה" לידה ושותקת ולא מעיזה לומר מילה שלא במקום העיקר שלא יהיה לה מה לומר ואפילו לעיתים מצדיקה אותה. אפשר להגיד שאני לא מפגינה את האני העצמי שלי אל מולה כדי לא להיות פגיעה בשום צורה אבלזה מחלחל בי ואני מוציאה את הכל על בעלי והוא סופג עקיצות מצידי והערות לא במקום.

במריבה המדוברת לעיל, הטחתי בפניו משהו שהוא די מעוות בעיני כל מי שסיפרתי לו על כך
בתוך התסכול שלי והלחץ שאני מרגישה בכלל בחיים ומצד הוריי והוריו ההגיון שלי משווה בין האמהות שלנו
ואני אומרת לעצמי, אמא שלו היא שתלטנית שאין מסופקת במה שיש לה ללא קשר למחלה ובמקום להתמקד בחיובי שזה חיי המשפחה הנהדרים שיש לה היא מתמקדת בשלילי תמיד ולא מסוגלת לשחרר ובכך מוציאה מהכלים את כל מי שסביבה והם עדיין נשארים שם. לעומתה, אמא שלי שתקה כל השנים, היתה אם למופת ועקרת בית מדהימה ולא קיבלה יחס אוהב ומסור מבעלה ולא קיבלה את מה שמגיע לה.
בעצם למה לאמא שלו מגיע ולאמא שלי לא ??
מעוות אני יודעת, אבל זה מה שאני מרגישה כרגע ויש לי רגשות טינה כלפיי אמא שלו אולי כתוצאה מההשוואה או כתוצאה מהיחס לבעלי או שניהם יחד...

כמובן שהסיפור הוא מפורט יותר וארוך יותר ובאמת ניסיתי להיות איכשהו אובייקטיבית ואני מתנצלת מראש אם זה פוגע במישהי בפורום כי בהחלט באיזשהו מקום אני מתביישת במה שכתבתי אבל לא יכולה לשקר לעצמי שזה מה שאני מרגישה

בבקשה אשמח לתגובות ולדעות גם אם הן קשות ביותר

תודה

mykal

New member
כמה דברים לדבריך,

עם רגשות אי אפשר להתוכח.
ואם זה מה שאת מרגישה--מי אני שאומר לך--זה סתם.

אבל אני מאמינה שניתן למתן רגשות.
ומודעות ותבונה אמורים לנווט את הרגש.

חבל שאת משוה בכלל בין אמא שלך לחמותך--שני בתים,
שתי נשים שונות, שתי עולמות--למה להשוות? את רוצה שישוו בינך לאחרות?
כל אחת באופיה, כל אחת לגורלה.

ביום שתפסיקי להשוות, תלמדי להנות מהמעלות של כל אחת,
ותוכלי גם ל'השתחרר' מהמקומות שלא נוח להם בתוכם.

את הענינים של בעלך ומשפחתו, השאירי להם--היא חולה,
תהיי תמיכה לבעלך,את הכאבים שחררי אצל חברות טובות. נאמנות.

מאחלת לך שנה טובה.

דנהה31

New member
בהחלט צודקת - איך משחררים ???

תודה רבה על התגובה
אני יודעת שאת צודקת ושזה ממש לא קשור אליי ואין מה להשוות
המשפחות שלנו שונות לחלוטין ואפילו הפוכות וכנראה שקשה לי להסתגל לעניין
אנחנו לא משפחה הכי קרובה אבל אוהבים מאוד והם משפחה מאוד מאוד קרובה וזה ממש מוזר לי
זה ממש מציק לי שהוריו רוצים לבלות איתנו כל הזמן גם בחופשות ושהוא מספר להם כל דבר ובאיזשהו מקום רוצה לצרף אותי לכל המסגרת הזאת ואני מסרבת פשוט מסרבת כי קשה לי עם זה אני לא רגילה
והעניין שאמא שלו קולנית כל כך שולטת ואמא שלי ממש לא כזאת

איך משחררים ? איך בדיוק יוצאים ממקום לא מוכר ומקבלים ? איך מתמודדים עם השוני הזה ?
כי הרגשות היחידים שיוצאים לי זה כעס ותסכול וזה פוגע בזוגיות שלי לאט לאט

mykal

New member
נראה לי שהדרך לבנות נכון,

היא יעוץ זוגי.
זה יכול לאורר רגשות, וגם לתת לבעלך כוון של מינון.
לא להתנתק אבל לבנות את הזוגיות שלכם כיחידה עצמאית.
המחליטה על היותכם רק בזמן ובמקום ובכמות שמתאימים לכם שניכם.
אולי תקבלי, גם טיפים איך 'לתקשר' ול'נוט' נכון שיתאים גם לך.

האמת היא

שאין עיצה שניתן לתת לך שתצליחי ליישם. זה שינוי תפיסת המחשבה שלך ויקרה רק אם באמת תאמיני.
ובמה את צריכה להאמין? שלקנא במה שיש לאחרים לא יעזור לך. שאסור לערוך השוואות (כי תמיד תכעסי בשביל המפסיד).

בינתיים את עורכת השוואות ואת כועסת. חוסר הצדק בעולם מכעיס מאוד. ועוד יותר מכעיס שמי שהכי בסדר והכי מגיע לו דווקא לא מקבל מה שמגיע לו.
(זאת הסיבה אגב שהדתיים המציאו את הגמול בעולם הבא. הרבה יותר קל להאמין בזה מאשר לחיות בחוסר סיפוק מהעולם הזה)

דנהה31

New member
התפיסה שלי ילדותית?

האמת שאני יודעת את כל מה שאת כותבת וכנראה לא באמת רוצה לשחרר
כי זה יותר נוח להתייחס אליה כאויב מאשר לעשות בדק בית
אני יודעת שזה מגוחך אבל כנראה שאני לא מוכנה עדיין
רק עכשיו אני קולטת... !!!!
שהנה אני מתלוננת עליה שהיא לא מסתפקת במה שיש לה שבעצם גם אני כזו

לא ילדותית,אנושית.

קשה מאוד לשחרר. לוקח הרבה זמן להצליח לעמוד בהחלטה כזו. קצת כמו דיאטה. תמיד מדברים על ה3-5 קילו האלו שאנחנו ממחר מתחילים להלחם בהם (גם כשאנחנו נראים נהדר)

את גם תגלי שיש נושאים שיותר קל לשחרר בהם וכאלו שהרבה יותר קשה,אני מאמינה שאין אף אחד, אולי חוץ מהדאלי למה, ששיחרר הכל. אבל כדאי ושווה לעבוד על עצמך בנושא הזה, כי לפי התיאור שלך, את יוצרת ריבים עם בעלך בגין זה, ואת בטח לא רוצה מתח בחיי הנישואים שלך, בשל משהו שאין לך שם אפשרות להשפיע עליו.

לא מגיע

באמת, לא מגיע. לא הטוב ולא הרע מגיעים, אבל הם מגיעים (כלומר, באים).
אני רוצה לחלק את הכעס שלך, ברשותך:
יש הכעס על זה שלאמא שלו יש כל כך הרבה אהבה, שלדעתך לא מגיעה לה, ולאמא אין אהבה כזו, למרות שלדעתך מגיע לה. זה כעס על מה שנראה לך כמו אי צדק קוסמי, אבל כזה הוא המצב, ואין טעם לכעוס עליו. אגב, כנראה שגם לאמא שלו מגיע, לפחות בעיני משפחתה...
ויש הכעס על זה שאמא שלו שתלטנית, קולנית, תובענית. זה כעס שיש לאן לנווט, אפשר לבדוק איך אתם משיגים גבולות שנוחים לך. אם לא נוחה לך הקרבה הקרובה, מצאי משהו שכן טוב לך איתו. שבי בנחת עם בעלך, הסבירי לו עם מה נח לך ועם מה פחות, הגיעו לעמק השווה, וזהו. עכשיו יהיה לשניכם טוב

אגב, אמא שלו תשאר שתלטנית, השאלה אם תתנו לה לשלוט... אפשר קרבה גם בלי שליטה!

הדסהש1

New member
ראשית מאחלת לכולם בריאות.את ובעלך

לא יכולים להבין מדוע אמו כועסת ומורמרת.היא סובלת.
אני חיה עם אדם חולה סרטן שכעט בהפוגה אבל כבר זה חזר
פעמיים.אני כל יום שומעת כנה הוא סובל.הוא משתדל לתפקד
(אינו עובד)מוציא את האנרגיות בבישול ובגינה.כח משהו חריג
מקפיץ אותו.למדתי לשתוק.זה מתסכל.ואמך חייבת להמשיך לחיות
גם אני יודעת מזה להיות (אימי נעזבה לאחר 30 שנה) אשה נבגדת
היא כבר אנ ניה בין החיים אבל סבלה מרגשות עזים של כשלון.זאת היתה אהבה
מהסרטים עד ששששששששששששש.ואב י חי אם השניה כבר כנעט 40 שנה
ולראותם בזוגיות שכזאת לפעמים מטריפה אותי.למרות שאבי לא קל כבר בן 92.
אבל לזכור מה אימי הקריבה למענו אי אפשר לשכח.
שתהייה שנה נהדרת ובקשו רק בריאות.

בגלל קנאה בחמותך, את תהרסי את הזוגיות שלך

בכל מה שכתבת כאן ראיתי רק קנאה זולה מצדך. כואב לך שטוב לאשה אחרת ולא לאמך.
בס'ה את נכנסת למשפחה עם אורחות חיים מסוימת, את מקנאה ביחס שהאמא מקבלת, במשפחתיות החמה, בדאגה ובאהבה שיש לכולם. מוכנה להרוס את הזוגיות שלך במריבות קשות כי אמא שלך לא יודעת (ידעה) "לדרוש" להשיג מה שחמותך הצליחה. כי אביך לא היה כאביו.
במקום שתחשבי כמה טוב שאלו החיים שבן זוגך ראה אולי גם אני אזכה בחיים כאלה ולא כמו חייה של אמא שלי.

חבל מאוד שזו הגישה שלך .

אותי הפוסט שלך מאוד קומם.

את מתנהגת בדיוק כמו חמותך.

כל שאלות הלמה שהפנית לחמותך, תפני לעצמך. מה פתאום את מקניטה את בעלך על התנהגותה של חמותך? למה זה מגיע לו?
תפקחי עיניים.

ומה קשורה אמא שלך, זה מצב כואב שאת צריכה לפתור, ועם איש מקצוע אם את רואה שזה זולג לתחומים אחרים בחייך. אין שום הצדקה לצורה בה את מתנהגת. מתחנפת לחמותך ומציקה לבעלך.

למעלה