יש לי שאלה על מקודד H.264 ב VirtualDub

רוב הזמן נח

Well-known member
יש לי שאלה על מקודד H.264 ב VirtualDub

מה זה אומר ZERO LATENCY
צרפתי גם צילום מסך.
מה זה נותן לקובץ כשמסמנים שם V ?

גיליום

New member
Zero Latency

בקונטקסט של עריכת וידאו, המושג Latency מתייחס ל"השהייה" שאינה רצויה. לרוב הכוונה היא שהאודיו מפגר אחרי הוידאו ונוצר מצב שבו האודיו והוידאו לא מסונכרנים.
בקידוד Offline - כשהקידוד והצגת התוצאה (הצפייה) לא מתבצעים בו-זמנית, אין הרבה משמעות ל-Latency. אם תקודד סרט מסוים, למשל מקודק XVID לקודק H264, אחרי שיסתיים הקידוד ותצפה בסרט הכל יראה בסדר גמור (בהנחה שכל הפרמטרים הוגדרו באופן נכון עבור הקידוד).
בקידוד Online - כשהקידוד מתבצע תוך כדי צפייה בוידאו (כמו למשל במצב של שיחת וידאו באינטרנט, או צפייה בתמונה ממצלמת אבטחה שמקדדת ל-H264) המשמעות של ה-Latency גדולה יותר, כי אם תהיה השהייה התוצאה היא שתנועת השפתיים בתמונה לא תתאים לאודיו שנשמע ברקע וזה יפריע למשתמש, או לחילופין ההשהייה עלולה לגרום לירידה באיכות התמונה המתקבלת (כי המידע לא מגיע בקצב bps הנדרש כדי להציג תמונה באיכות גבוהה).
כשמסמנים את האפשרות Zero Latency, בעצם מבקשים מהקודק לנסות ולמנוע השהיות במהלך הקידוד ל-H264. אני לא יודע מה בדיוק קורה מאחורי הקלעים של התוכנה בקודק, אבל יכול להיות שהיא משתמשת ביותר זמן מעבד (על חשבון תוכנות אחרות שרצות במחשב במקביל), או שיטה אחרת שמונעת תחושה של השהייה. בכל אופן, ההמלצה היא תמיד לסמן את האפשרות Zero Latency כברירת-מחדל אם עובדים בקידוד Online ורק אם מסתבר שזה גורם בעיות כלשהן, אז לבטל את הסימון.
בברכה,
גיליום

רוב הזמן נח

Well-known member
תודה. זה מסביר משהו גם בקידוד רגיל של קובץ, בבעיה שנתקלתי בה

ושמתי לב שכשאני מסמן את ההגדרה אז הבעיה לא מתרחשת.
&nbsp
אם אתה רוצה לבדוק בעצמך אתה יכול לנסות. מדובר בתופעה משונה שקשורה לניגון תקין של וידאו.
תוריד קודם את התוכנה Pazera Free AVI to MP4 Converter
http://www.pazera-software.com/products/avi-to-mp4-converter/
זה כלי חינמי שממיר AVI ל- MP4 יש שם גם גרסה ניידת שלו שהיא יותר מומלצת.
&nbsp
מדובר בבעיה מאוד ספציפית שקשורה לדרך מאוד פשוט שאני ממיר בעזרתה קבצים
מ- AVI ל- MP4 אחרי שאני עורך אותם עם VirtualDub. כי עם VirtualDub אפשר ליצא רק כ- AVI ובגרסה2 החדשה הוא לא נותן לי ליצא כ- MP4 מישום מה.
&nbsp
בקיצור, אני עורך עם VirtualDub קובץ, נגיד חותך קטע מקובץ ואז מקודד ב- H.264 ואז ושומר לקובץ AVI חדש.
ואז בכלי Pazera Free AVI to MP4 Converter
אני ממיר אותו ל-MP4 בגלל ענייני תאימות למקומות שתומכים רק בקבצים כאלה.
&nbsp
אבל אני לא ממיר רגיל עם קידוד מחדש.
בכלי הזה יש אפשרות של העתקה ללא קידוד מחדש (בדומה לדירקט סטרים קופי- VirtualDub)
בשביל לא לעשות עוד דחיסה שסתם תפגע באיכות.
&nbsp
ואז בקובץ הזה מתגלה בעיה שבדרך כלל לא יראו אותה בנגנים הרגילים.
אבל אם תפתח פיירפוקס ותגרור אליו קובץ כזה, הוא לא יתנגן כמו שצריך.
&nbsp
אז אחרי כל מיני בדיקות הבנתי שהבעיה לא עם Pazera Free AVI to MP4 Converter.
אם הייתי שוב מקודד את הקובץ עם הכלי הזה , אז לא היתה בעיה.
&nbsp
אבל בגלל שאני משתמש שם בהעתקה ללא קידוד מחדש, הוא פשוט מעתיק את הקובץ עם הבעיה שנוצרה בקידוד עם VirtualDub.
ומה שגיליתי זה שאם בקידוד ב-VirtualDub אני מסמן את ההגדרה הזאת במקודד ואז עושה את אותה המרה ל-MP4 עם Pazera Free AVI to MP4 Converter
אז אין בעיה.
&nbsp
זאת אומרת שיש נגנים פשוטים יותר שאם משתמשים בשיטת העבודה שלי ולא מסמנים במקודד את ההגדרה הזאת, הקובץ יצא עם בעיה. אבל שוב, זאת בעיה שלא תבוא לביטוי בשימוש בנגן נורמלי שיש במחשב.
&nbsp
אני מקווה שהסברתי בצורה ברורה. ואתה יכול לנסות ולראות.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
אגב, ובלי קשר, שמתי לב גם שפיירפוקס לא מנגן קיבצי MP4..

מסוימים.
זאת אומרת שמלבד הבעיה של ניגון לא תקין שיכולה להתרחש בקבצים מסוימים שפרטתי עליה קודם, יש עוד כל מיני סוגי MP4 שהם גם בקידוד H.264 שפיירפוקס לא ינגן אותם בכלל.

חבל שאין כלי בדיקה מפורט שאפשר להשוות בעזרתו סוגי קבצים כאלה, כמו שהיה בעבר לקיבצי AVI. ה-GSpot.

ניסיתי לפני שהבנתי מה הבעיה, לבדוק בכלי הרגיל שיש היום בחבילת K-Lite ולראות מה ההבדל הטכני בין קובץ שהכנתי שמתנגן טוב בפיירפוקס ובין קובץ שהכנתי שלא מתנגן טוב. ולא ראיתי שהיו רשומים הבדלים.

גיליום

New member
כלי להצגת פרטים טכניים של קובץ וידאו

האם אתה מכיר את התוכנה Mediainfo?
אני משתמש בכלי הזה כבר מספר שנים. הוא מתעדכן מדי-פעם ומוסיפים לו מידע לגבי פורמטים/קודקים חדשים. אם אתה לא מכיר, מומלץ לנסות. זה כמו GSpot המיתולוגי, רק מעודכן ומכיר את כל הפורמטים המודרניים.
אגב, יש בתוכנה אפשרות לבחור מספר "מצבי תצוגה". אני מוצא את מצב "טקסט" בתור הכי שימושי - כל הפרטים מוצגים כמו "סיכום טקסטואלי" של תכונות הסרט.
בברכה,
גיליום

רוב הזמן נח

Well-known member
זה נמצא בחבילת K-Lite

ברגע שאתה מתקין את החבילה אתה עושה קליק ימני על קובץ הוידאו ובוחר
את האפשרות
Mediainfo
&nbsp
אין שם אפשרות לבחירת מצבי תצוגה, אבל זה בעצם אותו כלי.
והוא לא מראה שוני בקבצים עם הבעיה הזאת.
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
זה נמצא בחבילת K-Lite

את האפשרות
Mediainfo
&nbsp
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
זה נמצא בחבילת K-Lite

את האפשרות
Mediainfo
&nbsp
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
אם אתה רוצה לבדוק, הכנתי שני קבצים שאתה יכול להוריד

שיש בהם את אותו קטע.
שניהם יפעלו תקין בנגנים הרגילים.

אבל בהפעלה בדפדפן פיירפוקס אחד יתנגד חלק והשני יקרטע.

אולי תוכל למצוא מה השוני הטכני ביניהם?

https://openload.co/f/kOsptYQvK2E/בדיקת_שני_קבצים.7z

או מכאן
https://1fgm90j.oloadcdn.net/dl/l/5pht51CQM5oxV_Kw/kOsptYQvK2E/בדיקת+שני+קבצים.7z

רוב הזמן נח

Well-known member
הינה דוגמה לאתר שאני מעלה אליו קיבצי MP4

https://openload.co/f/tW_9AQdlIRg/הסתה_אנטישמית_במסגדים_בארצות_הברית-.mp4

אם אני רוצה שיראו את הקובץ תקין באתר עצמו (כי אם זה היה רק לצורך של ההורדה שלו, אז לא היתה בעיה)
אני צריך לקודד בצורה שהסברתי קודם. אחרת הקובץ יתנגן לא תקין.

באתר הזה הנגן הוא לא כמו ביוטיוב. האתר לא עושה המרה לקובץ. אם מעלים MP4 סטנדרטי האתר מציג אותו בחלון ומשתמש בנגן שיש בפיירפוקס עצמו בשביל לנגן אותו. אז אם סתם פותחים פיירפוקס וזורקים לתוכו קובץ והקובץ לא מתנגן טוב, אז הוא גם לא יתנגן טוב שיעלו אותו לצפיה באתר הזה.

גיליום

New member
השוואה בין הקבצים

אתה צודק, בהשוואת הפרמטרים הטכניים באמת לא ניתן למצוא הבדלים בין שני הקבצים. עם זאת, כשבדקתי ב-MediaInfo את הפרטים של הקבצים, ראיתי שיש הבדל בין הגרסאות של הספריות בהן נעשה שימוש כדי לקודד את הוידאו.
(אני לא בטוח, אבל נדמה לי שאתה מבין בתכנות, נכון? אם לא אז אסביר בקצרה מהי ספריה..)
לענייננו: אחד משני הסרטים (התקין) קודד עם הספריה:
Writing library : x264 core 148 r2699 a5e06b9
והסרט השני (הפגום) קודד עם הספריה:
Writing library : x264 core 152 r2851bm ba24899
אם יש לך שליטה על גרסת הספריה בה אתה משתמש לקידוד, הייתי עושה מספר נסיונות קידוד רק עם הספריה ממנה נוצר הקובץ התקין. אם כולם עובדים כנדרש, אתה יכול להסיק שיש באג קטן בקוד של הספריה שמייצרת קובץ פגום...
בברכה,
גיליום

רוב הזמן נח

Well-known member
או שזה באג בנגן של פיירפוקס

כי בכל הנגנים הנורמלים, כמו VLC או MPC שני הקבצים פועלים תקין ואין הבדל בניהם.
&nbsp
גיליתי את הבעיה רק בגלל האתר הזה שאני מעלה אליו קבצים שמפעיל אותם לצפיה ישירה עם נגן של פיירפוקס ואז שמתי לב לתופעה הזאת.
&nbsp
העניין עם הספריה זה אולי בגלל שמדובר בתוכנות שונות ואפילו בגרסאות שונות של H.264 שנמצא בהם.
&nbsp
ושני המצבים האלה הם לא היחידים. אם תקודד ב- H.264 שנמצא ב- VirtualDub2 החדש ותשתמש בדחיסה בגרסה שרשום בה 10BIT ואחרי זה תמיר ל- MP4 בלי לקודד מחדש את הוידאו, אז בפיירפוקס לא יראו בכלל תמונה וישמעו רק את הסאונד.

גיליום

New member
באג של פיירפוקס

אם אתה משוכנע שזה באג בפיירפוקס, כדאי לפנות לאתר של מוזילה ולדווח להם. ייתכן אפילו שזה באג שכבר מוכר ובטיפול אצל צוות המפתחים. ממליץ לך להכנס לאתר ולחפש שם, ואם לא תמצא, תדווח.
בברכה,
גיליום

רוב הזמן נח

Well-known member
יתכן שזה עניין בסיסי של כל מיני נגנים מוגבלים שכאלה

גם אולי בכל מיני טלפונים סלולרים.
שאם הקובץ הוא לא בדיוק בדיוק כמו שהם מכירים, אז הוא יתנגן לא טוב או לא יתנגן בכלל.
&nbsp

למעלה