בעיה בתצוגה של קבצי וידאו שצולמו בUHD 16:9

danezeq

Member
בעיה בתצוגה של קבצי וידאו שצולמו בUHD 16:9

כאשר אני מצלם וידאו בסלולאר ברזולוציה UHD 16:9 התצוגה מקוטעת ומפוקסלת במחשב. בכל תוכנת תצוגה לרבות VLC. (אחרי שהורדתי את הקובץ למחשב)
ברזולוציה FHD 18:9 אין כל בעיה.

שמתי לב שכאשר אני מפעיל את אותו הקובץ על מחשב אחר אין בעיה, כלומר הבעיה לא בטלפון המצלם אלא במחשב המציג.
כרטיס המסך הוא NVIDIA GeForce GTS 450
win10

האם הכרטיס ישן או שמדובר במקודד כלשהו שצריך לעדכן?

גיליום

New member
אם הקודק (מקודד) ישן רצוי לעדכן בכל אופן

כדאי לבדוק מספר דברים:
האם הקודק מעודכן? אם לא אז כדאי לעדכן. כדי לדעת איזה קודק נדרש עבור סרט מסוים, אפשר להעזר בתוכנה החינמית MediaInfo
שנית, לבדוק מה הרזולוציה של התצוגה במחשב שלך ומה היכולות של המסך? אולי הרזולוציה של הסרטון מהנייד גבוהה מהרזולוציה שמוגדרת במערכת ההפעלה וייתכן שזה מפריע לנגני-הסרטים לנגן את הסרט כמו שצריך
אפשרות נוספת היא מחשב חלש מדי. כיום זו לא אפשרות נפוצה אך שווה להזכיר שאם אתה עובד על מחשב ישן יחסית (נניח בן 5 או יותר), עם מעט זיכרון או חומרה חלשה, אולי זה מה שגורם לסרט להראות איטי.
ההבדל בין הרזולוציות שהצגת אגב, עשוי להתבטא בכך שמקרה אחד היחס דומה ליחס שמוגדר במערכת ההפעלה (למשל 18:9) ובמקרה השני, היחס שונה ממערכת ההפעלה ואז מתבצעת המרה עבור כל פריים ופריים של הסרט וייתכן שזה מה שמעמיס על המעבד (בעיה שלא נפוצה במחשבים חדישים).
בברכה,
גיליום

danezeq

Member
המחשב אמנם ישן מלפני כ7 שנים, אך הוא חזק ומהיר

&nbsp
מעבד I7 950
18GB RAM
הרזולוציה אכן קטנה מהרזולוציה של הוידאו מהטלפון, אבל במחשב הנייד עליו בדקתי זה גם המצב וזה לא מפריע.
&nbsp
מה עלי לעשות קודם כל? איך אפשר לעדכן את המקודד? זה משהו שיושב על הWINDOWS ואפשר לעדכן אותו?

גיליום

New member
בנוגע למקודד..

תשתמש בתוכנה שנתתי בפוסט הקודם, כדי לזהות את סוג המקודד בו קודד הסרט (אתה צריך לברר מהו ה-Video Codec?)
אח"כ תכנס בווידוז ל"הוספה והסרה של תוכנות" ותחפש תוכנה שבשמה יש את הקודק שמצאת. אם אתה מאתר תוכנה כזו, תסיר אותה (כדי שלא יהיו כפיליות. זה שלב חשוב!)
אח"כ תחפש בגוגל את שם הקודק הזה. אתה אמור למצוא תוכנה, להוריד ולהתקין אותה במחשב. עדיף למצוא גרסה מעודכנת ככל הניתן. כיוון שיש המון סוגי קודקים, אני לא יכול להגיד מראש מהי הגרסה המעודכנת. אך כשאני מחפש קודקים, אני משתדל למצוא תוכנות מהשנים האחרונות (כלומר 2017-18), זה מבטיח שהקודק מעודכן יחסית. לאחר הפעלת התוכנה, היא תבצע את התקנת הקודק במערכת ההפעלה. אחרי שתסתיים ההתקנה, נסה שוב לנגן את הסרט כדי לבדוק האם עכשיו הסרט מתנגן היטב.
בברכה,
גיליום

danezeq

Member
האם אתה מדבר על זה?

גיליום

New member
כן, אתה צריך קודק ל-AVC

לפי צילום-המסך שצירפת, אתה צריך קודק AVC. בתמונה ניתן גם לראות שהרזולוציה של הסרטון גבוהה מאד (נניח ביחס לרזולציה של Ful HD 1080 רגיל) וייתכן שגם זה מהווה בעיה לקודק הקיים.
בדוק אם יש לך התקנה קיימת לקודק AVC והסר אותה (בהוספה והסרה של תוכנות).
נסה להתקין את חבילת הקודקים FFDShow. היא מכילה כמות של קודקים שונים, כולל AVC. אולי זה יפתור לך את הבעיה.
אפשרות נוספת - הורד את נגן הסרטים SMPlayer (קל למצוא עם גוגל). נגן הסרטים הזה מכיל כבר בתוכו את כל הקודקים הנפוצים. אולי הוא יצליח לנגן את הסרט בצורה טובה.
בברכה,
גיליום

למעלה