הטמעת קובץ srt בסרט בפורמט m4v

הטמעת קובץ srt בסרט בפורמט m4v

פורמט סרט: m4v
קצב סיביות: 1920X1980
קצב שקופיות: 23.976

קובץ כתוביות: srt (עברית)
מע' הפעלה: Windows 7
תוכנה: Format Factory

שלום.
אני מנסה למזג כתוביות עם סרט וידאו. הכתוביות הן בעברית.
פתחתי את ה- Format Factoty ובהגדרות בחרתי ב- MPEG4.
הכנסתי את ההגדרות הנוספות שלעיל.

הבעיה:
הכתוביות מופיעות כג'יבריש.

עשיתי מספר ניסיונות והצלחתי להציג את הכתוביות בעברית, אך הכתוביות מהבהבות לשבריר שניה ומציגות כתוביות באנגלית.
כפי שאני מבין, יש בקובץ הסרט כתוביות באנגלית שניתן לבטל את הצגתן בזמן הנגינה ב- VLC.
הבעיה היא כאמור, שאלה מופיעות (לרגע קט ונעלמות) כשאני מוסיף קובץ srt חיצוני בעברית.

כיצד לצפות בכתוביות כך שאלה תופענה בעברית ולא תהבהבנה?
תודה

גיליום

New member
תחדד את השאלה בבקשה..

לא לגמרי מובן מה אתה מנסה לעשות ולכן קשה לעזור..
"למזג כתוביות עם סרט וידאו" - האם אתה רוצה להטמיע את הכתוביות בוידאו (להפוך את הכתוביות לחלק בלתי-נפרד מהוידאו)? או שאתה רוצה לצרף את הכתוביות בתור ערוץ נפרד בתוך הסרט, שניתן לבחור האם להציגו או שלא.
איך VLC קשורה לעניין? האם אתה מנסה לעשות איתה משהו מלבד צפיה בסרט? האם הצלחת להטמיע כתוביות בסרט ואז אתה מנסה לצפות ב-VLC ומופיעות כתוביות מהבהבות?..
תרשום בבקשה לאן אתה מנסה להגיע, ומה סדר הפעולות שאתה עושה. כדי שנבין היכן מתרכזת הבעיה.
בברכה,
גיליום

פרטים נוספים

שלום גיליום.
ראשית: תודה עבור התגובה.

אסביר יותר:
אני מעונין להטמיע את הכתוביות בתוך הוידאו. כל נגינה של הוידאו תציג את הכתוביות מבלי שניתן יהיה לבחור אם להציגן או לא.
הזכרתי את ה- VLC רק כדי להסביר שניתן - בקובץ הוידאו שיש לי כעת - לבחור האם להציג את הכתוביות באנגלית, אם לאו. אני מעונין למחוק לגמרי את הכתוביות באנגלית ולהטמיע במקומן את אלה שבעברית.
הצלחתי להטמיע את הכתוביות הרצויות (בעברית) אך כשאלה מופיעות, הן נעלמות לזמן קצר מאד (פחות משניה) ומופיעות שוב. זה ההבהוב. כשהן נעלמות - מופיעות בזמן הקצר הזה הכתוביות שבאנגלית. אני מעריך שאם אוכל לנטרל לגמרי את אלו שבאנגלית - אקבל תצוגה רציפה של הכתוביות בעברית שאת זמן הופעתן הגדרתי תוך שימוש בתוכנת Subtitle Workshop.

ענין נוסף שלא הזכרתי:
אני רוצה לשמור על איכות הסרט שהיא גבוהה ומבקש לשמור אותו בפורמט המקורי שהוא m4v (שלפי הבנתי מדובר בעצם בתת קבוצה של mpeg או משהו כזה).

מקווה שכעת הדברים ברורים יותר.
במידה ויש לך שאלות נוספות - כתוב ושאל.
תודה רבה.

גיליום

New member
אולי זו בעיה ספציפית של נגן-הסרטים?

ניסית לנגן את הסרט שבו הטמעת כתוביות, גם בעזרת נגן סרטים שונה?
ייתכן שה"הבהוב" נובע מתיזמוני הכתוביות שיצרת. ייתכן שאתה צריך לשנות את התיזמונים כך שהכתובית תוצג למשך זמן ארוך יותר. נסה לשנות ובדוק.
בנוגע לכך שהכתוביות באנגלית מופיעות בזמן ההבהוב - ייתכן שזה נובע מנגן הסרטים, שמציג את הכתוביות המובנות בסרט, ותיזמוני הכתוביות המובנות הם כאלה שנראה שהן מופיעות בדיוק כשיש "הבהוב"..
אני מקווה שהבנת למה אני מתכוון.
בכל אופן, קשה לי לבדוק את הדברים הללו "מרחוק", לפיכך אני רק יכול לנחש..
נסה להשתמש בנגן סרטים אחר, אולי משהו פחות משוכלל מ-VLC, שאינו תומך בכתוביות מובנות, אולי Media Player Classic או DivX Player או משהו כזה.
אם בנגן ה"פשוט יותר" תראה רק את הכתוביות המוטמעות, ללא הכתוביות באנגלית, זה ייתן לך כיוון לפתרון ויצמצם את הסיבות האפשרויות לתקלה..
בברכה,
גיליום

פתרתי את הבעיה (קרא עוד)

שוב שלום.
הפעלת הסרט בנגנים אחרים לא פתרה את הבעיה.
"קו המחשבה" שלי היה שיש להפתר מהכתוביות המוטמעות באנגלית.
לשם כך חיפשתי ומצאתי את התוכנה My MP4Box GUI.
הסבר בסרטון המצורף.

כך, נפטרתי מהכותביות באנגלית ולאחר מכן עשיתי מיזוג של הסרט "הנקי" עם הכתוביות בעברית.

זהו.

למעלה