מילון לרומנית מדוברת

swedish chef

New member
מילון לרומנית מדוברת

חברים, לאחר עבודת תרגום ארוכה, אני מצרף לשירותכם מילון לרומנית מדוברת. (באתר של קשת יש מילון, אך הוא אינו מעודכן) אם מישהו זיהה עוד מילים, שיוסיף בשרשור... המילון: ------- אַדִיֶיה שוּקָרִיֶיה - יום מעולה אודטה – חגיגה גדולה אחול – מעולה (אחול מניוקי) אטה-טו – אחריך.. אִימְפּוֹטֵנְצִי - משטרה אל אקונומיקה – לא קרה כלום אלוורה – זה יעבור אלקצ'יו – בחירות אלרצי – להזהר אַנוֹרֶקְצִי - דוגמנית אנרג'טיקו – בריא אפאצ'ה - עכשיו אפצ'י – חולה אקונומיקה – מצטער אקמולצ'י – בריאות/תרופות ארנונה – עירייה בלקוני – מוכשרת בְּרַנְדֶס - מצחיק ג'קוזי – אמבטיה גוטי – טוב גוּטִי מוֹרְצַה - בוקר טוב גריזו – שמן דו אה יא – פעמיים בשנה דִיוֹ רַבּוֹצָה - קדימה לעבודה דייה – יום דקורצי – לקשט דקסמיץ' – כדור הפי פפי – שמח זיפזופי – תחנה (בטלויזיה) טִיפֵּשְקוֹ - כדורגלן טישו – לבריאות לָאדַה - אין בעד מה לאדה אוטומאטיקו – בבקשה רבה מאמא ליגה – באמ' אמא שלי מאמא עוף? – אמא שלי? מגריזו – זול מורצה – בוקר מושטו – דג מיוטי – שקט מִיצ' - קבב מַנְיוּקִי - קבלן נאיבו – בוחר נאמו – שם (פאצ'ה נאמו?) נוצ'ה –לילה סופריצה – הפתעה סלוצקי – גשם סַנְגֶ'רִיוֹ - פועל סַנִיטָטֶה - כל הכבוד סְקוֹדָה - תודה עמידו – חלב פַאצֶ'ה מָאמַא? - באמא שלך? פאצ'ה ערף? – אני יודע? פודרה – מטופחת פופה – עליז פופולוצ'ו – פופולארי פורפרה – סביבון פְלָאצֶ'ה - אהבתי! פלאצה – מקום פקאצ'י – מקולקל פרטאצ'ה – מפלגה פְּרִימָה בָּלַטָה - ראש הממשלה צופא'רי – קיבלנו צרבתי – שיר צרבתי מקאזה – שיר מצוין קאפיטלו נשנשיקו – מנהיג קהילת הגאים קאריוקי – זמר/ת קוֹנְטֶסְטִי – תחרות קוֹנְפִיטוּרִי - ריבה קוּצָה - בחורה נאה קוּצָה קוּצָה - בחורה נאה ביותר קוֹרִיצָה - תרנגול קוּשִימֶרוֹ - חדשות קינדריו – ילדים קַלוֹרְצִי - סופגניה קליברו – מצטיין (סנג'ריו קליברו) קָרְגוֹ - טיסה רַבּוּצָה - עבודה רגלי – שב רמונדה – נעשה שופה – תראה שוּקַרִיֶיה – מעולה

PopPy

New member
מעולה, כל הכבוד!

נכנס לטאג ליינס. ושמתי לב לזה כבר קודם, אבל זה מדהים איך הם הצליחו לדחוף מילים מעברית, ערבית, רוסית, ספרדית ואולי גם כמה דברים שלא זיהיתי, סלנג ושמות של אנשים - וליצור מהן ממש שפה שלמה. רק "ארץ נהדרת" מסוגלת לזה. אולי גם "רק בישראל", אם היתה עושה משהו דומה בזמנה.

Mushon8

New member
יש את כל ההטיות + תוספות שלי...

הטיות: לאדה טרנטה, לאדה מליסינג - אין על מה תוספות: ז'בוטינסקו - רחוב אפצ'י קוריצה - שפעת העופות קפאצ'ה? - מה זה? קריוקי - זמרת

swedish chef

New member
44 מילים חדשות מהתוכנית של 27.1 ...

להנאתכם: אלגרייה – גילה באסה – עצוב בוג'אראס – תטרח בלה בלה – מראיין ברנז'ה – מפורסמים דודלי – רגע דושי – מתקלח הבימה – תיאטרון ואבן – תרגיע זולה – לנוח כולה – סך הכל כותל – קיר לאדה טוטאל לוס – זה היה העונג שלי מאנצ'יז – כיבוד מנוצ'קי – ואגינה נרוו – מתרגש סייל – מבצע עץ אי פלי – תטילו מטבע פאנאטיקו – מעריצים פאנאנה – בכיף פוזה –שחקנית פוטו סינתזה – צלם אותנו פוטו פאראג' – לקחת תמונה פוטו פיניש – אני אצלם פנצי שמנצי –חגיגי פקאקטה קאסיו – חבל על הזמן פרוסטאטה – גבר פרסי – שטיח צ'יזו – תחייכו צאו - עץ צסקו – פלי קאליה – כביסה קאסה – בית קאסיו – זמן קומוניסטו – אדום קוצי מוצי – אהבה קזבלן – כבוד גדול קיטבג – שאלה קיצה – קיץ קרציו – עיתונאי רגלי ארצה – שבי בבקשה שפי – ארוחה תאקל – לריב תושבע – בעל פה

swedish chef

New member
עוד כמה מילים (הפעם מהאתר)

עדכנו את המילון באתר ארץ נהדרת, הנה מילים נוספות: דלתא - בבקשה דלתא טורבו - בבקשה תתחיל טלסקר - למה להפריע? כהנא - צודק

swedish chef

New member
48 מילים חדשות מהתוכנית של 3.2.06

אבן שושן- מילון אימובילייזר- לצאת איקאה- מתפרק אמברלה- גשם אנטנה- לקלוט אס אם אס (SMS)- בחירה אקולוגי- שום סיגריה! בורי- דגים בייבי- בת בליצימה- יפה בנאלי- אומרים ג'ובה- מטבע גולדבלט- לא מסוגל להתאפק האלוגן- אור הויצה- סוסים השכמה- זריחה ויוה לה דיוה- איזה מלכה טריקו- חולצה כיפאק- תתעודד לאדה מדוקטור- תהיה לי בריא לונה גלצ'י- לשחק במים ליבור- עבודה מאמי- חברים מזמוטי- ליטוף מטה מעלה- לשחק במתקנים ממנטו- מזכיר/זכרון מנה- ממנה ניאגרה- ים ניג'וסי- פרסומת סטוצי- לצאת סמארקאצ'י- ילדים סקלרוזה- תשכח פאנאני- כיף פאפאראצי- עניין פאקה פאקה- לדבר פדורה- נשים פיגורה- בחורה פיילה- כביסה פלונטר- צרות פרוטקשן- חסות צ'ימידני- שק קאפוט- נפרדנו קומה- לישון קוקו מומו- פרה משוגעת קישטה- עזוב אותי רברסי- להחזיר רדיו- תקשיב רזומה- ניסיון

PopPy

New member
השרשור כבר לא קופץ, אבל העליתי

את זה למאמרים
אני אשמח אם תמשיך לעדכן את המילון כאן בשרשור, כך שזה יישמר בטאגליינס של הפורום ובמאמרים

למעלה