נעליים ואימון עליות

tomiitom2

New member
נעליים ואימון עליות

שלום לכולם,

יש לי שתי שאלות:
1. האם מישהו ממליץ על נעלי שטח רחבות? - יש לי רגליים מעט רחבות מהממוצע (בכביש רץ עם סאקוני טריואמפ 2 - רוחב 2e) ועד כה בשטח רץ עם ברוקס קסקדיה לאורך שנים והדגמים השונים אך תמיד סבלתי מיבלות (ניסיתי את כל סוגי הגרביים, מורח לפני body glide) אך עדיין פחות נוח מנעליים שמעט רחבות מהממוצע. בסאקוני איני סובל כלל מהבעיה.
לא מצאתי בחנויות שחיפשתי נעלי שטח ברוחב מעל הממוצע (כמו שקיים בנעלי הכביש).

2. האם עלייה מצטברת של 150 מטר (בשטח) נחשבת כאימון עליות? (אני הרגשתי מאמץ רב לאורך העליות). במרחק של כ-10 ק״ב.

תודה מראש.

יורי CA

New member
תשובות (סוג של)

אימוני עליות, כאלו שאני עברתי (עם מאמן אתלטיקה), הן מחזורים בהם אתה תוקף עליה באורך של כמה מאות מטרים, ואז מתאושש בירידה חזרה, נח טיפה ותוקף שוב.
אני אישית רץ כל שבוע מסלול של 11 ק"מ עם בערך 200 מטר עליה (דרך נוף כרמל), ובריצה כזו אני דווקא מוריד את הרגל מהגז בעליות כי המטרה היא לשמור על מאמץ סובייקטיבי פלוס מינוס אחיד לאורך כל הריצה. לכן, לא כל אימון עם עליות הוא אימון עליות. אבל 150 מטר עליה זה סבבה ומכובד ועוזר לכושר.
לגבי נעליים אם אתה צפוני אני ממליץ לך ללכת לחנות Runway בכפר זרזיר, להתייעץ עם דורון בעל החנות שהוא גם מבין בתחום וגם בעצמו איש בעל מימדים פיזים גדולים כך שבטח יש לו נסיון אישי בנושא.

tomiitom2

New member
המון תודה על התשובות

תודה רבה על התשובות. עזרת לי מאוד.
אגב, לכל בעלי הרגליים הרחבות.
הנעליים שמצאתי הם:
1. saucony nomad tr - אותם רכשתי, לא עשיתי מספיק קילומטרג׳ כדי לתת ביקורת מעמיקה. (בינתיים עושות את העבודה).
2. altra- חברה שתוך כדי מחקר אינטרנטי הרבה המליצו עליהן. אין בארץ, יש להזמין.
3. ניו-בלאנס- קראתי שיש להם מספר דגמי שטח בעלי מידה רחבה, אך הביקורות שקראתי עליהן פחות מפרגנות.

שבת שלום לכולם.

למעלה