שחיה בים בצורה בטוחה-איך עושים את זה?!

Y4NN C0HEN

New member
שחיה בים בצורה בטוחה-איך עושים את זה?!

הקיץ בא ואיתו האומץ להיכנס לים לשחיה
רקע ימי-שוחה טוב בבריכה, טכניקה טובה בחתירה, בעבר כבר שחיתי 2 ק"מ רצופים בבריכה. עדיין מסוגל לזה, פשוט קצת משתעמם.

השבוע נכנסתי לים במטרה לשחות קצת, לקבל תחושה, ויצאתי די בטראומה. אמנם כבר מהחוף ראיתי שיש גלים לא מעטים והאיזור מראש הוגדר כאסור לרחצה, אבל החוויה הותירה בי את הרושם שלא כדאי לשחות לבד בים בשום מצב.
(בגדול מה שקרה לי זה שבדרך חזרה לחוף שני גלים רצופים הטביעו אותי, כולל בליעת מים וכל הבלאגן, ורק בזכות התנהגות מונעת של "לתת למערבולת לחלוף" הצלחתי להוציא את הראש ולנשום לקראת גל שלישי שהותיר אותי תשוש, ובסוף חזרתי לחוף משתעל כולי).

אשמח כמובן למידע ליצירת קשר עם כאלה ששוחים (עדיף בשעות הבוקר) בתל אביב אבל גם כמה כללי אצבע-מתי מתחילים לשחות לרוחב, שעות מועדות לפורענות וכו'

ענווה היא ערך חשוב ואין כמו ים סוער כדי להטמיע את זה באדם,
הכוונה היא לא לחוות את החוויה הזו שוב :)

תודה

arnond

New member
אכן מומלץ לשחות בקבוצה

אבל, אם אין לך את האופציה לשחות בקבוצה תוכל לעשות מה שאני עשיתי בזמנו.
אני התחלתי לשחות בחוף אכדיה בהרצליה. יש שם שוברי גלים שבדרך כלל הים שקט בתוכם. כך תוכל להתרגל לשחיה בים בלי גלים גדולים מידי.
אחרי שתתרגל לים ורק בימים שבהם הגלים נמוכים תוכל לצאת משובר הגלים ולהקיף אותו מבחוץ. כשאתה מחוץ לשובר הגלים תשחה במרחק כזה שתוכל להגיע אל השובר בקלות במקרה שתתעייף או שתצטרך לנוח (אבל לא קרוב מידי שהגלים לא יעיפו אותך על הסלעים).
&nbsp
דרך אגב, יש שחיינים רבים ששוחים עם מצוף כתום שקשור אליהם למותניים. המצוף משפר את הנראות של השחיין ובמקרה הצורך מאפשר לנוח עליו קצת.
&nbsp
&nbsp

איל ע

New member
שחיה בטוחה בים

מניסיוני המועט:
בים התיכון:
1. לגשת לסוכת המצילים, להציג עצמך, לשאול על רוחות וזרמים, על מסלולי סירות מנוע, לבקש מהם לעקוב אחריך.
2. לחבוש כובע ים צבעוני.
בים סוף: בדר"כ אין עם מי לתאם, אבל להשתדל לשחות בתחום המצופים המגדירים את גבול הסירות מנוע.
בים סוף מה שמפחיד (אותי) ללא סיבה הגיונית, הוא השחיה מעל המעבר מהחוף הרדוד למים העמוקים.
למרות זאת, לפני מס' שנים שחיתי בחוף ניצנים. בחזרה לחוף, תפסתי גל, שנשבר והטיח אותי בעצמה עם הראש לקרקע , ארוע מאד מפחיד.
בהצלחה.

Y4NN C0HEN

New member
נשמע מלחיץ הסיפור שלך

תודה על התשובות, איל וארנון.
אקח לתשומת ליבי!

למעלה