שני חצאי מרתון ב3 שבועות

nshachor

New member
לרץ מנוסה אין שום בעיה

היי,
בתור רץ מנוסה, כפי שנראה מתשובתך, אין לך שום בעיה ללכת על כל שלושת החצאים. נסה לצורך העניין לדמין איך נראית תוכנית למרתון? הרי כל הזמן אנחנו מעלים מרחקים משבוע לשבוע עד 37 ק"מ מקסימלי. לכאורה, אם הייתי כל כך נשמר ונזהר לעלות מעל 21 ק"מ...הייתי מסיים תוכנית מרתון בשנה וחצי..

לכן, השמרנות שמשתמעת מכתיבתך מעידה על שיקול דעת חיובי ואין לי יותר מה להוסיף מלאחל לך בהצלחה.
אגב, מאמן מוסמך ואשמח לסייע בייעוץ כמה שצריך (ללא שום חיוב :)

אלולה145

New member
שני חצאי מרתון ב3 שבועות

מתכננת לרוץ את החצאים בתל אביב ובירושלים. בתל אביב מכוונת לשיפור תוצאה וירושלים בשביל הכייף (רצתי אותו כבר, מכירה את הקושי).
מה עושים בשלושת השבועות בין החצאים? איך משלבים התאוששות מהראשון אך שומרים על כושר בשביל השני?
תודה!

nshachor

New member
שאלה יפה

ראשית אתחיל מפרגון לגישה של העונה הקודם. אכן, בגדול התשובה שניתנה שם די מלאה.
יחד עם זאת, שווה בסוף השבוע השני (סופש אחרון לפני ירושלים) לעשות ארוכה של 14 ק"מ בקירוב ולא פחות. התאוששות של 3 שבועות למירוץ חצי מרתון היא טיפה ארוכה מדי וצריך בכל מקרה לחזור לנפח גבוה יותר בשבוע שלפני.
אכן, אימוני איכות אין יותר מדי מתי לבצע- אולי רק בשבוע השני וגם זה רק בשביל לשמר ולא בשביל לצבור מהירות.
השאלה העיקרית היא האם ת"א הוא מירוץ החצי הראשון שלך? אם כן אני חוזר בי מכל מה שנאמר וממליץ לרוץ חצי נוסף רק חודשיים לאחר מכן. יש חשיבות לתת לגוף תקופת בנייה מחדש והתאוששות לאחר תקופה ארוכה של העמסת נפח לחצי ראשון.

למעלה