לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2291622,916 עוקבים אודות עסקים

פורום ריצה וטריאתלון

פורום טריאתלון וריצה - בחסות Shvoong - עוסק בטריאתלון, ריצה, אופניים ועוד. מקור השם טריאתלון הוא במספר הענפים המרכיבים אותו ובמילה פרס שמקורה ביוונית. הענף, הצעיר יחסית התפתח לו במהרה וצבר מעריצים רבים ברחבי העולם. גם בארץ זבת חלב קנה לו הענף מעריצים רבים וכיום עולה על 1000 מספר האנשים העוסקים בספורט ומתחרים בו בצורה מסודרת. הפורום אינו נחלתם של אילו העוסקים בספורט, אלא לכל אילו שחשבו וחושבים על הספורט בכל צורה שהיא. הבמה שלכם, האורות דלקו....מנהל הפורום, אמיר כהן, בעבר היה חלק מצוות חברת שוונג וכיום עוסק בשיווק און ליין. דניאל הרשטיין הוא סטונדנט לרפואה. כללי הפורום: 1. אין להעלות הודעות שיווקיות למעט הודעות על מירוצים ואירועים. 2. כל הודעת קניה / מכירה תמחק. ניתן להעלות הודעות אלו בלוחות - קישור בראש עמוד הפורום. 3. כל 10 לחודש יפתח שרשור קניה / מכירה / פרסום ועוד שבו ניתן להעלות הודעות ללא הגבלה. 4. כל הודעה פוגענית תמחק ויוזר יחסם לחודש בהתאם לשיקולי מנהל הפורום. 5 .הפורום אינו לוח מודעות ואינו פלטפורמה להעלאת קישורים לאתרים שלא בתפוז. הודעות כאלו ימחקו באם זה משעלה אותן עושה זאת במטרה לקדם את האתר שלו, ולא תורם לדיונים בפורום. לבירור ושאלות ניתן לפנות למנהל הפורום, אמיר כהן, בטלפון: 0544-960014

אודות הפורום ריצה וטריאתלון

פורום טריאתלון וריצה - בחסות Shvoong - עוסק בטריאתלון, ריצה, אופניים ועוד. מקור השם טריאתלון הוא במספר הענפים המרכיבים אותו ובמילה פרס שמקורה ביוונית. הענף, הצעיר יחסית התפתח לו במהרה וצבר מעריצים רבים ברחבי העולם. גם בארץ זבת חלב קנה לו הענף מעריצים רבים וכיום עולה על 1000 מספר האנשים העוסקים בספורט ומתחרים בו בצורה מסודרת. הפורום אינו נחלתם של אילו העוסקים בספורט, אלא לכל אילו שחשבו וחושבים על הספורט בכל צורה שהיא. הבמה שלכם, האורות דלקו....מנהל הפורום, אמיר כהן, בעבר היה חלק מצוות חברת שוונג וכיום עוסק בשיווק און ליין. דניאל הרשטיין הוא סטונדנט לרפואה. כללי הפורום: 1. אין להעלות הודעות שיווקיות למעט הודעות על מירוצים ואירועים. 2. כל הודעת קניה / מכירה תמחק. ניתן להעלות הודעות אלו בלוחות - קישור בראש עמוד הפורום. 3. כל 10 לחודש יפתח שרשור קניה / מכירה / פרסום ועוד שבו ניתן להעלות הודעות ללא הגבלה. 4. כל הודעה פוגענית תמחק ויוזר יחסם לחודש בהתאם לשיקולי מנהל הפורום. 5 .הפורום אינו לוח מודעות ואינו פלטפורמה להעלאת קישורים לאתרים שלא בתפוז. הודעות כאלו ימחקו באם זה משעלה אותן עושה זאת במטרה לקדם את האתר שלו, ולא תורם לדיונים בפורום. לבירור ושאלות ניתן לפנות למנהל הפורום, אמיר כהן, בטלפון: 0544-960014
x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי פורום שוונג - ריצה וטריאתלון בבקשה מכם לקרוא את כללי הפורום . לחדשים בפורום - יש כללים ברורים בפורום ועל כן בכדי להיות פעילים בו, יש לפעול על פיהם. פורום שוונג הינו הבית של הרצים, הרוכבים והטריאתלטים.

המשך >>

לצפיה ב-'עצומה נגד סילוק הנכים ממרתון טבריה'
עצומה נגד סילוק הנכים ממרתון טבריה
14/11/2010 | 19:48
71
31

עצומה נגד סילוק הנכים ממרתון טבריה

מתגובות של רצים לפרסומים בנושא ראיתי לצערי כי הרצים מרוצים מהחרפה מתוך דאגה לשלומם,אני מבטיח לכם מנסיון רב במקומות שבהם יותר רצים מטבריה עם ארגון מוצלח ויעיל לא נגרמות שום תאונות.

מזה חמש עשרה שנים משתתפים נכים רוכבי אופני-יד במרתון טבריה.
השתתפותם בתחרויות ספורט היא אחת ההזדמנויות הבודדות בהן זוכים ספורטאים נכים להרגיש שווים בין שווים.
השתתפות של רוכבי אופני-יד במרתונים בעולם מניו יורק עד פירנצה היא מסורת מרגשת, חשובה חברתית, מקובלת ופשוטה לביצוע.
בנוסף ,היא יוצרת ניראות של נכים מצליחים ומהווה מסר חשוב לדור העתיד!
השנה הוחלט לסלק את רוכבי אופני היד הנכים ממרתון טבריה!
התירוץ הוא תאונות שקרו בעבר בין רוכבי אופני היד לרצים. אך, בפועל אפשר לספור את התאונות הללו על כף יד אחת !
קיימים פתרונות טכניים פשוטים של הוראות רכיבה וריצה.
סילוק ספורטאים נכים מאירועי ספורט אינו פתרון אלא חזרה לעבר החשוך.
ימצא פיתרון להפרדה בטיחותית ופשוטה בין הרצים לרוכבי האופניים.
יוחזרו הספורטאים הנכים, רוכבי אופני-יד להשתתף במרתון טבריה!  

ריצה וטריאתלון >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קחו דקה מזמנכם (!) וחיתמו על העצומה הזאת'
קחו דקה מזמנכם (!) וחיתמו על העצומה הזאת
14/11/2010 | 20:11
1
1
לדעתי דווקא גולשי הפורום הזה שנושא הספורט קרוב לליבם הם אלה שצריכים לתמוך בהחזרתם של אופני-היד למרתון טבריה.
אני מצטרף לפנייה אל רצי המרתון ושאר הרצים לחתום על העצומה.
הוצאת אופני-היד מהמרתון בתירוץ שהם מסכנים את הרצים הינה בעיני גסות רוח ועוולה לשמה.
רוכבי אופני-היד משתתפים במרתון הזה כבר שנים רבות כמו גם באירועי ריצה אחרים. הם לא יכולים לרוץ! אז הם רוכבים על אופני-יד!
האירועים הללו הם עבורם הזדמנות לצאת ולרכב באירוע רב משתתפים המאורגן כהלכה ולהתחרות, במקום להסתכן ברכיבה שגרתית לאורך הכבישים. בכל העולם יש אירועים מן הסוג הזה ובכולם משתתפים אופני-יד.
יש עוד הרבה דברים שיכולים לפגוע ברצים.. כמו רכבי הליווי והצילום, משטרה ועוד... והרי אותם לא מוציאים מהמירוץ.
יש פתרונות לבעיית הבטיחות.

ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-''
14/11/2010 | 22:11
3
לצפיה ב-''
14/11/2010 | 20:23
3
בעיניי חתימה על עצומה עדיפה על ויכוחים אינסופיים בפורומים אינטרנטיים. חשוב להראות שיש מספר גדול של תומכים ברעיון ולא רק לבדוק מי צועק יותר חזק. אני הייתי מוסיף לעצומה גם את הפרדת מקצה ה 10 ק"מ אשר לוקחת ציבור אחר ומרחיקה אותו מחוויית המרתון שהפכה למסורת מרגשת עבור הרבה מאד אנשים. להערכתי, מרבית האנשים היו מצטרפים לשתי המחאות. אבל זו מחאה חשובה מספיק בפני עצמה.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-''
14/11/2010 | 21:07
1
כל הכבוד.

גל
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'אני חתמתי'
אני חתמתי
14/11/2010 | 22:32
23
1
לצפיה ב-'דמגוגיה'
דמגוגיה
14/11/2010 | 22:50
22
8
הסיבה היחידה לביטול אופני היד היא בטיחותית,
לא מדובר באפליה נגד נכים במקרה הזה.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-' די להיתבכין על משו שהוא לטובתנו!!!'
די להיתבכין על משו שהוא לטובתנו!!!
14/11/2010 | 23:05
3
5
כבר הסבירו 50 פעם מטעם המארגנים שהסיבה היחידה שהם לא משתתפים זה בשביל הביטחות של הרצים שעם כל הכבוד לאופני היד (ויש הרבה!!!) המרתון מיועד בעיקר לרצים...
סתאם להיתבכין זה תחביב נחמד אבל לא עוזר...כי בנינו אפשר לראות כבר את התגובות אחרי המרתון על חוסר האחריות של המארגנים בגלל שאיזה מישהוא שנפצע ואיך הם לא חושבים על זה שהאופנים והרצים לא יכולים להיות על אותו מסלול...
(אולי למצאו להם פיטרון חלופי...שיזנקו ב5 בבוקר (למרות שגם אז יש בעיה עם הכבישים...))אבל ברור לי מאוד ההחלטה שלהם לא להזניק את האופנים!
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'הרעיון בעצומה הוא לא לסכן את הרצים'
הרעיון בעצומה הוא לא לסכן את הרצים
15/11/2010 | 07:09
2
4
אלא לאלץ את המארגנים למצוא פתרון אחר מאשר לבטל את מירוץ אופני היד
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'עוד נקודה למחשבה'
עוד נקודה למחשבה
15/11/2010 | 07:30
7
אין שום מקום להשוואה בין מקצה הנכים למקצה ה-10 ק"מ!
אם מבטלים מקצה ל-10 ק"מ או כל מקצה למרחק אחר ,במקסימום הם מתבאסים טיפה אבל יכולים לבחור כל מרוץ אחר.
במרוץ הנכים נכנס ללא ספק עניין רגשי. אני (כאב שכול) בהחלט יכול להבין שהנכים נעלבים מביטול המקצה שלהם! אני חושב שצריך להיות אטום בשביל לא להבין את זה. אני מבין בהחלט שעלולה להיות בעיה בטיחותית, אך אני חושב שאפשר וצריך לעשות את המקסימום בשביל למצוא פתרון יצירתי ויעיל . מי אמר שמרוץ המרתון הרגיל יותר חשוב ממרוץ הנכים? בואו לא נשכח שכל אחד מאיתנו הרצים עלול חס וחלילה להיות איתם בשנה הבאה! אז בקיצור , חברים, צריך לגלות הרבה יותר רגישות.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-''
15/11/2010 | 09:53
2
לצפיה ב-'מצידי שתיהיה נכה אני ידאג שיבטלו אותך'
מצידי שתיהיה נכה אני ידאג שיבטלו אותך
15/11/2010 | 08:04
4
12
אבל רק מסיבות בטיחותיות
כי נכים ברחוב ובכביש זה מאוד מסוכן
זאת ממש לא אפליה, זאת אפליה מתוכחכמת תחת הסברים מתחכמים
קשה לארגן שיתאמצו
קשה לקיים את מרתון טבריה, שיבטלו
שלא יעשו טובות, איגוד האתלטיקה קיים גם כדי לבצע לא רק לצורך קיומו
רוצים 10000 רצים בעתיד,אין מקום אפילו ל70 רוכבי יד בכביש דו סיטרי
כי קשה לארגן, אז אולי צריך לבטל את האירוע לכלל הרצים מסיבות בטיחותיות
אני בהחלט מצביע לעצומה
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'משה ידידי,התפרצת לדלת פתוחה-יוסי בעצמו נכה'
משה ידידי,התפרצת לדלת פתוחה-יוסי בעצמו נכה
15/11/2010 | 09:25
3
7
יוסי וסרמן - איש איגוד האתלטיקה מדבר מדם ליבו והוא עצמו נכה המרותק לכיסא גלגלים, הפועל בין היתר במסגרת עמותת נגישות ישראל במטרה לקדם את מעמדם ונגישותם של הנכים לכל מקום ומקום בארץ. אני מניח שהוא מצוי טוב יותר הפרטים ולכן זוהי תגובתו.
ריצה וטריאתלון >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גונן היקר...'
גונן היקר...
15/11/2010 | 10:49
1
7
עצם היותו של מר וסרמן נכה, אינו עושה אותו לפעיל בנושא ההנגשה ו/או ספורט הנכים. (למרות הכתבה היפה באתר נגישות ישראל).

ולעצם העניין דהיינו: מרתון טבריה, זכותו להביע את דעתו באופן אישי, גם אם היא שונה, מדעתי שלי.

גל.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'גל חברי לפורום...'
גל חברי לפורום...
15/11/2010 | 11:53
5
בנימה אישית - גל, אני אוהב לקרוא את תגובותיך המחכימות והמתורבתות דיונית.

הפניה היתה למשה שהוא חבר, מטפל אישי ופיזיוטרפיסט ספורט מהטובים שבנמצא.
פנייתו ליוסי וסרמן היתה מעט בוטה וקשה לטעמי (כמובן שניתן לחלוק על דעתי) במיוחד לאור נכותו (אין לי ספק שמשה לא היה מודע לכך כשרשם את דבריו) ובכך תבעתי, אני מקווה, במקצת את עלבונו.
ולעצם הענין - אני פניתי פעמים רבות (למרות היותי רשום, עדיין, למקצה המרתון) באופן ישיר ועקיף על מנת שלא להפריד את מקצה ה-10 ק"מ ולערוך אותו במדורג אל מול המקצה המרכזי,  והתשובה שקיבלתי, לא אחת, היא רצונם של מארגני המרתון למצבו, כמרתון בינלאומי-איכותי.
רצון זה נובע, לדבריהם, לאור משובים רבים שנתקבלו על ידי רצי המרתון עצמם. כשכולנו הופתענו שגם את מקצה הנכים הוחלט לבטל, הרי שתגובתי היתה מתונה משהו, שכן זה "מסתדר" עם ההחלטה של המארגנים למיצוב מחדש של המרוץ.
ולמרות הכל, מעז ייצא מתוק.
נראה שהסערה יצרה מומנטום חדש המאפשר גמישות בקבלת ההחלטות על ידי המארגנים  - מנסיוני הניהולי, אין בעיה לוגיסטית שאינה ניתנת לפתרון !!!
ראו את זהבה שמואלי כדוגמא לגמישות מחשבתית - מכסות מרוץ אייל מולאו עד תום בטרם הגיע מועד תום ההרשמה הרשמי, זהבה פנתה לכל הגורמים הרלוונטים (עיריה, משטרה, מגן דוד, ספקים ועוד) על מנת לאפשר הגדלת מכסות הרצים.
לאחר כל אלו נותרה לה  בעיה פעוטה של חולצות, פתרה אותה באמצעות הורדת מחיר הרישום... נכון שהבעיות שנתקלה בהן זהבה קלות יותר לפתרון, אך חזרה מהחלטות וגמישות מחשבתית למען ציבור הרצים, בהחלט ניתן בכל זאת ללמוד ממנה.

ואני הקטן, מציע וקורא למארגנים הנכבדים, לחזור לפורמט הישן של  מקצה אופני יד הפותח את המרתון, לאחר מכן מקצה המרתון המרכזי ולבסוף מקצה 10 ק"מ (את ההחלטה על דירוג הזמנים, אני משאיר למומחים) המרתון יחזור למימדיו הטבעיים -  חגיגה ספורטיבית של אלפי רצים, רוכבי אופני יד ובני משפחותיהם בים של הגליל.

יום טוב לכל קוראי הפורום,
גונן

ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'אני שואל מי הבא בתור?'
אני שואל מי הבא בתור?
15/11/2010 | 12:48
3
אולי האתיופים והקנייתים נושאי מחלות?
לדעתי צריך להוציא אותם מהמרתון ,זה ממש סכנה למערכת החיסונית הירודה של הרצים האשכנזים
מה אם נשים?
הם רצות לאט מידי במרתון טבריה
תחשוב רץ של 19 קמ"ש צריך לרוץ 20 ק"מ מול רצה של 9 קמ"ש
ובכלל הבושם שלהן מפריע לנשום.
מה אם הרצים השמנים האיטים המכוערים הלובשי חולצות טריקו
אין להפליה סוף, רק אם נלחמים על זכויות שוות כבר בהתחלה.

אבל בכלל נראה לי שיש כאן קטע שיווקי מדהים
משהו שלא עלו עליו עד כה
לחוצה ארץ נעשה קידום חסר תקדים והבטחות, בסוף קיבלו בראש מבול של תלונות
מרתון טבריה נוקט בגישה מדהימה בעייני
במשך חודשיים כבר מדווחים על כל מה שלא יהיה במרתון
זה מעורר שרשורי ענק של פרסום שלילי(וחיובי מכל אלו שלא נפגעים), שרק מגביר את ההרשמה למרתון
גאוני
ובסוף אף אחד לא יוכל להתלונן על מחסור במים,חוסר בקהל,קיפלו את שער הסיום שעה לפני
כי כל הזמן מסבירים כמה לא יהיה השנה בהשוואה לשנים קודמות
צריך להוריד את הכובע בפני הוגה הרעיון
איך האכילו אותי בשיטה הזולה הזו,ונפלתי תמים ברשת
סוף לדיבורים

ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'דמגוגיה ??? אטימות'
דמגוגיה ??? אטימות
15/11/2010 | 08:30
2
2
מירוץ המרתון מיועד לרוכבי אופניי היד בדיוק כמו לרצים, אפילו לא טיפה פחות.
בכל מרתון בעולם יש מקצה לאופני יד והוא חלק אינטגרלי מהתחרות. בטבריה יש
את העניין של הלוך חזור ובעיה בטיחותית ? אם מארגני המרתון מחזיקים ממנו בין לאומי, בבקשה שירימו הכפפה וימצאו פתרון יצירתי (אולי סגירה הרמטית של הכביש, אולי 42 קם סובב כנרת).

ולכל האטומים שלא רואים בביטול המקצה בעיה, זוכרים מה נכתב (ובצדק)
על דחיית מרתון ת״א ? גם רוכבי אופני היד התאמנו ולפתע מתבשרים שאין מקצה....

כל טוב
רועי
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'למה לריב?'
למה לריב?
15/11/2010 | 16:36
1
זה שאמר "דמגוגיה" (וגם אני אמרתי זאת באשכולות אחרים) לא אמר שהוא נגד מירוץ אופני היד הוא רק אמר שהצגת הביטול כאפליה נגד הנכים היא דמגוגיה, מכיוון שברור שהמעשה נעשה כחלק בלתי נפרד מהשינויים שנעשים במירוץ כולל העברת ריצת ה-10 ליום אחר.
גם אני נגד ביטול מירוץ אופני היד (ואחתום בעצומה) ונגד שינוי היום של ריצת ה-10, אני חושב שיכלו למצוא פתרונות יותר יצירתיים שיאפשרו את חיי המירוצים השונים בצוותא. אבל גם לי מפריע כשהעניין מוצג כאפליה נגד הנכים כאילו כל המירוץ מתנהל כמו בשנים עברו ורק לנכים מתנכלים בגלל היותם נכים.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'ואו רק עכשיו ראיתי שדנים פה בפירוש ל"דמגוגיה"'
ואו רק עכשיו ראיתי שדנים פה בפירוש ל"דמגוגיה"
15/11/2010 | 16:41
לצפיה ב-'כנראה שצריך לחדד את ההבדל '
כנראה שצריך לחדד את ההבדל
15/11/2010 | 09:13
3
שבין דמגוגיה לבין אפליה.

במרתון שהינו בינלאומי ונתמך ע"י תקציב הספורט של מדינת ישראל, מחוייבים מארגני המרתון לשתף, כל מי שמשלם את מיסיו כחוק ועומד בקריטריון התחרות, גם אם הוא או היא ישובים בכסא גלגלים.
במרתון שאינו כזה דוגמת ת"א וירושלים, אין חובה על מארגני המרתון לשתף אופני יד.

העצומה הינה הדרך התרבותית והספורטיבית בה בחרו רוכבי אופני היד להציף את הבעיה במקום לנהל מאבק (צודק לעניות דעתי) משפטי.
בחירת המילה דמגוגיה אינה במקומה בקהילה שמתעסקת בעשייה (ריצה, רכיבה) וויכוח הוא עניין לגיטימי.

גל
ריצה וטריאתלון >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אז בוא נחדד'
אז בוא נחדד
15/11/2010 | 11:01
2
6
המרתון הוא אירוע ריצה. מקצה אופני-יד נקבע בעבר כדי לסייע לתחום ספורט עם משתתפים יקרים אך מעטים (כך שיקשה על פעיליו  לסגור כבישים לטובתו בלבד). לא ידוע לי על חוק שמחייב להתיר לאופניים, אופני-יד, גלגיליות (או כל אמצעי תנועה אחר באמצעות גלגלים) להשתתף במרוץ רגלי המתקיים לפי חוקת האתלטיקה, גם אם מדובר במשלמי מסים.

אני בעד מציאת פתרונות יצירתיים, אך בשום פנים לא במחיר סיכון רצים או פגיעה כלשהי באיכות ריצתם.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'עמית שלום..'
עמית שלום..
15/11/2010 | 12:33
1
4
מתוך תקנון העמותה/אגוד סעיף:
3.10 הקניית ערכים של כבוד הדדי, ספורט הוגן ואהבת המדינה, ההמנון והדגל.

אגוד האתלטיקה מתנהל כפי הנראה, באמצעות עסקנים שחוטאים למטרה העיקרית והיא: קידום הספורט בישראל.
מבלי להכנס לדיון מיותר ו/או מפוקפק מדוע אין אנו מצליחים לייצר ספורטאים מפוארים, אשמח לדון בנושאים הבא:
מדוע אין אנו שואפים למצוינות, למודל לחיקוי, מדוע איננו מסוגלים לחשוב במאקרו ולא במיקרו.
מדוע האיגוד נאחז בהצהרה דמגוגית שמטרתה להפחיד את הרצים ואינו מפנה את משאביו ,לדבר החשוב באמת, לספורט בכלל (ולקידום המרתון המדובר בפרט).

מדוע אינכם מסוגלים ליצור גל של אלפי רצים/רוכבים כבשאר מדינות העולם ?
מדוע לא תשווקו את מרתון טבריה כמרתון שטוח, לאורך הכנרת, המקום בו ישו הלך על המים.
מדוע לא תפרסמו בכל העולם ותזמינו רצים, רוכבי אופני יד ותשווקו את המרתון תחת כותרת מזמינה ?
מדוע שלא תפנו משאבים שקוראים לרצים הישראלים ולרצים ממדינות אחרות לקחת חלק בהפנינג הגדול ביותר בישראל?
מדוע לא תעזרו לכלכלת העיר טבריה וליישובים הסמוכים ובמקום, תבחרו להסתתר מאחורי הכרזות שווא?
מדוע אתם מתעסקים בחזות ולא בחזון ?

אשמח אם תשכנעו אותי כאדם וכרץ, שאתם יכולים, שאתם רוצים ושאתם מסוגלים.

גל.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'על חרמות ונידויים'
על חרמות ונידויים
16/11/2010 | 11:39
2

הטיבו להסביר ג'ק כהן ויובל עופר על ביטול אופני היד במרתון טבריה.
אין לי שום דבר נגד אופני היד,להיפך מעל ל-25 שנה אני מלווה עיוור בריצה,רוב הרצים מכירים אותנו.וכאן נכנס נושא הבטיחות שדבר זה הוא מעל כולנו ואסור להקל ראש.
אני מקפיד לרוץ איתו היכן שיש אור.אני מקפיד ששנינו נהיה עם בגדים זוהרים,ועוד ועוד...וזה מביא אותי למרתון טבריה,אופני הנכים,ורצי המרתון.צדקו ראשי האיגוד בהחלטתם שאופני היד מהווים סכנה לרצים.הייתי נוכח בחצי מרתון בית שאן שאופני היד שעטו אל תוך המשפך ודרסו שני רצים שהובהלו לבית החולים.
אני אישית רצתי מספר פעמים במרתון טבריה וכשהערתי לאחד הנכים שירכב בצד,חטפתי צעקות ודברי נאצה מרוכבת אופניים שליוותה אותם,האם כך צריך להראות מסלול המרתון,האם רץ צריך להתרכז בריצה המפרכת או להזהר מפני אופני היד.
והפתרון לכל הדבר הזה הוא פשוט ביותר,יש בארץ הרבה מירוצי אופניים בכבישים,אין שום סיבה שאופני הנכים לא ישתלבו בינהם.
לבני ויוסי אומר זאת,לפני שיוצאים בקריאה על חרמות ונידויים יש לבדוק את הנושא בכללותו,ולא תמיד ללכת על הרגש,כאמור הבטיחות היא צריכה להיות נר לרגלינו.

מוטי יו"ר איילות

ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'חוזר בי מהכל!! ומושך חתימתי.'
חוזר בי מהכל!! ומושך חתימתי.
15/11/2010 | 09:59
4
אל תדון אדם, עד שתגיע למקומו.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'אחרי 3 פעמים שרצתי בטבריה'
אחרי 3 פעמים שרצתי בטבריה
15/11/2010 | 10:15
2
5
אני לא נתקלתי בבעית בטיחות, להפך השתתפות אופני היד מהווה בשבילי השראה!!!

אני שמח כשאני רץ ורואה את החברה על אופני היד.

אם לא יוחזרו אני לא חושב שאשתתף השנה בטבריה, וכן אני רשום.

דודו רוזנברג
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'דודו נסחפת הבעיה היא בטיחותית בלבד'
דודו נסחפת הבעיה היא בטיחותית בלבד
15/11/2010 | 12:45
1
1
מדבר מתוך ניסיון של 23 מרתונים בטבריה.

וכן נירשמי ואשתתף.

בהצלחה למרתוניסטים.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'נתן חברי,'
נתן חברי,
15/11/2010 | 12:49
2
עם הניסיון שלך אין ומתווכחים.

באמת הרגשת בעיה בטיחותית בריצה? אני מנסיוני הדל לא הרגשתי.

פרט לכך לדעתי לקחת למתחרים את המרוץ הזה בו הם משתתפים כל כך הרבה שנים זה לא הגיוני. חייב להיות פתרון אחר.

דרך אגב - אשמח לשמוע מהמארגנים את הסטטיסטיקה האמיתית על תאונות או פגיעות שהיו במשך השנים בגלל המעורבות של אופני היד.

נתראה בטבריה, אולי.

דודו
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'נו באמת, ממש בעייה בטיחותית...'
נו באמת, ממש בעייה בטיחותית...
15/11/2010 | 10:59
לבעיות אמיתיות יש פתרונות אמיתיים. ההחלטה להוציא את אופני-היד היא לא פחות ממעשה אהבלות ועוולה.
אופני-היד תמיד היו חלק מהמרוצים הללו. אם חוששים מבעיית בטיחות שימצאו לה פתרון.
מה דעתך על כך שמחר איזה רץ נמוך ייתקל ברץ גבוה ובגלל זה יוציאו את כל הנמוכים מהמרוץ? בעיני אין הבדל בין שני המקרים. זוהי החלטה חסרת התחשבות ובמיוחד חסרת רגישות.
משום מה אני לא מתפלא לשמוע כי חלק מהרצים מתנגדים להשתתפות אופני-היד. התנהגות כזאת מאפיינת **חלק** מאוכלוסיית הרצים שמרוכזים בעיקר בעצמם.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'כשאין מה להגיד תמיד אפשר לשלוף "דמגוגיה"'
כשאין מה להגיד תמיד אפשר לשלוף "דמגוגיה"
15/11/2010 | 12:07
סיבה בטיחותית?
מרתון ניו יורק,
מרתון ברלין,
מרתון דיסלדורף,
מרתון פריז,
מרתון פרנקפורט,

אחחחח...איזה דמגוג אני...שאני רוצה להזמין ממיטב הרוכבים בעולם (שהזמינו אותי העבר) ואני צריך לתרץ להם שבמדינת העולם השלישי,ישראל, נכים (!!!) טוענים שיש בעיית בטיחות ,נו באמת לאן עוד נדרדר את עצמנו לעזאזל???

נתי גרוברג,
אלוף הארץ באופני יד וכנראה דמגוג
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'דעתי האישית'
דעתי האישית
15/11/2010 | 11:36
10
אין ספק שבהיעדר אירגון הולם - מקצה אופני יד יכול לגרום לפציעות רציניות אצל רצים או רוכבי אופני-יד, וברור לכן שזהו אינטרס של המארגנים למנוע עד כמה שניתן סיכונים - הן לטובת המשתתפים והן לטובתם הם כדי להמנע מתביעות.
עם זאת, ישנם שני פתרונות עיקריים לבעיה: האחד - שיפור סידורי המסלול, השני - ביטול כללי של מקצה אופני-היד. המארגנים בחרו באפשרות השניה, וחבל. לא - לא חבל! אבסורד בלתי נתפס! אם אכן כפי שנאמר מדובר במירוץ הזוכה לתמיכה ממשרד החינוך התרבות והספורט, אז לגברת לבנת יש סיבה טובה מאוד להפסיק לו את התקצוב.
סביר להניח ששיפור סידורי הבטיחות במסלול ייקר את הפקת האירוע במידה מסויימת ואולי אף ניכרת. יהיה צורך ביותר גדרות, סדרנים, יותר שעות עבודה של שוטרים ע"מ לרווח את הזינוקים. אבל דבר אחד בטוח - ביטול כולל של מקצה אופני-היד פירושו תעודת עניות לחברה בה אנו חיים - אבל קודם כל למארגנים שבכלל העלו על דעתם את האפשרות.
ייתכן שיהיו כמה רצים שלא יירשמו למרתון אם ההרשמה תתייקר ב10-15 ש"ח לצורך כיסוי העלויות הנוספות. אבל הרבה פחות רצים יירשמו כמחאה פרטית על חוסר הצדק שבהחלטה הגסה הזו.
בואו נראה שעוד נשארה בנו טיפת אנושיות.

ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'המשך תגובה'
המשך תגובה
15/11/2010 | 12:36
5
3
קודם כל אני שמח בשביל הנכים שככה קמו אנשים כאן בפורום ונלחמים עבורם.
זה מחמם את הלב לראות כל פעם מחדש את אותם אלו שמגלים רגישות כלפי ציבור הנכים.
חבל רק שהסערה היא דווקא במקום שאין אפליה.
אגב אני לא איש איגוד האתלטיקה כפי שכתבו כאן,אבל מכיר טוב את הנפשות הפועלות,
ויודע על רגישותם לנכים.
אני רק מקווה שאותה רגישות של הכותבים כאן תבוא לידי ביטוי במקומות נוספים.
ולגבי חבריי הנכים שהעלו את העצומה וכעסו על תגובתי:יתכן והמילה דמגוגיה היתה לא במקום,
אבל זכותי להחזיק בדיעה אחרת,ולטעון שאין כאן אפליה.הרי האיגוד לא קם פתאום בוקר אחד
והחליט שרירותית בואו נסלק את הנכים.השיקולים הם רק ואך ורק בטיחותיים.
יהיו שיטענו שניתן טכנית להגיע לפתרון,אבל לאור הגידול במספר הרצים,ולאור זה שהמסלול הלוך וחזור.
אני בספק.
ולסיום סיפור אישי קטן בהקשר:
לפני כמה שבועות התקיים מירוץ קרית ביאליק ובאתי לצפות(לצערי נבצר ממני כמובן להשתתף ולרוץ כמו שנהגתי בעבר)
באיזור המירוץ יש מקומות חניה לנכים.כולם היו תפוסים ע"י רצים שבאו להשתתף!
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'זווית אישית'
זווית אישית
15/11/2010 | 13:08
1
אני רוכבת על אופני יד ומתחרה. התחרות הראשונה שהשתתפתי בה הייתה מרתון טבריה. מאז השתתפתי בשבעה מרתונים.  

אחת החוויות המרגשות והשיוויוניות היא השתתפות בתחרויות לצד רצים או רוכבים שאינם נכים,
העידוד הוא הדדי, ותחושת השייכות לא תסולא בפז.
שיתוף נכים במרוצים הוא השקעה - בשיתוף, שיוויון הזדמנויות, חינוך וחשיבה על כלל החברה לא רק על הבריאים בה.

המסלול במרתון טבריה  הוא הלוך ושוב.  יש נקודות השקה בין הרצים לרוכבים.

הפתרון של סילוק רוכבי אופני היד, הוא פתרון שמחזיר אותנו לימים חשוכים בהם החביאו את הנכים.
פתרון של מי שבאופן יזום הופך את הנכים לשקופים. בלתי נראים.

פתרונות של הפרדה בנקודות ההשקה, הוא קל פשוט וזול.

פרנסי איגוד האתלטיקה, אתם בוודאי יודעים איפה נקודות ההשקה...

http://2nd-ops.com/2ndop/?p=5351

ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'סמנטיקה'
סמנטיקה
15/11/2010 | 13:41
2
מה זה משנה אם זה אפליה או לא אפליה
זה פשוט לא לעניין לבטל כך את מירוץ אופני היד.

ואגב
לספר את הסיפור על החנית נכים זו דמגגויה
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'לשחר'
לשחר
15/11/2010 | 13:49
1
בואו לא ניתפס למילה דמגוגיה כבר כתבתי שהשימוש שלי בה לא היה במקום,
ולגבי חנית הנכים ככה במאמר מוסגר כי זה לא קשור לנושא הפורום ולמרתון,
זה מסוג הנושאים הבוערים באמת לנכים,זו אחת הבעיות הקשות באמת,
בעיה בה אנחנו מתמודדים מידי יום,בכל שעה ובכל מקום כולל אירועי ספורט,
ואם מהדיון כאן גם תגבר המודעות לנושא הזה כבר הרווחנו.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'צודק'
צודק
15/11/2010 | 13:59
עכשיו רק נשאר לנו, ב י ח ד, להחזיר את מקצה אופני היד למרתון הקרוב ובכלל
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
15/11/2010 | 14:36
1
אני מסכים עם NAPO10.

לגבי הספק שלך בפתרון הבעיה - הנה פתרון: הפרדה קשיחה של כל המסלול ע"י הצבת גדר לאורך קו ההפרדה של הכביש. פתרון אפשרי בהחלט, ימנע את כל התאונות האפשריות, רק עולה כסף. אין לי מושג כמה. אבל פתרון טכני קיים, גם כזה שמתאים לאלפי רצים.

לגבי הסיפור האישי שלך - אכן עצוב מאוד, אכן לא רלוונטי לדיון לגבי מרתון טבריה לדעתי.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'מהי דמגוגיה - ע"פ הויקיפדיה'
מהי דמגוגיה - ע"פ הויקיפדיה
15/11/2010 | 13:17
1
5
כדאי לקרוא בעיון רב את ההגדרה של דמגוגיה
לפני שכל צד בויכוח לגיטימי מנופף במילה:

דמגוגיה היא שיטה לשכנוע והשגת כוח פוליטי המתבססת על פנייה לדעות קדומות, פחדים, אמונות תפלות וציפיות הציבור הרחב - לרוב באמצעות שימוש ברטוריקה ותעמולה מתלהמות ורגשניות, ולעתים קרובות תוך שימוש במוטיבים לאומיים או פופוליסטיים, ואזכור סלקטיבי של עובדות.

הויכוח לגיטימי וגם דמגוגיה אינה פלילית...

לשרות הציבור
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'איך קוראים למה שאתה עושה ??'
איך קוראים למה שאתה עושה ??
16/11/2010 | 14:34
3
יוסי כבר כתב בשתי הודעות נפרדות שהשימוש שלו במילה דמגוגיה היה לא במקום.

אז למה להתעקש כל כך להסיט את נושא הדיון מהעניין האמיתי להיתפסות קטנונית למילה אחת שנאמרה לא במקום ?
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'כל מה שכתבת מר כהן ידוע'
כל מה שכתבת מר כהן ידוע
15/11/2010 | 15:25
אתה מתאר מה היה.

בוא נראה מה אתם המארגנים יכולים לעשות כדי להבטיח את השתתפות אופני היד במסלול מלא ורגיל.

כלומר
באילו אמצעים תוכלו לנקוט כדי להפריד בין הרצים לרוכבים.

ולא על ידי סילוק רוכבי אופני היד.

ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'כל מה שכתבת מר כהן ידוע'
כל מה שכתבת מר כהן ידוע
15/11/2010 | 15:29
אתה מתאר מה היה.

בוא נראה מה אתם המארגנים יכולים לעשות כדי להבטיח את השתתפות אופני היד במסלול מלא ורגיל.

כלומר
באילו אמצעים תוכלו לנקוט כדי להפריד בין הרצים לרוכבים.

ולא על ידי סילוק רוכבי אופני היד.

ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'בושה וחרפה! ממש מסכנים הרצים הסטריליים'
בושה וחרפה! ממש מסכנים הרצים הסטריליים
15/11/2010 | 13:11
1
שחס וחלילה לא יסיחו את דעתם כל מיני אופני יד וכיוצ"ב, בדרכם לנפץ את השיא המדהים של ה 4 וחצי שעות...
יש יותר מדי רצים? או אה...ממש קשה! שיגבילו את כמות הרצים כמו בכל מקום בעולם.
שיפרידו בין המסלולים שבהלוך-חזור עם קצת קונוסים.
ויש עוד אין ספור פתרונות פשוטים.
רק צריך לרצות.
הנכים על אופני היד זכאים להתחרות בדיוק כמו כל רץ אחר!
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'הנכים לא סולקו ממרתון טבריה '
הנכים לא סולקו ממרתון טבריה
15/11/2010 | 13:51
13
3
קראתי את התגובות של חברי הפורום, וברצוני להבהיר את עמדת איגוד האתלטיקה וכן להביא את החלופות, כפי שהציע איגוד האתלטיקה ועליהם הוסכם עם התאחדות הנכים.

1. מרתון טבריה הינו מרוץ בינלאומי, אשר החל כאליפות ישראל בשנת 1977 כריצת מרתון בלבד וכך נמשך לאורך שנים.
2. מרתון טבריה, הוא המרתון היחיד במדינת ישראל המוכר כאירוע בינלאומי על-ידי התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF), לצורך קביעת קריטריון למשחקים האולימפיים ולאליפויות עולם באתלטיקה.
3. איגוד האתלטיקה פועל רבות לשילוב נכים בתחרויות שאותן הוא מארגן לאורך השנה, ובהן גם מרוץ ספיישל אולימפיק במסגרת אליפות ישראל המרכזית באתלטיקה, מאפשר שיתוף ספורטאים נכים בתחרויות הזמנה במקצועות ריצה קפיצה וזריקה, וכן השתתפות במרוץ אופני יד במסגרת אליפות ישראל בחצי מרתון. בכל האירועים האלו, איגוד האתלטיקה נקט באמצעכים מגוונים כדי לשמור על בטיחותם של המשתתפים.
4. איגוד האתלטיקה דאג לשלב במרתון טבריה מקצה לכיסאות גלגלים, אשר עם השנים התפתח המקצה לאופני יד.
5. בשל תאונות שאירעו, בין רוכבי אופני יד לבין רצים (לדוגמא, באליפות ישראל בחצי מרתון בית-שאן פגע רוכב אופני יד בשני הרצים המובילים וכתוצאה מכך פונה אחד מהם  לבית חולים ונזקק לטיפול רפואי. גם במרוץ עין גדי פגע רוכב אופני יד באשה אשר פונתה לטיפול רפואי ואושפזה בבית חולים), בשל מצבי כמעט תאונה במרתון טבריה האחרון, ולנוכח ההשתתפות המסיבית של רצים הצפויה במרתון הקרוב, החליטה הועדה המארגנת של מרתון טבריה לבטל את מרוץ אופני היד, ובטרם קבלת ההחלטה התקיימה שיחה (כשבועיים לאחר המרתון האחרון בטבריה) עם התאחדות הנכים, אשר גילו הבנה לנושא.
6. איגוד האתלטיקה רואה סכנה בטיחותית בקיום מרוץ אופני יד (אשר נחשבים כמו אופניים) בתוך מרוץ ריצה, באופן המסכן ממשית את ביטחונם של הרצים.
7. איגוד האתלטיקה לא מוכן לסכן חיי אדם, ולהמתין לתאונה הפיזית הראשונה שתקרה בטבריה, ולהסביר בדיעבד "אבל אמרנו". יודגש כי אין לאיגוד האתלטיקה כמובן כל כוונה לפגוע בציבור הנכים, אולם שיקולי בטיחות הם אלו שהניעו את האיגוד לנקוט במדיניות חדשה.
8. איגוד האתלטיקה קיים ישיבה (9.11.10) עם מנכ"ל איגוד הנכים מר רון בולוטין, ובמסגרת פגישה זו סוכם, שרוכבי אופני היד יוכלו לקיים מקצה למרחק חצי מרתון, על מסלול היקפי שבו לא מצויים רצים בו זמנית, ובכך אין סכנה לחיי אדם. עוד סוכם שבתיאום עם המשטרה יוכלו אופני היד להמשיך כברת דרך של עוד מספר קילומטרים היכן שהכביש יהיה סגור לתנועת רכבים ולאפשר מרחק מרתון. הסכם זה שריר וקיים בין התאחדות הנכים לבין איגוד האתלטיקה, ואף הובא לידיעת מינהל הספורט. חלופה זו מאפשרת למשתתפי אופני היד לזנק מנקודת הזינוק של כלל רצי המרתון ולהשתתף בהפנניג.
9. איגוד האתלטיקה מבקש להדגיש שההחלטה על ביטול מקצה אופני יד התקבלה אך ורק משיקול בטיחותי, שכן מסלול המרוץ הינו הלוך וחזור (הרצים רצים פנים מול פנים) ולא ניתן לאפשר תנועת רוכבי אופני יד (המלווים גם על-ידי אופניים) בתוך המסלול כאשר מתוכננים להיות כ-2000 רצים על המסלול (מספר כפול מאשתקד). להבדיל מהמרתונים הגדולים בעולם שצוינו כאן בפורום, שבהן המסלול הוא היקפי.
10. עוד יצוין שרוחב המסלול לא מאפשר זאת מבחינה בטיחותית. האיגוד אף בדק חלופות עבור מרוצי אופני יד, ואף נתן דוגמאות שלעיל ולהלן.
11. חלופה נוספת שניתנה לאופני היד (בנוסף לכתוב מטה) היא קיום מקצה אופני יד במסגרת מרוץ הגולדנרינג, המתקיים סביב הכנרת, ב-26.3.2011.
12. במקביל בדקתי חלופות עבור הספורטאים המשתתפים במרוצי אופני יד, כלהלן:
א. קיימתי שיחה עם מנכ"ל איגוד האופניים, אשר מציע אפשרות לספורטאי אופני היד, להשתתף במרוצים ואף מעמיד לכך מקצים מיוחדים לאופני היד. להלן קישור לדוגמא, ובו ניתן להשתתף באליפות ישראל באופני יד. לדברי מנכ"ל איגוד האופניים, אף אחד מספורטאי אופני היד אינו מגיע ליטול חלק במרוצים של איגוד האופניים.
http://www.ofanaim.org.il/vf/Race/Regulations/335/...
ב. יש 6 מרוצים בקלנדר השנתי של איגוד האופניים, אשר בהם משובצים דרך קבע מקצי אופני יד, אך בפועל אין הענות.
ג. איגוד האופניים מוכן לבדוק אפשרות לקיים מקצה מיוחד למרחק מרתון עבור אופני יד.
13. איגוד האתלטיקה מוכן לשתף פעולה עם כל נושא שיסייע בקידום ספורט הנכים ופועל מזה שנים בנושא זה, כפי שעושה בכל הזמנים.

בברכה,
ז'ק כהן
מזכ"ל איגוד האתלטיקה בישראל
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'ז'ק היקר'
ז'ק היקר
15/11/2010 | 14:23
1
באמת כל הכבוד,מכתב מנוסח היטב ומוסבר אולם עיניין קטן נשכח,לא שיתפתם בהיתייעצויות שום גורם מקצועי ובמקצועי אני מתכוון למישהו שמכיר ומבין באופני יד ובתחרויות משותפות לאופני יד ורצים,בישיבות שותף נציג איגוד האופניים לעינייני אופני יד שלא מבין דבר וחצי דבר באופני יד והטענות כי לתחרויות של איגוד האופניים לא מגיעים רוכבים, לא נכונות כלל,כל תחרות שנקבעה מול נציגינו התקיימה והגיעו מספר רוכבים לא קטן ואל נשכח כי לאיגוד האופניים יש עלויות רישום שנתיות ובנוסף עלויות ביטוח ותחרות לא נמוכות כלל ולכן כשיש הזדמנות של באמת פעם בשנה שכל הרוכבים ,מקצועיים ולא מקצועיים יכולים ליהנות בתחרות באחד המקומות היפים בארץ אנו משתפים בהמוננו.

לעיניין הבטיחות- ברור לכולם שגם לנו חשובה הבטיחות אבל לא משנה אם המסלול היקיפי או לא ,יש פתרונות ואני בטוח שהמוח היהודי יכול להתאמץ ולמצוא אותם או פשוט להעתיק ממקומות אחרים.

בברכה,
נתי.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'לא ברור, ממתינים למנכ"ל איגוד הנכים?'
לא ברור, ממתינים למנכ"ל איגוד הנכים?
15/11/2010 | 14:25
2
לא ברור, ממתינים למנכ"ל איגוד הנכים??? על מנת שיקבל החלטה בין החלופות?
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'על קצה המזלג אומר רק'
על קצה המזלג אומר רק
15/11/2010 | 14:55
1
2
שאני שוחחתי איתך מר כהן בתאריך 25.10 (כנראה ששכחת) ובשיחה זאת, סיפרת לי בגאווה רבה,
ששוחחת כבר עם איגוד הנכים והם השתכנעו למשמע דבריך (באמת כל הכבוד לך על הורבאליות)
ובעקבות שיחה זאת, פניתי  עוד באותו היום, אל חבר הכנסת מר משה מוץ מטלון בדוא"ל.
אזכירך גם את שאלתי הפשוטה (אם כי מעוררת הרוגז?!) בנוגע לכמה רצים התייבשו ו/או חטפו מכת חום עקב
ארגון לא מספק של תחנות השתייה (במרתון טבריה לדורותיו) לעומת אלו שנפגעו בתאונה מול אופני היד ותשובתך הייתה:
נו באמת, מה הקשר בין הדברים, אני מוכן לעזור לכם (אולי לא אנו זקוקים לעזרה?-ולא, אינני נכה, רק בן של..) בכל תחרות
אותה תרצו לקיים לעצמכם.
אז בשם ילדי הנכים (ובעיקר בשמי שלי) ושל אלו שמעורבים בספורט זה שנים רבות (כמעט 40) ומכירים את כל ספורטאי העבר המפוארים,
ומתעסקים ביום ביום בהאדרת ספורט הנכים (שהוא היחיד שהביא כבוד למדינה עד היום) ובמלחמה הלא פשוטה על ההנגשה ו/או ההגמשה
בכל הנושא לסיוע (לא כספי) לנכים,
אין לי אלא להתבייש בך ובאגוד זה שאתה מייצג !!!

אותי, לא תראה בטבריה (לא הפסד גדול) כל עוד לא תשתנה הגישה ואמשיך לנסות לשכנע את חברי, לא לקחת חלק במרוצים המאורגנים ע"י
איגוד ה(אל)-תלטיקה.

שיהיה מרתון מוצלח לכל קהילת הרצים.

גל אבן זהב.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'קראת את התגובה?'
קראת את התגובה?
15/11/2010 | 15:03
6
"איגוד האופניים מוכן לבדוק אפשרות לקיים מקצה מיוחד למרחק מרתון עבור אופני יד".
מה רע בזה?
לי אישית אופני היד לא הפריעו, ואפילו תרמו להעשרת האוירה הספורטיבית. אבל ממה שראיתי - לא רחוק היום שיאלצו להגביל את כמות המשתתפים הרצים(!) בטבריה לאור הצפיפות על המסלול. זה המחיר של התרחבות המרתון.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'למר ז'ק כהן'
למר ז'ק כהן
15/11/2010 | 14:34
כתבת הודעה ארוכה ומפורטת אשר תוכנה סותר את כותרתה.
בכותרת רשמת ""הנכים לא סולקו ממרתון טבריה"  בעוד שלמעשה ההחלטה שלכם מעידה בדיוק על כך שהנכים אכן סולקו מהאירוע.
המילים היפות לא ישנו את האמת.
במקום להמשיך ולהאחז בעמדתכם מן הראוי היה שתחזרו בכם ותמצאו פתרון הולם, זה לא בלתי-אפשרי.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'סעיף 8'
סעיף 8
15/11/2010 | 15:06
5
1

. איגוד האתלטיקה קיים ישיבה (9.11.10) עם מנכ"ל איגוד הנכים מר רון בולוטין, ובמסגרת פגישה זו סוכם, שרוכבי אופני היד יוכלו לקיים מקצה למרחק חצי מרתון, על מסלול היקפי שבו לא מצויים רצים בו זמנית, ובכך אין סכנה לחיי אדם. עוד סוכם שבתיאום עם המשטרה יוכלו אופני היד להמשיך כברת דרך של עוד מספר קילומטרים היכן שהכביש יהיה סגור לתנועת רכבים ולאפשר מרחק מרתון. הסכם זה שריר וקיים בין התאחדות הנכים לבין איגוד האתלטיקה, ואף הובא לידיעת מינהל הספורט. חלופה זו מאפשרת למשתתפי אופני היד לזנק מנקודת הזינוק של כלל רצי המרתון ולהשתתף בהפנניג.

נו, אז מה קורה עם זה
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'בעברית קוראים לזה'
בעברית קוראים לזה
15/11/2010 | 15:28
4
one way ticket...
ובאמהרית טרנספר.

אני מציע להעביר את מרתון אופני היד לכביש ביירות-דמשק.

גל.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'לא אתה הזכרת קודם את המילה "דמגוגיה"?'
לא אתה הזכרת קודם את המילה "דמגוגיה"?
15/11/2010 | 15:39
2
1
יש פה הצעה לפתרון, לא יודע אם הוא טוב או לא אבל זה סוג של משהו.
מעניין אותי לדעת למה לא מנסים ליישם זאת.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'ברשותך, קרא בשנית..'
ברשותך, קרא בשנית..
15/11/2010 | 15:55
1
1
"חלופה זו מאפשרת למשתתפי אופני היד לזנק מנקודת הזינוק של כלל רצי המרתון ולהשתתף בהפנניג"

בוא נאמר שאני רוצה לרוץ את המרחק המלא, אבל אני יכול לרוץ רק עד החצי ומשם להמשיך עוד כ-21 ק"מ לכל כיוון
שאבחר אבל, לא אוכל לחזור בדרך בא הגעתי.
1. האם אוכל להשתתף "בהפנינג" הסיום? או רק בתחילתו?
2. כמה ק"מ עלי לרוץ/לרכוב בחזרה על מנת להגיע אל נק' ההתחלה שם נמצאים/הרכב/המשפחה/החברים ווטאבר.
3.האם המשטרה תפתח את הכביש רק בעבורי על מנת שיוכל להגיע רכב איסוף ולהביא אותי אל נק' הסיום על מנת,
שאוכל להתרגש מההישג ביחד עם כולם?
4.אם כבר יגיע רכב לאסוף אותי, כמה קרוב הוא יוכל להוריד אותי מנק' (שהרי היא סגורה לרכבים) הסיום על מנת שלא אפסיד את "החגיגה".

הרבה יותר מכובד לומר טעינו, סליחה, אנחנו רוצים שתששתפו, חשוב לנו שזאת תהיה חגיגת ספורט אמיתית,
מאשר להכריז על חלופה שאינה ברת ביצוע.

גל.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'זהו בדיוק, עוד לא הכריזו על כלום'
זהו בדיוק, עוד לא הכריזו על כלום
15/11/2010 | 16:01
בנתיים, אין אופני יד.

גם אני יכול לשבת על הרצפה לרקוע בידי ולצעוק "אבל אני רוצה ככה"
או
אפשר לבדוק פתרונות ואלטרנטיבות.  אם הן טובות או לא, זה לא לנו להחליט.

אגב, מה הבעיה שרכב ימתין למתחרי אופני היד בנקודת הסיום וייקח אותם חזרה במסלול עוקף כנרת?
גם ככה לא זכור לי שבסיום המרתון של הרצים הסתובבו שם יותר מידי ממתחרי אופני היד על מנת להנות מההפנינג.

כן, גם אני מסכים שיש לאפשר לאופני היד להשתתף.
זה מהווה השראה ומוטיבציה לרצים.
אבל אם הדרגים המקצועיים הגיעו למסקנה שיש בעיה בעניין הכי הרבה שאפשר לבקש זה למצוא פתרון.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'הערכה שלי-מקצה אופני היד יוחזר !!!'
הערכה שלי-מקצה אופני היד יוחזר !!!
15/11/2010 | 15:57
1
גל וחברים אחרים,
איני רואה כעת, ובמיוחד לאחר הסערה הנוכחית כיצד המרתון ימריא למימדים שאליהם כיוונו המארגנים (2000 רצים).
כבר כעת, כחודש ומחצה לפני קיומו,  רשומים למרתון טבריה רק כ-1100 רצים. יתכן כי נתון זה גבוה בהשוואה לשנה שעברה אבל וכאן האבל הגדול, באופק ישנם מרתון תל אביב ומרתון ירושליים. טבעי שהעומדים על הגדר ומחליטי הרגע האחרון אינם נמצאים בדילמה הקשה שהיתה קיימת בשנים עברו - טרם הימצאות החלופות במרכז הארץ - לא נרוץ בטבריה, אין בעיה לא צריך לחכות שנה אלא בסה"כ חודשיים ואז נרוץ בתל אביב או ירושליים...
עם הוצאת מרוץ ה-10 אל "מחוץ לחוק" ועם ה-one way ticket לנכים - נשארנו עם מרוץ של עד 1500 רצים - מכובד אמנם, אך עדיין לא עומד בציפיות.
אי לכך, ההחלטה הברורה שתתקבל - החזרת הנכים למרוץ.
ימים יגידו...

גילוי נאות-אני בן לאב ספורטאי בלב ובנשמה נכה צה"ל - ארי יהודה ז"ל.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'מר כהן, מספר שאלות.'
מר כהן, מספר שאלות.
15/11/2010 | 17:25
1
בכל התגובות הרשמיות שלכם אתם חוזרים ומזכירים שני ארועים של התנגשות בין רוכב אופני יד ורץ. האם מותר להסיק מכך שאלה שני הארועים היחידים שהיו מסוג זה? כי אם כן, בכל זאת נכון שהרבה יותר רצי מרתון נפגעו מהתייבשות. ואני אסביר את הקשר: ריצת מרתון היא ריצה עם סיכון מסויים. אלא אם כן יש לך סטטיסטיקה שסותרת את מה שאני טוענת, נראה שריצת מרתון כשלעצמה, מסוכנת יותר מריצה מול אופני יד, כשלעצמה.
אני בכלל לא חושבת שביטלתם את השתתפות הנכים כי אתם רעי לב ולא נחמדים, או לא אוהבים נכים. אני מאמינה בכל ליבי שזה נעשה ממניעים טהורים של חשש מתאונות. אלא שזו טעות לדעתי, כי קו המחשבה הזה מוביל באופן רציונלי לביטול של ריצת המרתון, כי מה, נמנע את השניים שיפגעו (בשני מרוצים שונים) אבל לא נעשה עוד צעד ונמנע את העשרה?
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
16/11/2010 | 17:24
2
אהבתי את המשפט: "השתתפות מסיבית של רצים"
זה עתה הסתיים מרתון ניו יורק והיה מקצה לאופני יד. אמנם מרתון ניו יורק לא כ"כ גדול כמו זה של טבריה , אולי כי שם אין השתתפות מסיבית של רצים.
לצערכם כבר מאוחר , אבל הייתי מציע שתשלחו לשם משלחת של כמה מאות עסקנים מאיגוד האתלטיקה לקראת מרתון ניו יורק 2011 על מנת שתלמדו איך בכל זאת עושים את זה. אחרי זה תקימו ועדה לבדיקת הנושא. אל תתפלאו אחרי כל זאת שההשתתפות המסיבית במירוץ ? בטבריה מסתכמת " בהשתתפות מסיבית" של לא יותר מ 1500 רצים ישראלים ואחרים.
ממליץ לכם בחום לרדת מהעץ ולהכליל את מקצה אופני היד במירוץ הקרוב על מנת לא לפגוע בציבור הנכים.

ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'נמחקו תגובות בגלל הכפשות אישיות'
נמחקו תגובות בגלל הכפשות אישיות
15/11/2010 | 18:49
7
4
אחד הגדיל לעשות במילותיו כלפי שני אנשים וחסמתי אותו.
אמיר
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'נכון עשית.'
נכון עשית.
15/11/2010 | 19:06
5
3
דעתו של נתן אופן לגיטימית, כבודו במקומו מונח והוא בהחלט מודל לחיקוי לעוסקים בספורט.

ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'גם אם נתן דיבר שטויות והוא לא...'
גם אם נתן דיבר שטויות והוא לא...
16/11/2010 | 02:06
3
4
כל עוד אני פה אחראי, ישמרו על כבוד הדדי.
למה אי אפשר לנהל דיון ענייני מבלי להעליב?
האם אלה המעליבים מתבטאים כך ביום יום? קשה לי האמין.
חבל שבמסגרת זו הם מרשים לעצמם.
התבטאות כלפי נתן שברה שיאים.
אמיר
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'10 חודשי שיווק'
10 חודשי שיווק
16/11/2010 | 08:28
2
למרתון טבריה, כ 1100 נרשמים.
2 ימי פרסום של העצומה בעד ההכרה במקצה הנכים במרתון, 1200 חתומים
נראה לי שהצבור אמר את דברו.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'כמה היו חותמים אם צריך לשים חמש שקל על חתימה?'
כמה היו חותמים אם צריך לשים חמש שקל על חתימה?
16/11/2010 | 08:47
1
1
בין שלא תבין אני ישראל בעד שירוצו הנכים במרתון אבל ממליגה אתה קצת קפצת מסקנה לא מדויק.
חמש שקל היו 200 חתימות
10 שקל 100 חתימות
100 שקל 20 חתימות
220 שקל 5 חותמים
320 שקל 2 חותמת.
אצלנו בפקיד שומה סופרים את הכסף עד שמישהו לא שם כסף לא נחשב.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'זה היה נעצר ב25 ש"ח (מקסימום!!)'
זה היה נעצר ב25 ש"ח (מקסימום!!)
16/11/2010 | 17:29
לצפיה ב-'להחזיר את אפני היד - כל הכבוד להן ולהם'
להחזיר את אפני היד - כל הכבוד להן ולהם
17/11/2010 | 21:11
2
לצפיה ב-'אילו אני הייתי במקומם'
אילו אני הייתי במקומם
16/11/2010 | 11:48
3
2
הייתי כועס על כך שהתאמנתי למרתון זה וחודשיים לפני המועד מודיעים לי על כך.
מסכים או לא מסכים עם נושא הבטיחות - לא עשיתי בדיקה של המסלול ואינני יודע
מה הסכנות בו. רק המארגנים יודעים  והחליטו להפעיל שיקול דעת בנושא.
חבל שזה מתבצע עכשיו כי זה מותיר טעם רע בשל הסמיכות למועד האירוע.

לכל דבר יש פתרון. פתרון עולה כסף, פתרון מצריך זמן ומשאבים.
שוב, לא מביע את דעתי אם זה בסדר או לא בסדר כי, כמארגן לשעבר, יש הרבה
גורמים מתערבים שנלקחים בחשבון ולא תמיד זה נכון למארגן לחשוף את שיקוליו.

אין ספק שביטול מקצה האופניים פוגם בחגיגה של המרתון וחבל. צר לי על מי
שהתכונן למרתון.
אמיר
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'כתגובה לכתבתו של יוסי מלמן'
כתגובה לכתבתו של יוסי מלמן
16/11/2010 | 14:06
1
2
בעיתון הארץ.
לאחר קריאת הכתבה בעיון רב, מס' תגובות.
בסיום הכתבה ישנה קריאה להחרמת המרתון (קריאה לגיטימית בהחלט) ובאותה נשימה,
יש בקשה לחסום ביחד עם הנכים את מסלול הריצה (מה שפסול בעיני).
חלק ניכר מחברי הרצים, מתעתדים לרוץ במרתון זה, הם ושאר רצי המרתון, אינם הגורם האחראי למחדל.
אין צורך וחבל באם יפגעו ספורטאים "מפעילותם" של עסקנים.
יחד עם זאת, אני אשמח להבהיר לציבור הרצים והעסקנים חלק קטן מנושא המאבק.
מאז שנות ה-50 (התפרצות מגיפת הפוליו) ועד ימינו אלו, ציבור הנכים בישראל גדל לצערי (לצערנו) מדי שנה.
הגידול נובע בעיקר עקב מלחמות, טרור, תאונות דרכים גיל האוכלוסיה "המתארך" וגם ממחלות שונות ומשונות.
ציבור הנכים בישראל אינו זקוק לעזרת הציבור או לרחמי הציבור, הוא זקוק אך ורק להכרה.
ברשותכם, רוב הציבור הישראלי הכולל גם את קהילת הספורטאים, הוא בור גמור בנושא זה, דבר זה אינו נובע מרוע לב,
רק מחוסר הידיעה או ההכרה במגבלותיו של האחר.
לשם הדוגמה, נכה שמעוניין לנסוע בתחבורה הציבורית, אינו שש לעזרתו של הנהג (וסביר להניח שגם לא יבקש אותה).
אפילו אםהנהג (המשול לכולנו), מציע עזרה בחפץ לב, הוא חוטא למטרה העיקרית במקרה זה והיא, חברת האוטובוסים.
על החברה להכיר בכך שישנם נוסעים עם מגבלות שונות ולפעול להתקנת מעלון פשוט באותו האוטובוס.

ומכאן חזרה לנושא המרתון. הספורטאים הנכים רוצים, זקוקים ודורשים הכרה ביכולותיהם ובכישוריהם.
הרי אין כמו לקבל עידוד בתחילה, במהלך ובסוף מרוץ. תמיד נעים לעמוד (או לשבת) על הפודיום,
אין כמו לשבור שיא מסלול, או שיא אישי זה או אחר (גם אצל אחרון הרצים/רוכבים).
אין תחליף לתחושת ההצלחה בסיום המרתון לא רק לכם, גם להם!!!
לכן, כל "יושבי הגדר", אלו שאינם מביעים דעתם או אלו שהם חברים של...(שחוששים מתגובת חבריהם העסקנים),
הגיע הזמן שגם אתם תצביעו ברגליכם. גם אתם תגרמו לאותם אנשי האיגוד לצאת מהפינה בה הם התבצרו,
הוכיחו להם שאתם ספורטאים אמיתיים, המכבדים את כלל העוסקים בספורט.
ואם לא תצלח דרככם או דרכינו, הגיע הזמן באמת, להפרד מאנשי איגוד האתלטיקה ולהחליפם.
"מטאטא חדש ...  מטאטא ישן, מתעתע...

במחילה מכבודכם
גל.
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'יוסי מלמן הוא עיתונאי ותיק'
יוסי מלמן הוא עיתונאי ותיק
17/11/2010 | 12:16
3

וככזה הוא כבר יודע שהיהודים מבינים רק כח
ולכן כנראה הציע לחסום את המסלול

כל הסיפור הזה ממש עצוב ומביש בעיני
ואני מקווה שזה לא הופך לאיזה מלחמת אגו
ומירוץ אופני היד יתקיים בינואר
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'זה ידוע לפחות משלהי חודש ספטמבר'
זה ידוע לפחות משלהי חודש ספטמבר
16/11/2010 | 14:32
2
לצפיה ב-'למה לא להקדים את המקצה של הנכים?'
למה לא להקדים את המקצה של הנכים?
16/11/2010 | 15:46
2
בדיקה קלה בתוצאות שנה שעברה מגלה שאם הנכים יוזנקו חצי שעה לפני הרצים, רק כ 15 נכים יהיו על המסלול בזמן הסיום הרץ הראשון.
בנוסף לכך המגע עם הרצים יהיה מינימלי, כי כאשר הרצים יהיו בנתיב ההלוך, הנכים יהיו בנתיב החזור.

ואם יקדימו בשעה, הרץ המוביל יצטרך לעקוף אולי נכה אחד.

האמת? לא מובן
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'למארגני העצומה: פנו לנתן זהבי רדיו ללא הפסקה '
למארגני העצומה: פנו לנתן זהבי רדיו ללא הפסקה
17/11/2010 | 11:57
1
2
במקביל

הוא עיתונאי שמטפל בנושאים חברתיים חשובים אלו

וליוה את ספורטאי הנכים בסיאול 88

הוא בטוח יש לו עצות זהב

בהצלחה
ריצה וטריאתלון >>
לצפיה ב-'אכן פנינו לתכניתו של נתן זהבי'
אכן פנינו לתכניתו של נתן זהבי
<< ההודעה הנוכחית
17/11/2010 | 13:34
2
מקווים לעלות לשידור בהקדם.

תודה,
נתי.
ריצה וטריאתלון >>

הודעות אחרונות

11:32 | 09.10.16 שמעון שכטר
16:13 | 08.10.16 palmor1
23:44 | 03.10.16 Y4NN C0HEN
21:27 | 02.10.16 king iverson
08:13 | 29.09.16 אורחים בפורום
17:18 | 28.09.16 אורחים בפורום
07:28 | 26.09.16 אורחים בפורום
14:14 | 20.09.16 הנווט הבודד
20:11 | 19.09.16 ifa1111
22:26 | 17.09.16 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ