עצומה נגד סילוק הנכים ממרתון טבריה

אז בוא נחדד

המרתון הוא אירוע ריצה. מקצה אופני-יד נקבע בעבר כדי לסייע לתחום ספורט עם משתתפים יקרים אך מעטים (כך שיקשה על פעיליו לסגור כבישים לטובתו בלבד). לא ידוע לי על חוק שמחייב להתיר לאופניים, אופני-יד, גלגיליות (או כל אמצעי תנועה אחר באמצעות גלגלים) להשתתף במרוץ רגלי המתקיים לפי חוקת האתלטיקה, גם אם מדובר במשלמי מסים. אני בעד מציאת פתרונות יצירתיים, אך בשום פנים לא במחיר סיכון רצים או פגיעה כלשהי באיכות ריצתם.

עמית שלום..

מתוך תקנון העמותה/אגוד סעיף: 3.10 הקניית ערכים של כבוד הדדי, ספורט הוגן ואהבת המדינה, ההמנון והדגל. אגוד האתלטיקה מתנהל כפי הנראה, באמצעות עסקנים שחוטאים למטרה העיקרית והיא: קידום הספורט בישראל. מבלי להכנס לדיון מיותר ו/או מפוקפק מדוע אין אנו מצליחים לייצר ספורטאים מפוארים, אשמח לדון בנושאים הבא: מדוע אין אנו שואפים למצוינות, למודל לחיקוי, מדוע איננו מסוגלים לחשוב במאקרו ולא במיקרו. מדוע האיגוד נאחז בהצהרה דמגוגית שמטרתה להפחיד את הרצים ואינו מפנה את משאביו ,לדבר החשוב באמת, לספורט בכלל (ולקידום המרתון המדובר בפרט). מדוע אינכם מסוגלים ליצור גל של אלפי רצים/רוכבים כבשאר מדינות העולם ? מדוע לא תשווקו את מרתון טבריה כמרתון שטוח, לאורך הכנרת, המקום בו ישו הלך על המים. מדוע לא תפרסמו בכל העולם ותזמינו רצים, רוכבי אופני יד ותשווקו את המרתון תחת כותרת מזמינה ? מדוע שלא תפנו משאבים שקוראים לרצים הישראלים ולרצים ממדינות אחרות לקחת חלק בהפנינג הגדול ביותר בישראל? מדוע לא תעזרו לכלכלת העיר טבריה וליישובים הסמוכים ובמקום, תבחרו להסתתר מאחורי הכרזות שווא? מדוע אתם מתעסקים בחזות ולא בחזון ? אשמח אם תשכנעו אותי כאדם וכרץ, שאתם יכולים, שאתם רוצים ושאתם מסוגלים. גל.

motimazor

New member
על חרמות ונידויים

הטיבו להסביר ג'ק כהן ויובל עופר על ביטול אופני היד במרתון טבריה. אין לי שום דבר נגד אופני היד,להיפך מעל ל-25 שנה אני מלווה עיוור בריצה,רוב הרצים מכירים אותנו.וכאן נכנס נושא הבטיחות שדבר זה הוא מעל כולנו ואסור להקל ראש. אני מקפיד לרוץ איתו היכן שיש אור.אני מקפיד ששנינו נהיה עם בגדים זוהרים,ועוד ועוד...וזה מביא אותי למרתון טבריה,אופני הנכים,ורצי המרתון.צדקו ראשי האיגוד בהחלטתם שאופני היד מהווים סכנה לרצים.הייתי נוכח בחצי מרתון בית שאן שאופני היד שעטו אל תוך המשפך ודרסו שני רצים שהובהלו לבית החולים. אני אישית רצתי מספר פעמים במרתון טבריה וכשהערתי לאחד הנכים שירכב בצד,חטפתי צעקות ודברי נאצה מרוכבת אופניים שליוותה אותם,האם כך צריך להראות מסלול המרתון,האם רץ צריך להתרכז בריצה המפרכת או להזהר מפני אופני היד. והפתרון לכל הדבר הזה הוא פשוט ביותר,יש בארץ הרבה מירוצי אופניים בכבישים,אין שום סיבה שאופני הנכים לא ישתלבו בינהם. לבני ויוסי אומר זאת,לפני שיוצאים בקריאה על חרמות ונידויים יש לבדוק את הנושא בכללותו,ולא תמיד ללכת על הרגש,כאמור הבטיחות היא צריכה להיות נר לרגלינו. מוטי יו"ר איילות

skyhopper

New member
אחרי 3 פעמים שרצתי בטבריה

אני לא נתקלתי בבעית בטיחות, להפך השתתפות אופני היד מהווה בשבילי השראה!!! אני שמח כשאני רץ ורואה את החברה על אופני היד. אם לא יוחזרו אני לא חושב שאשתתף השנה בטבריה, וכן אני רשום. דודו רוזנברג

דודו נסחפת הבעיה היא בטיחותית בלבד

מדבר מתוך ניסיון של 23 מרתונים בטבריה. וכן נירשמי ואשתתף. בהצלחה למרתוניסטים.

skyhopper

New member
נתן חברי,

עם הניסיון שלך אין ומתווכחים. באמת הרגשת בעיה בטיחותית בריצה? אני מנסיוני הדל לא הרגשתי. פרט לכך לדעתי לקחת למתחרים את המרוץ הזה בו הם משתתפים כל כך הרבה שנים זה לא הגיוני. חייב להיות פתרון אחר. דרך אגב - אשמח לשמוע מהמארגנים את הסטטיסטיקה האמיתית על תאונות או פגיעות שהיו במשך השנים בגלל המעורבות של אופני היד. נתראה בטבריה, אולי. דודו

נו באמת, ממש בעייה בטיחותית...

לבעיות אמיתיות יש פתרונות אמיתיים. ההחלטה להוציא את אופני-היד היא לא פחות ממעשה אהבלות ועוולה. אופני-היד תמיד היו חלק מהמרוצים הללו. אם חוששים מבעיית בטיחות שימצאו לה פתרון. מה דעתך על כך שמחר איזה רץ נמוך ייתקל ברץ גבוה ובגלל זה יוציאו את כל הנמוכים מהמרוץ? בעיני אין הבדל בין שני המקרים. זוהי החלטה חסרת התחשבות ובמיוחד חסרת רגישות. משום מה אני לא מתפלא לשמוע כי חלק מהרצים מתנגדים להשתתפות אופני-היד. התנהגות כזאת מאפיינת **חלק** מאוכלוסיית הרצים שמרוכזים בעיקר בעצמם.

natig1

New member
כשאין מה להגיד תמיד אפשר לשלוף "דמגוגיה"

סיבה בטיחותית? מרתון ניו יורק, מרתון ברלין, מרתון דיסלדורף, מרתון פריז, מרתון פרנקפורט, אחחחח...איזה דמגוג אני...שאני רוצה להזמין ממיטב הרוכבים בעולם (שהזמינו אותי העבר) ואני צריך לתרץ להם שבמדינת העולם השלישי,ישראל, נכים (!!!) טוענים שיש בעיית בטיחות ,נו באמת לאן עוד נדרדר את עצמנו לעזאזל??? נתי גרוברג, אלוף הארץ באופני יד וכנראה דמגוג

nApo10

New member
דעתי האישית

אין ספק שבהיעדר אירגון הולם - מקצה אופני יד יכול לגרום לפציעות רציניות אצל רצים או רוכבי אופני-יד, וברור לכן שזהו אינטרס של המארגנים למנוע עד כמה שניתן סיכונים - הן לטובת המשתתפים והן לטובתם הם כדי להמנע מתביעות. עם זאת, ישנם שני פתרונות עיקריים לבעיה: האחד - שיפור סידורי המסלול, השני - ביטול כללי של מקצה אופני-היד. המארגנים בחרו באפשרות השניה, וחבל. לא - לא חבל! אבסורד בלתי נתפס! אם אכן כפי שנאמר מדובר במירוץ הזוכה לתמיכה ממשרד החינוך התרבות והספורט, אז לגברת לבנת יש סיבה טובה מאוד להפסיק לו את התקצוב. סביר להניח ששיפור סידורי הבטיחות במסלול ייקר את הפקת האירוע במידה מסויימת ואולי אף ניכרת. יהיה צורך ביותר גדרות, סדרנים, יותר שעות עבודה של שוטרים ע"מ לרווח את הזינוקים. אבל דבר אחד בטוח - ביטול כולל של מקצה אופני-היד פירושו תעודת עניות לחברה בה אנו חיים - אבל קודם כל למארגנים שבכלל העלו על דעתם את האפשרות. ייתכן שיהיו כמה רצים שלא יירשמו למרתון אם ההרשמה תתייקר ב10-15 ש"ח לצורך כיסוי העלויות הנוספות. אבל הרבה פחות רצים יירשמו כמחאה פרטית על חוסר הצדק שבהחלטה הגסה הזו. בואו נראה שעוד נשארה בנו טיפת אנושיות.

המשך תגובה

קודם כל אני שמח בשביל הנכים שככה קמו אנשים כאן בפורום ונלחמים עבורם. זה מחמם את הלב לראות כל פעם מחדש את אותם אלו שמגלים רגישות כלפי ציבור הנכים. חבל רק שהסערה היא דווקא במקום שאין אפליה. אגב אני לא איש איגוד האתלטיקה כפי שכתבו כאן,אבל מכיר טוב את הנפשות הפועלות, ויודע על רגישותם לנכים. אני רק מקווה שאותה רגישות של הכותבים כאן תבוא לידי ביטוי במקומות נוספים. ולגבי חבריי הנכים שהעלו את העצומה וכעסו על תגובתי:יתכן והמילה דמגוגיה היתה לא במקום, אבל זכותי להחזיק בדיעה אחרת,ולטעון שאין כאן אפליה.הרי האיגוד לא קם פתאום בוקר אחד והחליט שרירותית בואו נסלק את הנכים.השיקולים הם רק ואך ורק בטיחותיים. יהיו שיטענו שניתן טכנית להגיע לפתרון,אבל לאור הגידול במספר הרצים,ולאור זה שהמסלול הלוך וחזור. אני בספק. ולסיום סיפור אישי קטן בהקשר: לפני כמה שבועות התקיים מירוץ קרית ביאליק ובאתי לצפות(לצערי נבצר ממני כמובן להשתתף ולרוץ כמו שנהגתי בעבר) באיזור המירוץ יש מקומות חניה לנכים.כולם היו תפוסים ע"י רצים שבאו להשתתף!

פוחי ש

New member
זווית אישית

אני רוכבת על אופני יד ומתחרה. התחרות הראשונה שהשתתפתי בה הייתה מרתון טבריה. מאז השתתפתי בשבעה מרתונים. אחת החוויות המרגשות והשיוויוניות היא השתתפות בתחרויות לצד רצים או רוכבים שאינם נכים, העידוד הוא הדדי, ותחושת השייכות לא תסולא בפז. שיתוף נכים במרוצים הוא השקעה - בשיתוף, שיוויון הזדמנויות, חינוך וחשיבה על כלל החברה לא רק על הבריאים בה. המסלול במרתון טבריה הוא הלוך ושוב. יש נקודות השקה בין הרצים לרוכבים. הפתרון של סילוק רוכבי אופני היד, הוא פתרון שמחזיר אותנו לימים חשוכים בהם החביאו את הנכים. פתרון של מי שבאופן יזום הופך את הנכים לשקופים. בלתי נראים. פתרונות של הפרדה בנקודות ההשקה, הוא קל פשוט וזול. פרנסי איגוד האתלטיקה, אתם בוודאי יודעים איפה נקודות ההשקה... http://2nd-ops.com/2ndop/?p=5351

סמנטיקה

מה זה משנה אם זה אפליה או לא אפליה זה פשוט לא לעניין לבטל כך את מירוץ אופני היד. ואגב לספר את הסיפור על החנית נכים זו דמגגויה

לשחר

בואו לא ניתפס למילה דמגוגיה כבר כתבתי שהשימוש שלי בה לא היה במקום, ולגבי חנית הנכים ככה במאמר מוסגר כי זה לא קשור לנושא הפורום ולמרתון, זה מסוג הנושאים הבוערים באמת לנכים,זו אחת הבעיות הקשות באמת, בעיה בה אנחנו מתמודדים מידי יום,בכל שעה ובכל מקום כולל אירועי ספורט, ואם מהדיון כאן גם תגבר המודעות לנושא הזה כבר הרווחנו.

צודק

עכשיו רק נשאר לנו, ב י ח ד, להחזיר את מקצה אופני היד למרתון הקרוב ובכלל

דעתי

אני מסכים עם NAPO10. לגבי הספק שלך בפתרון הבעיה - הנה פתרון: הפרדה קשיחה של כל המסלול ע"י הצבת גדר לאורך קו ההפרדה של הכביש. פתרון אפשרי בהחלט, ימנע את כל התאונות האפשריות, רק עולה כסף. אין לי מושג כמה. אבל פתרון טכני קיים, גם כזה שמתאים לאלפי רצים. לגבי הסיפור האישי שלך - אכן עצוב מאוד, אכן לא רלוונטי לדיון לגבי מרתון טבריה לדעתי.

מהי דמגוגיה - ע"פ הויקיפדיה כדאי לקרוא בעיון רב את ההגדרה של דמגוגיה לפני שכל צד בויכוח לגיטימי מנופף במילה: דמגוגיה היא שיטה לשכנוע והשגת כוח פוליטי המתבססת על פנייה לדעות קדומות, פחדים, אמונות תפלות וציפיות הציבור הרחב - לרוב באמצעות שימוש ברטוריקה ותעמולה מתלהמות ורגשניות, ולעתים קרובות תוך שימוש במוטיבים לאומיים או פופוליסטיים, ואזכור סלקטיבי של עובדות. הויכוח לגיטימי וגם דמגוגיה אינה פלילית... לשרות הציבור

gsys

New member
איך קוראים למה שאתה עושה ??

יוסי כבר כתב בשתי הודעות נפרדות שהשימוש שלו במילה דמגוגיה היה לא במקום. אז למה להתעקש כל כך להסיט את נושא הדיון מהעניין האמיתי להיתפסות קטנונית למילה אחת שנאמרה לא במקום ?

פוחי ש

New member
כל מה שכתבת מר כהן ידוע

אתה מתאר מה היה. בוא נראה מה אתם המארגנים יכולים לעשות כדי להבטיח את השתתפות אופני היד במסלול מלא ורגיל. כלומר באילו אמצעים תוכלו לנקוט כדי להפריד בין הרצים לרוכבים. ולא על ידי סילוק רוכבי אופני היד.

למעלה