חישוב דופק לפי נוסחת קרבונן

ofergali

New member
חישוב דופק לפי נוסחת קרבונן

לפי נוסחת קרבונן חישוב הדופק של האחוזים הרצויים, גדול משמעותי באחוזים ניכרים מהנוסחה הקלאסית {220- הגיל } אני בן 37 בנוסחה הקלאסית, אם אני רוצה לעבוד על 70% אני צריך להתאמן על דופק 129 , ןאילו בנוסחת קרבונן החישוב יציג תוצאה של 143, כלומר פערים גדולים ,נתונים המשנים באופן ניכר את כל האימון {פתאום באימון נפח אני יותר מתנשף , ואימון אינטרוולים באמת נהפך לגהנום. מה דעתכם האם חישוב קרבונן באמת יותר מדויק

foggy1

New member
לא משתמשים באותם אחוזים

ריצת התאוששות לפי דופק מקסימלי תהיה עד 70% מהמקס' עפ"י קרבונן עד 60% מהחישוב. היתרון של קרבונן הוא בכך שמתייחס לדופק המנוחה.

ofergali

New member
שאלה ל foggy1

אתה טוען עפ"י קרבונן אימון התאוששות מבצעים עד 60% , האם גם ב zone 3-4 יש צימצום כלפי מטה כפי שציינת

foggy1

New member
בבקשה

התאוששות אקטיבית 50 עד 60 אחוז ER סיבולת בסיסית 60 עד 70 אחוז E1 סיבולת בינונית 70 עד 80 אחוז E2 סיבולת אן-אירובית 80 עד 90% E3 אימוני כוח מתפרץ 90 עד 100 אחוז A1-A2 חפש בגוגל עבודה עם מד דופק, תגלה עולם ומלואו כפי שכתבו קודם קודם כל לברר מהו הדופק המקסימלי בבדיקת ארגומטריה.

רץ בשטח

New member
חישוב הדופק צריך להתבצע לפי קרבונן

ולכן טווחי הדופק שהתשתמשת בהם מן הסתם נמוכים, ולכן הרגשת המאמץ שאתה חווה בניסיון לעבוד בטווחים החדשים. מה שכן, שים לב כי חישוב הדופק המירבי לפי גיל אינו מדוייק ויכולות להיות סטיות גדולות, ולכן כדאי שראשית תמצא את ערך זה בבדיקה אמיתית ולא תשתמש בנוסחה של 220-גיל.

devorri

New member
../images/Emo53.gif ../images/Emo206.gif הפסקת הדופק...

ובאותו עניין, איך למען האל מפסיקים את הצפצופים הנוראיים של האקו-לב בפולאר RSD? אני מבינה שדופק ממוצע לאימון 179 הוא מופרע, אבל יותר מופרע אלו קולות הזעקה והצווחה של השעון. בעלי תואר בהנדסה ו/או יוצאי יחידות טכנולוגית עילית ו/או בעלי חברות הזנק, הצילו נא והושיעו, כי עוד ריצה אחת שכזו ואני עוברת לצלילה בלבד.

y a n g

New member
תנסי את זה:

ממצב שעון: Settings->General->Sound->TZ Alarm ואז להעביר את המצב מ ON ל-OFF הדיפדוף בין הפונקציות עם הלחצנים הימנים, והכניסה לכל פונקציה זה עם הכפתור האדום בחזית. יציאה עם הכפתור השמאלי התחתון. בהצלחה, מקווה שהריצה הבאה תהיה טיפה יותר שקטה

devorri

New member
בשם ועד נפגעי הצפצופים אני מודה לך! תבורך ../images/Emo70.gif

קונטלון

New member
הפסקת הדופק ..

תעצרי את הנשימה למשהו כמו 10 דקות. זה אמור להפסיק לך את הדופק.... (אל תנסי את זה באמת...)

asafc0

New member
תיקון קל

שים לב שאתה מחשב את אחוזי הדופק מהטווח הדינאמי... כלומר: מקסימום דופק פחות דופק מנוחה = טווח דופק דינאמי לעבודה... הכפל את הטווח הדינאמי ב 0.7 כדי לקבל 70% דופק והוסף למספר זה את דופק המנוחה... לדוגמא: דופק מקסימאלי= 200, דופק מנוחה = 50 טווח דינאמי = 200-50= 150 70% דופק = 150*0.7= 105 + 50 = 155 (אם היית מחשב 70% מ 200, היית מקבל 140... בהצלחה! אסף

למעלה