מתנה לבת מצווה לנערה חרדית

מתנה לבת מצווה לנערה חרדית

בתה של חברה יקרה תחגוג בקרוב בת מצווה, כפי שהבנתם מהכותרת מדובר בנערה חרדית, אם כי ממשפחה ליברלית (יחסית לחרדים).

הלבטים לגבי המתנה הם - מה לקנות, כשמצד אחד הכי פשוט ללכת על תכשיט או משהו בסגנון, אבל היות שלאחיה הגדולים הבאתי לבר המצווה שלהם מתנות אישיות יותר שגם קשורות לאתגר אינטלקטואלי, זה מרגיש לי לא מתאים (זה אולי ישמע דבילי, אבל זה גורם לי לתחושה של כניעה לתפיסה שוביניסטית, שמאוד לא קיימת במשפחות כאלו דרך אגב). אני גם לא ממש סגורה מה מקובל לתת לבנות מצווה חרדיות.

help anyone?

Maldini Girl

New member
אולי ננסה לחשוב עליה לא בתור חרדית

מה היא אוהבת? האם יש לה תחביבים?
אולי ספר, ספר בישול, תלושים לאיזושהי חנות, ערכת יצירה כלשהי, משחק קופסא כלשהו...

על תגובתך

גם אם חושבים עליה בתור נערה ולא בתור חרדית, עדיין מדובר בבת 12... ספר בישול לא הייתי קונה לילדה בשום מצב. ערכת יצירה וכו' נשמע לי מתאים לילדות צעירות יותר. ספר בכללי מרגיש לי כמשהו פחות מתאים - גם יש הגבלה על ספרים שאפשר לקנות לה בגלל שהיא חרדית, וגם זה מרגיש סתמי כזה - זו בת מצווה אחרי הכל...
יש לה תחביבים, אבל הם לא משהו שאפשר "לגזור" מהם מתנה.
אני דיי אובדת עצות... חיפשתי פורומים חרדיים להתייעץ אבל לא ממש איתרתי כאלו.
&nbsp

זו בדיוק הדילמה שלי

הכי פשוט ללכת על תכשיט או אקססורי, אבל אני מרגישה שזה לא מתאים אחרי שלאחים שלה הבאתי מתנות בר מצווה שקשורות לאינטלקט שלהם.
תודה רבה בכל זאת

Maldini Girl

New member
אז הנה עוד הצעה

אולי לשאול אותה מה היא רוצה?
השנה ביום ההולדת שלי דודה שלי באה איתי לקניון ואמרה- יש לך 200 שקל. מה את
רוצנ שאקנה לך?

זה בכלל לא מתאים

גם כי לא מדובר בקרובת משפחה וגם כי זו ילדה חרדית. זה אחלה רעיון כשמדובר באחיינית, אבל לא במקרה הזה.

coolgift

New member
מה לגבי הברור מאליו?

האם יתאים משהו שקשור לדת כמו סידור מיוחד למשל?
&nbsp
עוד רעיון: אולי יומן מסע לחיים, את יכולה לברך אותה במשהו בסגנון של: "הדפים של חייך עדיין חלקים, אני מאחלת לך שתמלאי את כולם בחוויות טובות ומאושרות"

ashly1997

New member
רעיון למתנה מיוחדת לבת מצווה

בבת המצווה שלי חברה הכי טובה של אמי הכינה לי ערכה של 12 מתנות לחיים, זה 12 דברים סמליים להמשך החיים.. כמה דוגמאות:
פלסטלינה - שתעצבי את חייך כפי שתרצי
פמוטי שבת - להתחלת חיי אישה (כי עכשיו מדליקים זוג נרות D: )
&nbsp
ועוד כל מיני דברים בסגנון

&nbsp
אני מאוד אהבתי את הכיוון הזה כי זה אישי ומיוחד , אם תתחברי אוכל לעזור לפתח את הרעיון

למעלה