שבת שלום וסופ"ש קריר. מקווה שהמזגן שלכם תקין

evike

Active member
מנהל
שבת שלום וסופ"ש קריר. מקווה שהמזגן שלכם תקין

argamon

Member
שבת שלום: בואו לבקר בשפיר

שבת שלום לכולם: כאן במושב שפיר השרב לא נורא כמו שחזו והייתי מגדיר אותו לבינוני ופחות.
ובנושא אחר שאולי יעניין אתכם, וכנראה יעניין מאד את אלעזר בלאו שהיה מה שנקרא אז מזכיר החוץ של מושב שפיר:
קיבלתי בקשה ממזכירות שפיר לתת מידע לתושבת מהדור הצעיר שמחפשת מידע על מושב שפיר של פעם, עבור פרוייקט נוסטלגי על שפיר שהיא קוראת לו "הפרוייקט לבני המצווה" וזה במיוחד עבור נערים ונערות כדי שיכירו את שפיר של פעם. אני "הרמתי את הכפפה" והעליתי בדף הפייסבוק של מושב שפיר עד עכשיו 14 תמונות נוסטלגיות ,בעיקר משנת 1959 ויש תמונות בודדות גם משנת 1957 . התמונות במקור הן באתר הארכיון הציוני המרכזי, אבל הם עשו שם בלגן לא קטן עם לא מעט טעויות ומידע לא מדוייק, ואני שנולדתי במושב שפיר וגדלתי בו, עשיתי מבצע של עריכת התמונות והגדלתן, עם מידע שלי כתושב ותיק ושמחתי שזה גרם לתגובות שונות בדף.
> התושבים בשפיר היו אז ברובם עולים מהונגריה וקצת פחות עולים ממה שנקרא אז צ'כוסלובקיה, ובודדים מרומניה.
> אני מזמין את כולם לצפות בדף.
**** הערה: אני כתבתי מספר לכל פרסום תמונה כדי לא להתבלבל , ויש כאמור עד עכשיו 14 תמונות. פייסבוק נוהג בשירשורים להסתיר תגובות לפוסט כך שצריך ללחוץ לפתיחת התגובות כדי לראות הכל, אחרת רואים ממש מעט. ניראה לי שתהנו לראות את נוסטלגיית שפיר עם ההסברים שהוספתי, גם אם אתם לא תושבי שפיר:
> הנה הקישור לדף מושב שפיר. שמי בפייסבוק - ishak fridman :
https://www.facebook.com/moshavshafir?fref=ts

evike

Active member
מנהל
בזמנו התכתבנו על בחור שנהרג בתאונת אופנוע, הוא היה בן דוד

של חברת ילדות שלי. הוא בא המון לשכונה שלנו, לכן הכרתי אותו.
שלחת לי את הכתבה על כך נדמה לי ממעריב.
וואללה, שכחתי את שמו...

argamon

Member
שמו יוסף פרידמן:

אויקה, אני מצטער על האיחור בתשובה. הייתי מאד עסוק.
מדובר ביוסף פרידמן ז"ל שקיבל מאיתנו חבריו את הכינוי "הפצ'י" ורוב האנשים הכירו אותו בשם "הפצ'י" והוא חיבב את הכינוי. הכינוי ניתן לו כיוון שעשה "הפצ'י" בצורה מאד מצחיקה. אמו בתחילה כעסה כאשר שמעה שחברים קוראים לו "הפצ'י" ודרשה לקרוא בשמו האמיתי יוסף ואפשר יוסי. אבל יוסף בעצמו שכנע את אימו שהכינוי "הפצ'י" בסדר גמור ואין לו בעיה עם זה. המבוגרים של אז שדיברו בעיקר הונגרית, קראו לו "יושקה" ובקיצור "יוז'י".
יהי זכרו ברוך. היה בחור נשמה טובה.

argamon

Member
ל- nuril

סליחה על התשובה המאוחרת. אני פשוט עסוק ביותר בימים האלו.
> יש דפי פייסבוק שמאפשרים גלישה גם למי שלא רשום בפייסבוק.
לחצי על הקישור ותיראי מה את מקבלת.
אם לא תיראי תוצאות אלא רק קריאה של פייסבוק להרשם, אז אולי אעשה מבצע צילומי מסך ואעלה את זה כאן.

argamon

Member
>>> תוספת תשובה ל- nurii

קיבלתי עכשיו תשובה ממומחית בפייסבוק בפורום פייסבוק בתפוז שאם הקישור שהוספתי כאן מוגדר כציבורי, אז אחרי הלחיצה על הקישור, תוכלי לראות הכל כאילו את רשומה בפייסבוק. רק אם תיראי אחרי הלחיצה, דף רישום לפייסבוק , אז סימן שהדף לא נחשב לציבורי ואפשר להכנס אליו רק אחרי הרישום לפייסבוק.

nurii

New member
הצלחתי לפייס הכללי אבל של המושב לא נתן

לי לראות כלום וביקש שארשם.ואני לא נרשמת.............תודה.גם היה בעיתון של אתמול על העתונאי שיפר שהיו גרים במושב.

argamon

Member
תמונה - 1

מושב שפיר: אני מקווה להביא בהמשך עוד תמונות
בתמונה מושב שפיר שנת 1959
קטע הכביש המרכזי בשפיר שעדיין לא כביש אספלט:
> כאשר הדף יעלה, נא ללחוץ על התמונה להעלמת השוליים
> משפחת שיפר גרו בערך מול הבית הראשון לפני העשבים , אבל זה לא מופיע בתמונה. היום המושב ניראה אחרת לגמרי עם בתים מודרניים וכל שטח העשבים מימין הפך לשכונה ענקית עם בתים רבים ורחובות עם שמות רחוב.
שמעון מכר את הבית והדייר החדש בנה בו בית מודני:
אחר כך נבנו בתים טרומיים יותר איכותיים:
https://imgur.com/h1rdxGS

למעלה