היום לפני 15 שנה!

evike

Active member
מנהל
היום לפני 15 שנה!

11.9.2001
לעולם לא אשכח!

יום רגוע ורגיל. אני חוזרת מהעבודה, וכמנהגי, פותחת את מקלט הרדיו, כשהתיק עדיין תלוי על כתפי.
מדווחים על מטוס או מסוק שפגע באחד מבינייני התאומים במנהטן, עדיין הסברה היא שזו תאונה.
סקרנית, פותחת את הטלויזיה, ועדיין הדיווחים מבולבלים, עדיין מתלבטים אם זו תאונה או פיגוע.
אני מחליטה לנסות לטלפן לז'וז'י (סוזי) בת דודי, בת אחיה של אמי ז"ל (שעדיין היתה איתנו) אמא, (קטנה, עדינה ושברירית) שלא פחדה מעולם מכלום, אבל כן היתה דאגנית לגבי משפחתה הקטנטונת ששרדה את השואה. רציתי לדעת, קיוויתי שז'וז'י בסדר, כדי להרגיע את אמא לכשאספר לה על התאומים, כי לא ידעתי היכן בדיוק (ביחס לבינייני התאומים) הבית ומקום העבודה שלה.
לקח זמן עד שהצלחתי, כי הקווים שם נפלו.
כשעיניי בטלויזיה, אוזני בטלפון, ופי משוחח עם ז'וז'י, כולי דרוכה לנעשה במסך. גם ז'וז'י מול הטלויזיה.

ואז, בשידור חי, אני רואה את המטוס השני נכנס בביניין השני. גם ז'וז'י רואה.
בלי תיאום, ישר שתינו צועקות - "רק בן לאדן יכול לבצע פיגוע כזה"! (מה שמסתבר אח"כ כנכון)
זהו. מאותו הרגע, כמו מגנט, הייתי צמודה לטלויזיה, לא יכולה להתנתק לרגע. רואה את כל הזוועות, הצעקות, הקפיצות מהביניינים הבוערים, המנוסה, ואת התמוטטות הביניינים אחד לאחר השני. ענן האבק העצום שכיסה את הכל, הוסיף למימד האבסורדי של הכאוס.

העולם השתנה לנגד עיניי, וכבר לא יחזור להיות מה שהיה.
קרוב ל 3000 הרוגים בגל הטרור הגדול ביותר שידעה ההיטוריה. הרוגים מכל המגזרים, העמים, הצבעים והמעמדות. שוהי הביניין, עוברי אורח וכוחות הצלה. גם יהודים, וגם ישראלים.
המוות הנורא והמיותר, לא הבדיל בין אף אחד.
יהי זכרם ברוך.

agibagi9

New member
אי אפשר לשכוח !

ראיתי את ההתנגשות בשידור ישיר ולא רציתי להאמין שהבניינים יפלו
אחרי שקרה גם ניחשתי יותר קורבנות, לצערה של האומה האמריקאית גם זה הספיק . מקוה שאף פעם לא יתרחש אסון כזה גדול בעתיד .
יהי זכרם ברוך .

evike

Active member
מנהל
עכשיו כשראיתי את התמונות הזוועתיות בטי.וי., נזכרתי בעוד משהו

ומאז, במשך הרבה זמן, כשראיתי מטוס שמתקרב לביניין גבוה, הייתי מחסירה פעימה, ומסובבת את הראש. (היתה לי הרגשה חזקה, שכמובן מופרכת) שהמטוס עומד להכנס לתוך הביניין.

nurii

New member
זוכרת מאוד.זה היה מחזה נורא

ומאז כל העולם החופשי השתמה.מצרפת תמונה מעיתון ידיעות של אתמול עם טעות פטאלית בתאריך.גם לא התתנצלו היום. מוזר לי ביותר.

למעלה