צהריים טובים.....חידה לי אליכם!

F a d i

New member
צהריים טובים.....חידה לי אליכם!

מישהו יודע מי זו "אלני פוקה"?! רמזים יש אבל הם "עבים" מדי...(שלא תגידו שזה קשה) הצעות פתרון,ניסיונות..אם לא תהיה תשובה אז אתן רמז בלילה! יום טוב..!

Yasoo

New member
האם אתה רומז לאותה מורה ידועה?

Eleni Foka מורה קפריסקאית לוחמת חופש אמיתית ממתנגדות הכיבוש הטורקי שמאמינה בחופש האדם לבחור... והסיפור אינו גמור - כי היא עדיין בחיים ו..הכיבוש הטורקי טרם ניגמר עד כאן תשובתי למי זאת אלני פוקה... והנה לכם תמונה שלה

F a d i

New member
../images/Emo41.gif יפה יפה אלי....כנס/ו להמשך

כל הכבוד על התשובה עכשיו איזה שיר -ושל איזה זמר- "הוקדש" לאישה הזו? (יש רמז עבה בתוך השאלה...!)

Yasoo

New member
בוא ואני יענה לך בחידה שלי....

מדובר בזמר שתמונתו מופיעה כאן----->>>> מזהים ? אם לא תתאמצו... אני צודק פאדי ?

Yasoo

New member
ואם בתור ילד לא זהית ....

הנה לכם תמונה עם אח שלו....=========>>>>>>

פאדי את יאסו בע"מ

ובכן.... אני יודעת שגם לחאריס קאצאמיחס יש אח והוא שר על המורה המדוברת... וגם לדאלארס יש אח וגם הוא שר עליה... בתמונות מופיע לדעתי דאלארס הצעיר עם אחיו(?) אחיו של דאלארס קצת מזכיר לי את סטאליוס קאזזידיס... קצת מהמבט...,בשפתיו..., הגבות העבות....(לא לצחוק על הדמיון הפורה שלי...)

orna44

New member
לדעתי הרמז

במילה "הוקדש" נסו לתרגם ליוונית, אולי קדוש, אולי איזה ת'יאו משהו... אולי... ניסיתי...

GLGGM

New member
הנה השיר

ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ F. Στίχοι: Χάρης & Πάνος Κατσιμίχας Μουσική: Goran Bregovic Είναι μια λέξη που με έχει σακατέψει είναι μια λέξη που παντού μ' ακολουθεί και μου ζητάει λογαριασμό βράδυ πρωί "γιατί", δεν τη θέλω άλλο πια την έχω βαρεθεί Κάλαντα και τρίγωνα κάθε Χριστούγεννα θυμάμαι ένα παιδί μες το θυμό βουτηγμένο σ' ένα πελώριο γιατί ψίθυρος και κραυγή πληγή που αιμορραγεί κάθε στιγμή στη ζωή μου ένα μεγάλο γιατί Δυο τρία όνειρα που είχαν απομείνει μπήκαν ενέχυρο και μείναμε ταπί ο τοκογλύφος θα μας στείλει φυλακή Ελένη όλους μας στην πλάτη σου μας έχει φορτωθεί ישנה מילה שהצליחה לגרום לי נכות ישנה מילה שמלווה אותי בכל מקום ומבקשת ממני דין וחשבון השכם וערב "מדוע " לא רוצה אותה יותר, נמאס לי כבר ממנה שירי חג וצלילי משולשים כל חג מולד אני נזכר בילד שקוע בכעסו, עמוק עם ה-"מדוע" (במחשבותיו) לחישה וזעקה, פצע שדם שותת כל רגע בחיי הוא מדוע אחד ענק שניים, שלושה חלומות שנותרו לנו משכננו ואנחנו נותרנו חסרי כל המלווה בריבית ישלח אותנו לכלא אלני, את כולנו על גבך את נושאת.

ברבו - אנג'לו !

ואני שניסיתי לתרגם את השיר בסיבוב הקודם מבין את ההבדל בין תרגום לתרגום. אם אני לא טועה הסברת שצלילי המשולשים היו מנהג שילדים בחג היו מתדפקים על דלתות שכנים מנגנים במשולש ומקבלים סוכריות . איזה זיכרון שמהווה ניגוד לכעס האצור על התשובות ללא מענה.

Yasoo

New member
טוב פאדי אחי קצת תשובות לחידה...

אכן כולם פנו לכוון הנכון אבל בתמונות רואים את דאלארס הקטן בילדותו ואת יורגו דאלאראס עם אחיו. דאלארס הקדיש שירים למאבק הקפריסאי בתורכים אחד מהם הוא : Ena tragoudi gia tin Eleni F, שיר להלני פ. ותודה לאנג'לו על התרגום... פאדי אחי תסיים את הפרשה....

F a d i

New member
חברים אתם תותחים אחד אחד

אכן מדובר בשיר של "יורגוס דאלאראס" מהדיסק THESSALONIKI-YANNENA ME DUO PAPOUTSIA PANINA = Thessaloniki-Yannena with two canvas shoes שבו דאלראס משתף פעולה בין השאר עם "האחים קאצימיחאס" (חאריס ופאנוס) (המקורית אולי מפה הבלבול?!...ואם ישנה שיר אחר המבוצע ע"י אחד "הקאצמיחסים" יהיה מעניין למצוא ולשמוע..) וגם עם "גוראן ברגוביץ'" (מוזיקה ועיבודים).. וכן מדובר ב אלני פוקה ELENI FOKA אלי אחי הטעית אותם עם התמונה של דאלאראס ואחיו...למרות שלא ידוע לי שהאח שלו זמר (והוא אכן דומה לקזנתזידיס בצעירותו..!)..אבל את הנק' אתה מקבל על השלב הראשון..! אורנה אכן הרמז היה במילה "מוקדש" - כי מי שחיפש באנגלית הגיע למילה DEDICATED-תרגום שם השיר באנגלית זה DEDICATED TO ELENI F אז אלי ואורנה קיבלתם נק' אבל מירב הנק' מגיעות ל-המקורית שמצאה את שם השיר.. (בצחוק אין פה תחרות ומנצחים!) וכמובן תודה גדולה לאנג'לו רפאל ידידי.. אלי-דאלאראס הקדיש דיסק שלם למאבק הקפריסאי בתורכים (שם הדיסק "דאלאראס שר למען קפריסין") (ויש כאלה ששונאים אותו בגלל דברים כאלה,אבל זה כבר נושא בפני עצמו..!) ברשותכם אני מקדיש את השרשור הזה ל"אמנונוס/אמנון גפני" ידידי-מהרגעין הקשה של הפורום שהתעניין פעם מזמן את לגבי השם מאחורי השיר..אמנונוס אתה לא איתנו כמו פעם..אבל לא שוכחים אותך.. ותודה גדולה לפורום מהאתר הלא רשמי של דאלאראס שעזרו לי ומצאו את התשובה (היו כאלה ששאלו אותי "מה פתאום השאלה הזו?!" אז בשבוע האחרון יצא לי לשוטט בארכיון-ע"מ לעשות סדר בפורום..ונתקלתי בשאלה של אמנון-וחשבתי שיהיה יותר מעניין לתת תשובה כחידה (חכו לעוד הפתעות מהארכיון
)) אז זהו..יש לנו שלושה תרגומים לשיר..וגם עוד "פרשה" נסגרה.. מקווה שאהבתם...!

ThaGaPa

New member
כל הכבוד לאחי המלומדים

אני לא מבינה בחידות שלכם , אבל מחר יש לי כמה הפתעות בשבילכם, תמונות מחוברת שאני צריכה לסרוק וחלקם גם טובים בתור חידות מ ח ר....

אתה לא רק גאוניסט - אלא גם חבר !

אני מוריד את הכובע היווני השחור מהראש - איך אתה זוכר ? איך אתה משקיע !! תודה!

למעלה