קבצים לגזבר ועד בית

kity02

New member
קבצים לגזבר ועד בית

האם יש באיזה מקום קובץ אקסל מוכן לניהול פנקס הכנסות והוצאות של ועד בית?

kity02

New member
הקפצה + שאלה נוספת על מיסים

החלפנו עכשיו ועד בית. הועד הקודם,ש היה למעשה רק דייר אחד, ובשל התפטרותו מונה ועד חדש, העביר לנו את רשימת החובות של שנת 2004 (ל-2005 אף אחד עוד לא שילם). לתדהמתי, למרות שידוע לי שאני חייבת רק 100 ש"ח, ועד הבית מציין חוב של שנה שלימה - 540 ש,ח. עלי לציין שבשבנה שעברה שלוש פעמים לפחות העברתי תשלום לועד הבית, ללא רקבלת אישור תשלום או קבלה כלשהי, למרות שמספר פעמים דרשתי זאת, כל פעם הייתה הטענה - נגמרו הקבלות... יש לדייר המייצג את ועד הבית הקודם מן הסתם טענות עלי, משום שחלק מתשלום המיסים קיזזתי, מאחר שהם, כדיירי קומת קרקע השתמשו בברז המשותף של הבניין לצרכיהם הפרטיים (מילוי בריכות, שטיפת הבית ) והדבר בא לידי ביטוי בקפיצת התשלום לצריכה המשותפת מ6 קוב בחודשיים רגילים ל36 קוב בחודשי הקיץ. הם טענו שהם בסך הכל השקו את הגינה, שרק להם יש גישה אליה (הם לא נותנים לאף אחד אחר להיכנס... וגם לא ניתן לראות את הגינה, בגלל הרחבות הדיור שנעשו בבניין....) בעוד שיש הוכחות בכתובים - לפי כמות הצריכה, וכן מהעובדה שדיירת בקומה עליונה ראתה אותם ממלאים בריכות לילדים שלהם מהברז המשותף. מצידי אמרתי שאני משלמת רק את 100 השקלים שנאי יודעת שאני חייבת, ואינני מתכוונת אפילו ללכת להתעמת מולם, משום שזו מילה שלה מול מילה שלי.... (הצ´קים שהעברתי היו צ´קים שניתנו לי מאנשים שונים, אז אין לי הוכחה מחשבון הבנק וכו´..). כמו כן, הם אמרו שאכן שילמתי ב2004, אלא ששנתיים קודם לא שילמתי עבור חלק מהחודשים, משום שדייר אחר בזבז אף הוא מים מהברז המשותף לצרכיו הפרטיים. מכל מקום, רק עכשיו עולה הטענה, וכאשר אמרתי לה לפני מספר חודשים שאינני משלמת, ומי שהשתמש במים הוא ישלם, לא הייתה תגובה, כביכול היא הסכימה עם טענתי. באחד הפרסומים שתלתה על לוח המודעות עם חבוות השכנים לועד הבית, הופיע סכום בהתאם לטענתי, בקיזוז התשלום שנתתי. מה עשוים? האם לריב עם הועד הישן? או לשלם כמה שאני חושבת שאני חייבת ותו לא?

זכות קיזוז ...

לא ברור על סמך מה את חושבת שיש לך זכות קיזוז ועל פי מה את מחשבת את הסכומים שאת מקזזת. על בעלי הדירות בבית המשותף לשאת בהוצאות אחזקתו התקינה ובעלות השרותים המקובלים. אם הם לא נותנים לאף אחד להכנס לגינה - את יכולה להגיש כנגדם תביעה ו/או לדרוש את ניתוק הברזים המשותפים ממנה ושישקו על חשבונם. זה עדיין לא נותן לך זכות חד צדדית לקיזוז סכומים מהתשלומים השוטפים. על נציגות הועד לנהל פנקסי חשבונות וחשבון בנק וזכותך לעיין בהם ולבדוק אותם כדי להוכיח ששילמת. לגבי קבצי אקסל ... אני לא מכיר - נסי לברר באגודה לתרבות הדיור.

kity02

New member
אין חשבון בנק לועד

ואינני יודעת אם יש ניהול פנקסים, הראו לי רק דף גדול שעליו מסומן V על כל תשלום של דייר. ובשנה בה שילמתי אין אף V.....

למעלה