לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2329823,298 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'תכנון דירה- חשמל, סניטריה וגבס- מחיר והמלצות?'
תכנון דירה- חשמל, סניטריה וגבס- מחיר והמלצות?
<< ההודעה הנוכחית
16/06/2020 | 09:53
9
65
היי.

במסגרת הסכם קומבינציה אני אמור לקבל שתי דירות זהות בגודל ובצורה מהקבלן.
אנחנו לפני התחלת בנייה והקבלן שאל אותי אם אני רוצה לקחת מישהו לטובת תכנון פנים הדירה.
הוא גם הפנה אותי למישהו שאמר שצריך לתכנן חשמל, סניטריה והנמכת מסדרונות עם גבס לטובת מיזוג.
הצעת המחיר היא 13 אלף ש"ח כולל לדירה של 107 מ"ר.

האם זה נשמע בסדר?
כמו כן, יש למישהו המלצות על מתכנן או מעצבים באזור הצפון?

תודה.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'תלוי מה אתה רוצה בדיוק'
תלוי מה אתה רוצה בדיוק
16/06/2020 | 16:17
8
38
עיצוב פנים מלא כולל נגרות וכו' זה לפחות 30K וגם בספק אם תקבל עבודה ראויה.

נדל"ן >>
לצפיה ב-'רוצה דירה שתושכר או תימכר בקלות'
רוצה דירה שתושכר או תימכר בקלות
16/06/2020 | 17:03
7
44
אני לא מתכוון לגור בה.

מדובר רק בתכנון הדירה, לא בעבודה כלשהי כמו נגרות.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'אז ממש לא מובן על מה הקבלן מדבר'
אז ממש לא מובן על מה הקבלן מדבר
16/06/2020 | 19:47
6
46
כל דירה אמורה להימסר עם כל הדברים האלה.
הוא לא מתכוון לעשות הכנה למיזוג?
הוא לא מתכוון להתקין לך כלים סניטריים?  שקעים ומתגי תאורה?
אלו דברים בסיסיים שאי אפשר לבנות ולמסור דירה בלעדיהם.
כמובן שקבלן אמור לספק את כל אלו בסטנדרד בסיסי ביותר (סטנדרד קבלן), יש כאלה שמוסיפים על כך אבל זה ממש לא חובה.

נדל"ן >>
לצפיה ב-'אז לא הסברתי נכון'
אז לא הסברתי נכון
16/06/2020 | 20:42
5
35
היא תימסר עם כלים סניטריים ושקעים מן הסתם.
אבל לא נעשה תכנון למיקום שלהם בדירה.
הקבלן אמר שנראה לו שמשתלם להביא מעצב שיעשה תכנית בדיוק איפה לשים את הדברים בדירה.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'אתה עדיין לא מסביר נכון'
אתה עדיין לא מסביר נכון
16/06/2020 | 23:58
4
39
מה זאת אומרת "לא נעשה תכנון"?
הוא יתקין לך את האסלה בחדר שינה?  הוא יתקין לך שקעים בתקרה?
בוודאי שנעשה תכנון!  הוא בונה את הבניין, לא?
יש לו אדריכל ותהיה בטוח שהאדריכל סיפק לו תוכניות תאורה, פריסת ריהוט, תוכנית חשמל וכו'
ללא התוכניות האלה הוא לא היה יכול לבנות את הדירות, לא את שלך ולא את שלו.
הוא גם אמור גם לתת לך את התוכניות האלה, זה א' ב' של כל הסכם.
אם אתה רוצה להוסיף על זה או לשנות זה זכותך, אולי לזה הוא מדבר, קוראים לזה שינויי דיירים וזה מקובל ולזה אתה חייב להביא איש מקצוע מטעמך,  העלות של כזה דבר תלויה במה בדיוק אתה רוצה.

נדל"ן >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/06/2020 | 11:19
3
26
מוזר שהוא לא נקב במונח שינוי דיירים.

13,000 זה סביר עבור התכנונים שהזכרתי?
ואם למישהו יש המלצה...
נדל"ן >>
לצפיה ב-'יחסי בעלי קרקע עם יזם בעסקת קומבינציה - התייחסות.'
יחסי בעלי קרקע עם יזם בעסקת קומבינציה - התייחסות.
17/06/2020 | 12:13
2
31
בתוספת לתגובות שקבלת, יש לי מספר הערות :
האם היה לך עו"ד מטעמך במעמד המו"מ לחתימה על הסכם הקומבינציה ?
למה עו"ד אתה שואל ? כדי למקסם ולוודא את אי הפגיעה באינטרסים שלך/כם בעלי הקרקע מול יזם מתחוכם.
האם לא הוגדרו בהסכם הקומבינציה כל מערכת ה"יחסים" והאחריות בין הצדדים ?האם לא הגודרו הדירות, גודלן, שטחי הנבניה המותרים, חניות, התנהלות היזם עפ"י "חוק מכר דירות", מפרט מחייב, ערבויות מצידו לכל שלב בבניה שימנע ממך להפגע כלכלית עם הוא יפשוטנ את הרגל לפני סיום הבניה, ועוד נושאים חשובים שלא כאן המקום לפרטם.
האם ראיתי מפרט דירתי מחייב עפ"י הדין הקיים ? האם הוא הוצג לך ? האם לא היו לכם כל הערות ? אגב...שם בדיוק היה המקום לבדל את דירתכם מבחינת תכולתה היעודית כיאה לדירות בעלי הקרקע ללא הוספת כסף כל שהוא ליזם.

אני סבור שפספסת בגדול, ואני תקווה שההסכם מגן עליך מצרות בעתיד, יש לי תחושה מתמימותך שלא הכל ברור ונהיר לך וכאן המפתח לבעיות העתיד עם היזם..

ראה הסם קומבינציה כדוגמה, האם יש לך הערות/הארות ?

=========================================================================================  
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
נדל"ן >>
לצפיה ב-'יש הסכם קומבינציה וגם מפרט'
יש הסכם קומבינציה וגם מפרט
17/06/2020 | 13:31
1
32
באמת הייתי תמים בהתחלה וחתמתי כשעורך הדין מייצג את שני הצדדים...

מאז הבאתי עורך דין אחר שיבדוק את ההסכמים, שהיו תקינים.

אבל לא מצאתי התייחסות בהסכמים לסוגיה של איך ומי יבצע את התכנון המפורט.
לפי מה שהבנתי מהקבלן, אני יכול לקבל את הדירה בתכנון שלהם או לשלם לאיש מקצוע ואז להתאים אותה לצרכיי האישיים- אם זה לגור בעצמי או להתאים לשוכר פוטנציאלי.

נדל"ן >>
לצפיה ב-'אתה בנחיתות מול היזם ולצערי המפרט הוא בעייתך הקטנה.'
אתה בנחיתות מול היזם ולצערי המפרט הוא בעייתך הקטנה.
18/06/2020 | 10:34
31
כבר מתגובתך אני קובע שההסכם נוטה ליזם ואין לך את כל ההגנות הנדרשות מפני "הפתעות" עד כדי הפסד מוחלט של הקרקע במקרה קיצון.

מי הולך לעסקת קומבינציה עם עו"ד שהיזם מביא איתו שאמור לייצג גם אותך כשהחוק אומנם מטיל עליו אחריות מסויימת אבל מחייב אותו לומר לך שהוא מייצג אך ורק את היזם, ואם לא עשה זאת הוא נהג בניגוד לכללי האתיקה של עוה"ד.

עוה"ד השני שבחרת [שאיני יודע מיהו] כנראה אינו "שוחה בחומר" לא כל מי שיש לו תואר משפטן מבין בעסקאות קומבינציה, ואין לי ספק שהוא לא בחן היטב אלו אינטרסים שלך נפגעו מהחתימה על הסכם קומבינציה מוטה. [עובדה שאתה מופתע מכך שאתה צריך לשלם על שינויים שהיו אמורים להכנס לתוך ההסכם]

האם אתה מכוסה חוזית לדוגמה אם היזם שעבד את כל זכויות הקרקע לטובת בנק מלווה ונותן הערות אזהרה על זכויות בקרקע שלך לקונים כשאין עדיין תחילת בניה וזכויותיך כבעלים של הקרקע התאדו במקרה של פשיטת רגל של היזם כשצדדי ב' וג' ירשמו כבעלי זכויות בקרקע שלך .

אני תקווה שאתה מבין את מכלול הסיכונים שלקחת על עצמיך במתן אמון ביזם ללא מתן ערובות ובטחונות לך בכל שלב של התקדמות הבניה כדי לשמר את זכויותיך העדיפות מול הבנק והרוכשים.  

נדל"ן >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ