האם הקרקע ב "חורבת חורה" עוברת בקרוב שינוי ליעוד מגורים ?

יאיון11

New member
שמעתי שלפעמים יש אנשים שמפיצים שמועות, ולכן הלכתי לבדוק

שמעתי שלפעמים יש אנשים שמפיצים שמועות לא מבוססות, ולכן הלכתי לבדוק, רציתי לוודא שזה נכון, מישהו הציע לי לקנות את הקרקע ב- חירבת חורה , ולכן הלכתי לקריית הממשלה בשביל לברר, ואז הפקידה סיפרה לי, , ,

יאיון11

New member
האם הקרקע ב "חורבת חורה" עוברת בקרוב שינוי ליעוד מגורים ?

במרכז למיפוי קרקעות ישראל, הפקידה סיפרה לי, שהקרקע על יד צומת תל שוקת "בחורבת חורה" , ליד הישוב מיתר, עוברת בעוד שנה, שינוי ליעוד של מגורים, שאלה , האם מישהו יכול לאשר את המידע, איפה ניתן לבדוק, אם זה אמיתי או לא ?

אדמות "חירבת חורה" מעמדן ואפשרות הפשרתן בעתיד.

המרכז למיפוי ישראל אינו גוף שעוסק בהפשרת קרקעות או בתכנון /שינוי יעוד לטווח ארוך , ובוודאי שלפקידה מסויימת אין כל מידע בנדון, לכן מדובר על מה שקרוי "פייק ניוז". אני מבין שפנית אליהם כדי שיאמרו לך היכן הקרקע, אך הם כנראה אינם יודעים כי טרם בוצע הסדר קרקעות במקום. אגב...עד לביצוע הסדר המקרקעין מדובר על בעלות לכאורה ב"מושע" [בעלות משותפת עם אחרים על יחדת קרקע כל שהיא שמיקומה מחייב הוכחה. באיזור נמצאו לא מעט ממצאים ארכיאולוגיים - https://www.hadashot-esi.org.il/report_detail.aspx?id=25195&mag_id=125 וגם לכך יש משמעות. סיכויי הפשרה בעתיד צריך לבחון עפ"י מספרי גושים וחלקות באתר רשות התכנון המחוזית/ארצית [מצוי בסמכות משרד האוצר] על מגמות וכיווני תכניות מתאר אלה ואחרות, אבל...מתוך הבנה העניין סטטוס הקרקעות באיזור אין אפשרות למקם במדוייק את הקרקע אלא לאחר ביצוע הסדר קרקעות מסודר. תהליך הסדר הקרקעות באדמות ["מירי"/ "מאוות" כרשום בדף הטוען לבעלות] לאחר שבחנתי את הנדון מול הרשומות מצאתי שמדובר בכלל על קרקע לא מוסדרת שתחייב בעתיד את הטוען כבעליה לבצע הליך הסדר קרקעות הכולל תצ"ר ולהוכיח מעל לכל צל של ספק שהוא הוא הבעלים של המגרש/ים שנוצרו כולל אפשרות לעסוק בעיסקאות סותרות לכאורה. [לכשיחל ההליך , ויפורסם ברשומות יכול כל אדם לטעון שהוא זה הבעלים ואז הנושא יעבור להכרעת ביהמ"ש. משמעות : כלומר...לא מדובר על בעלים כמפורש בחוק המקרקעין אלא על טוען לבעלות עפ"י חוק הקרקעות העות'מאני שמחייב הוכחת בעלות לאותה יחידת קרקע. להלן פס"ד שמצאתי [משנת 2014] -43414-12-13 [מחוזי באר שבע] בדבר עימות משפטי בין יורשים לקרקעות ב"חירבת חורה" [שם המעוקה במפה פיזקאלית- "ניטוש-תיאהה"] בדבר מכירתה בשנת 1979 לעו"ד מסויים הוא התובע, תביעתו אגב נדחתה. להלן הפניה למסמך - https://www.ruling.co.il/שר-טוב-נ'-ערמוני-ואח'_067128fa-6daa-4733-b0ed-7a8f873b2be1 שאלה לי אליך ....מהיכן הגיעה אליך הבעלות לכאורה במקרקעין הלא מוסדרים [רכישה/ירושה] או שגוף כל שהוא מנסה למכור לך חלקים מהקרקע. [ומבטיח הבטחות] שמתי לב שיש מציע למכירת 3,500 מטר ב=350 אלף שקל באדמות אלה, והנה משהו שכתבתי בנדון כאן בפורום בשנת 2013 על אותן אדמות קרא בעיון את כל התכתובת כדי להבין במה מדובר - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/171520609/כלכלה_וייעוץ_פיננסי/נדל"ן

יאיון11

New member
מעניין מה יודעים ברשות התיכנון של משרד האוצר

לדוד, תודה והערכה רבה על המידע השופע, , , לפי דבריך, ניתן לברר פרטים מועילים נוספים, ברשות התיכנון של משרד האוצר, , , מעניין !

אינך יודע היכן הקרקע. [היא טרם עברה הסדר]

מה תאמר להם ? וסביר להניח שקיימת פלישה בדואית על המקרקעין.

למעלה