לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2309523,095 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'רכישת דירה מאדם מבוגר'
רכישת דירה מאדם מבוגר
<< ההודעה הנוכחית
14/08/2019 | 07:34
12
159
שלום רב,
אני מתעניין ברכישת דירה מאדם מבוגר מאוד (80 פלוס)
הגענו לסיכום על המחיר , הוא ביקש 1.7 וסיכמנו על 1.6
כעת החלטנו להתקדם ולהעביר את המו״מ לעורכי הדין

הבעיה היא כזו, האדם נראה צלול יחסית אך הילדים לא בתמונה של העסקה בכלל ואני מפחד שהילדים יטענו בעתיד שאבא שלהם לא היה צלול בעת העסקה
בנוסף, הוא מתנה את פינוי הדירה רק ברגע שהוא ימצא דירה.(7-8 חודשים)
אני חושש כי הוא לא נראה מתפקד ברמה שהוא מסוגל עכשיו למצוא דירה בעצמו ,וגם אם החוזה יגן עליי אני לא יודע אם יהיה לי מצפון לפנות אדם מבוגר מהדירה ומתאר לעצמה שזה עשוי ללכת לערכאות משפטיות שידרשו ממני זמן וכסף  
בנוסף לזאת המו״מ על המחיר איתו נערך כשנייה וחצי
נתתי את המחיר שלי וסיכמנו וזה מאוד מוזר לי ( הוא אמר שהוא סומך על המתווך)
המתווך של הדירה סידר לו עו״ד ואנחנו מחכים כרגע שהוא יפגש עם העו״ד שלנו
מה אומרים האם העובדה שהיותו קשיש והילדים לא בתמונה זו סיבה לרדת מהעסקה?
האם יש כאן חשש שהוא לא יפנה את הנכס?

נדל"ן >>
לצפיה ב-'למה שלא תפנה לילדיו?'
למה שלא תפנה לילדיו?
14/08/2019 | 09:05
99
למה שלא תפנה לילדיו בסוגיה?
עליך לשפוך את טענותיך וחששותיה בפני העו״ד ולהבהיר את המצב.
עליך להסדיר את עניין התשלום על פי ההתפנות שלו מהדירה. זה לא קבלן שאתה משלם לו על פי התקדמות בבניה.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'האיש בן 80,מו"מ נמשך 1.5 שניות,המתווך סידר לו עו"ד'
האיש בן 80,מו"מ נמשך 1.5 שניות,המתווך סידר לו עו"ד
14/08/2019 | 09:06
2
121
בשניה וחצי ירדו 6% מהמחיר המבוקש (מענין מהיכן קיבל את המחיר).
לא מתפקד ברמה שיכול למצוא דירה אבל כן מתפקד ברמה שיכול למכור דירה ????

לא פלא שאתה מוטרד וחושש, יש עוד פרטים  מענינים ?
עד כמה קרוב המחיר שסיכמתם עליו למחיר שאתה הצעת ועד כמה הוא קרוב למחיר השוק ?

ונניח שאין ילדים או שהם לא יתעוררו, האם אתה תרגיש נוח עם עסקה כזו ?

מענין מה דעתם של מומחי הפורום (עו"ד/מתווך).

אינני מומחה בתחום ולכן אין לראות בדברי המלצה
נדל"ן >>
לצפיה ב-'ומוסיף: למה אדם בן 80 נכנס לעסקת נדלן?'
ומוסיף: למה אדם בן 80 נכנס לעסקת נדלן?
14/08/2019 | 09:22
98
מצד אחד אני פרסמתי ומכרתי את דירתי וחיפשתי וקניתי בית אחר תוך שבוע. מהירות אור.....
מצד שני למה קשיש בן 80 מוכר את ביתו? מצוקה? קושי תיפקודי? באמת נשאלות פה הרבה שאלות.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'אתה לא בכיוון חבר'
אתה לא בכיוון חבר
14/08/2019 | 19:37
107
הבנאדם תלה שלט ובנוסף לזאת המתווך פרסם את הדירה באינטרנט
אני הגעתי למודעה דרך המתווך (לצערי)  - אין לי שום רקע מוקדם מה היה בין המתווך לבעל הדירה. 
הורדתי 100K מהסכום כי זה גבול היכולת שלי - אין כאן שום עושק מהצד שלי או משהו כזה.

הדירה הזו הייתה נמכרת בכל מקרה ואני בטוח ש90% מהאנשים היו מנסים להוריד את המחיר
לגיטימי בעסקת נדל"ן , לא?
אני אמרתי שאין לי מוסר לפנות אדם מבוגר מביתו בעת הצורך ולכן אני תוהה האם להכנס לעסקה או לא.
מה שגם רציתי לברר כיצד ניתן להגן על הכסף שלי ועל הטרטור הפוטנציאלי והמצפוני  ( בכל זאת גם אני בן אדם שזו דירתו היחידה)

נדל"ן >>
לצפיה ב-'החושים שלך בריאים וטובים'
החושים שלך בריאים וטובים
14/08/2019 | 10:14
7
144
ובמקרה של ספק בכשרותו של אדם לבצע עסקה יש לנהוג במשנה זהירות.
דאג לערב את בני משפחתו של המוכר ובמקרה הצורך ניתן לדרוש גם אישור פסיכאטרי על צלילות וכושר קבלת החלטות.

נדל"ן >>
לצפיה ב-'נגררת לשיח שמבזה את הקשישים ומחזק דעה קדומה שהם לא כשירים'
נגררת לשיח שמבזה את הקשישים ומחזק דעה קדומה שהם לא כשירים
14/08/2019 | 14:48
4
114
תקשיבי טוב, לא מכירה אותך אבל מעריכה אותך כי פעם בשנה נכנסתי לאתר הזה שלך וקראתי שאת עונה ואהבתי תשובות שלך. הפעם ממש הרגשתי שפותח הפוסט עושה מתיחה לגולשים שמטרתה לבחון אם הם מבינים שהם תקועים ומקובעים בדעה קדומה שגורמת לתוצאה העגומה של זילזול בקשישים, דיבור לקשישים כאילו הם ילדים קטנים חסרי הבנה והיחס המחפיר הזה בקשישים מגיע למצב שפוסלים בקלות את הרצון האחרון שלהם (צוואות) מחמת גיל מבלי שהם מוכרזים כחסרי יכולת בצו בית משפט.
אני מבינה שקראת מה שכותבים כאן, ואז נגררת, התבלבלת לרמה הנמוכה שלהם והם גרמו לך לשכוח שהם למעשה מדברים על אדם שלא הוכרח כפסול דין.
אני מבקשת ממך לרענן לגולשים שכל עוד לא הוצא לאדם צו מבית משפט שהוא פסול דין אז שיואילו האנשים לכבד את האדם הקשיש ויפסיקו לייחס לו דעות קדומות כאילו הוא בלתי שפוי.
ואהבת לרעך כמוך, מה ששנואי עליך את תעשה לחבריך. כשם שאתם לא רוצים שיזלזלו בכם, אז תזלזלו באחרים. אם תעודדי זילזול בכשרות המשפטית של קשישים רק מפאת הגיל, אל תתפלאי אם תמצאי את עצמך באותו מצב שבו מזלזלים בך. העולם הוא קארמה, כל פגיעה שתפגעי באדם הפגיעה הזאת בסוף תחזור אליך כבומרנג. אני מבקשת שתתקני את התשובה כאן כי האנשים שכתבו את הפוסט לוקחים אותך ברצינות ואת מהווה דוגמה אישית מכורח המציאות שאת עורכת דין.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'יודעת כמה קשישים מנוצלים בישראל?'
יודעת כמה קשישים מנוצלים בישראל?
14/08/2019 | 19:39
85
לרוב הקשישים בישראל אין צו המורה על פסילתם ועדיין מנצלים אותם, עושקים וגונבים מהם, מרמים ושודדים אותם.
אני בטוח שזה קרה להרבה מהפורום (כולל להוריי הקשישים).
נדל"ן >>
לצפיה ב-'וכמובן חן מקווה שהתעלמת מגיבובי השטויות כאן באלגנטיות'
וכמובן חן מקווה שהתעלמת מגיבובי השטויות כאן באלגנטיות
14/08/2019 | 20:01
46
לצפיה ב-'לנטלי - "דון קישוט" של המתבגרים.'
לנטלי - "דון קישוט" של המתבגרים.
28/08/2019 | 16:35
1
25
התקפתך חסרת המובן לא היתה במקומה, היכן ראית/הבנת שמישהו מנסה לפגוע בכבודן\ם של הקשישים בישראל - בכלל ובפרט.

מה לעשות ויש לא מעט אנשים מתבגרים בכל הגילאים שמתגלה בהם לפתע "דימנציה", לעיתים המחלה מתגלה לפני שעשו טעות קריטית כמו לדוגמה מכירת נכס שבו הם גרים ולעיתים...אחרי שכבר נגרם נזק ובוצעה עסקת מכירה.

נכון, זה לא תפקיד הקונה להפוך לרופא מומחה, אבל הקונה הנוכחי מעלה תהיות מוצדקות וחשש לעתיד לבוא לכשיגלו ילדיו של המתבגר שאביהם מכר נכס שלא היה אמור למכור ??? מי יודע.

מי חכם שיקבע את רמת השיטיון/דימנציה של מתבגר שרוצה למכור את דירתו כשהוא לא מתיימר להכיר את מצבו הבריאותי.

גם על המתווך קיימת החובה להתרשם ממצבו הפיזי קוגנטיבי של המתבגר ולבקש ממנו במידת הצורך [עפ"י תחושה] לקיים שיחה עם בנו/ביתו הבכורים או לשאול אותו בזהירות למצבו הבריאותי.

בשנים האחרונות נתקלתי בלא מעט מעשים של ניצול במרמה של מתבגר ולכן כדאי לבחון בכל מקרה לגופו בלי לקבוע עמדה ניצחת לגבי מכלול המתבגרים שהגיעו לגיל גבורות.

נכון הוא שהדין במדינת ישראל קובע מתן צוו שיפוטי למינוי אפוטרופוס לכל אדם שנתגלו אצלו סימני דימנציה/שיטיון / מחלת נפש ...אחר המחייב אפוטרופוס, אבל יש מקרים שבעקבות מעשה לא אחראי או הגיוני מוביל את המערכת/יורשיו של האדם לפתוח בהליך שכזה.

אף אחד לא מערער או מזלזל בכשרותם הפיזית נפשית של מתבגרים ואל תניחי שמותר לך לזלזל באחרים שבסה"כ מגלים זהירות כללית בלי להכיר את הנפשות הפועלות.

כדאי לך לצאת משיריון ולהוריד את הקסדה הכבדה של דון קישוט [שאולי פגעה בשיקול דעתך] ואולי גם להתייעץ עם סנשו פנשו לפני שאת תוקפת בלי הכרה...ס ת ם.

נדל"ן >>
לצפיה ב-'זה לא רק דימנציה או מחלה כזו או אחרת'
זה לא רק דימנציה או מחלה כזו או אחרת
29/08/2019 | 22:54
8
בגילאים מבוגרים היכולות הקוגנטיבית של כל אדם יורדות ולפעמים בצורה משמעותית גם אם אין לו "גושפנקא" של מחלה מאובחנת כזו או אחרת.

אישית אני סגרתי עסקה מול אישה קשישה (90+), כל ההתנהלות שלי הייתה מול הבנים והנכדים שלה למרות היותה צלולה יחסית ועצמאית, הם היו שותפים לכל ההליך, בסופו של דבר כמובן שהאישה עצמה חתמה על המסמכים המשפטיים.

נדל"ן >>
לצפיה ב-'סליחה על כל השגיאות כתיב בתגובתי הקודמת'
סליחה על כל השגיאות כתיב בתגובתי הקודמת
14/08/2019 | 14:51
75
אין אפשרות לערוך ולתקן.
סליחה
נדל"ן >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/08/2019 | 19:59
78
האמת שאנחנו רוצים לערב את הילדים בכל זאת מיוזמתנו על מנת להימנע מאי נעימויות בעתיד. 
נדל"ן >>

הודעות אחרונות

11:18 | 15.09.19 harelginat
10:48 | 13.09.19 אורחים בפורום
08:19 | 13.09.19 אורחים בפורום
22:51 | 12.09.19 מלכה לוין
09:51 | 08.09.19 שחום נאה 41
22:04 | 07.09.19 הנדלניסט מהבקעה
14:54 | 07.09.19 אורחים בפורום
16:57 | 06.09.19 אורחים בפורום
19:49 | 04.09.19 אורחים בפורום
07:59 | 03.09.19 יאיון11
21:17 | 02.09.19 אורחים בפורום
21:46 | 29.08.19 אורחים בפורום
16:52 | 28.08.19 הנדלניסט מהבקעה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ