לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2280122,801 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'כמה שאלות בנושא פיצול נחלה'
כמה שאלות בנושא פיצול נחלה
<< ההודעה הנוכחית
07/02/2019 | 13:47
4
51
שלום,
בעבר שאלתי מס' שאלות בנושא רכישת חלקה לפני פרצלציה, ואני מודה מאד לכל מי שעזר, ובמיוחד לנדלניסט מהבקעה על התשובות המפורטות.
אני שוכר דירה קטנה (סוג של קרוואן) ביישוב, ובעל הנחלה הציע לי לקנות את המגרש עליו נמצאת הדירה.
הבנתי שאושרה סופית תוכנית מתאר עבור היישוב, כולל פיצול מגרשים לכל בעלי הנחלות. אני מתוודה מראש שאני חסר ידע בנושא ההתיישבות הכפרית (בנדל"ן "רגיל" יש מעט ניסיון), אבל מנסה קודם לעשות בירור ראשוני כדי להבין אם בכלל יש טעם להמשיך ולבדוק לעומק את הנושא.

אשמח לעוד קצת עזרה...
הנדלינסט מהבקעה - כתבת שעלויות הפיצול הן : תשלום בעל הזכויות לרמ"י (3.75 אחוז), דמי היוון, היטל השבחה, מס רכישה (לא ודאי), והכנת תצ"ר.
רציתי לשאול - מה מתוך התשלומים מקובל שיחול עליי כרוכש? אני מניח שתשלום בעל הזכויות לרמ"י, והיטל ההשבחה אמורים לחול על בעל הזכויות. רציתי רק לוודא זאת. אחד מהדברים שאני חושש מהם זה מסים ותשלומים לא צפויים בתהליך שיחולו עליי...
בנוסף, מה הקריטריונים לתשלום מס רכישה? (הבנתי שלא בכל המקרים משלמים). יש לי נכס אחר למגורים בבעלותי, אם זה רלוונטי.

בנוסף, רציתי לשאול לגבי האופציה של לרכוש את הקרקע, להמתין ולא לבצע פרצלציה ולמכור אותה למישהו אחר בעוד מספר שנים.
הסיבה שאני רוצה לעשות זאת, היא כי אני שוכר דירה שאני אוהב על אותו מגרש. מדובר במבנה יביל קטן שמוגדר לשימוש תיירותי, האזור מאד יפה, והייתי שמח לגור שם עוד כמה שנים מבלי להתעסק בכאב ראש של הבנייה.
האם זה אפשרי לרכוש את הקרקע, להמשיך לגור באותו מבנה, ולמכור אותה למישהו אחר לאחר מס' שנים? כך אוכל גם לחסוך את שכר הדירה שאני ממילא משלם, וגם אני צופה עליית ערך הקרקע בעתיד.
עם זאת, תשתית החשמל והמים במבנה היביל מחוברות לבית שלו, וזה קצת מסבך את העניין (או הרבה?).
השאלה היא האם אני לוקח על עצמי סיכון בחוזה כזה, שהרי אם אין פרצלציה אני מניח שאין רישום רשמי כלשהו על שמי פרט לחוזה רכישה מול בעל הזכויות.
בנוסף, ככל שיעברו השנים, יהיה קשה יותר אולי לתבוע את זכויותיי במידה ותהיה בעיה לבעל הדירה להסדר ע"פ החלטה 1523 (שלדבריך זה התנאי לביצוע הפרצלציה). 
אני מנסה להבין האם אני מכניס ראש בריא למיטה חולה, או שיש פתרונות והגנות לכל מצב עתידי אפשרי מול בעל הנחלה...
תודה רבה למומחים 
נדל"ן >>
לצפיה ב-'פיצול נחלה, חלקה א' [מתחם המגורים] - התייחסות.'
פיצול נחלה, חלקה א' [מתחם המגורים] - התייחסות.
07/02/2019 | 20:03
3
31
במידה ואתה גר בקרוואן [מבנה יביל] אזי כנראה מדובר על "אישור חורג מותנה זמן" שעלול להתבטל ביום מן הימים, המבנים האלה אושרו במקור כמגורי עובדים, ולכן כדאי לברר קודם כל מה מעמדו של המבנה היביל מול הועד המקומי/הועדה המקומית לתכנון/ מהנדס המועצה.

תשלומי חובה :
כל תשלומי החובה חלים על המוכר [בעל הנחלה] וחשוב לבדוק בחוזה המכר שהמוכר לא העביר אליך את האחריות לתשלום.
אתה אמור לשלם מס רכישה כחוק.
חשוב בעסקה כה מורכבת להעסיק עו"ד המומחה בדיני נחלות וישוב כפרי, והתשלומים יועברו בנאמנות בלבד בכל שלב ושלב ושוחררו עפ"י קצב העברת הזכויות אליך.

חשיבות רכישת הזכות בקרקע מול המבנה היביל.
 למבנה היביל אין ערך כספי מעבר לכ - 10 אלפים עד 25 אלף ש"ח, הרכישה שלך היא של הזכויות בקרקע ולכן חשוב לבחון את השטח הנרכש [מפת מדידה חתומה/תצ"ר] לבדוק שיש לך מוצא לכביש בתוך הישוב או לחילופין שתקבל "זיקת הנאה"[זכות מעבר המוקנית בחוק המקרקעין] קבועה כחלק מחוזה המכירה/חכירה [ברוחב דרך] כדי לקבל מוצא משלך לכביש. 
שלא תעיז לרכוש קרקע בנחלה ללא פרצלציה סדורה [ללא קשר ברצונך לבצע אקזיט בעתיד] מדובר כאן על עסקה מורכבת של המוכר שהוא "בר רשות" בקרקע וזכויותיו בעתיד אינן מובנות מאליהן. [מאבק ירושה, בן ממשיך, אימות עם הועד במושב, אימות עם הגוף המיישב או עם רמ"י ועוד...]
אם כטענתך אתה בעצם גר ב"צימר" תיירותי, אזי מצבך רע מאוד, ומחייב אישור פרטני למכירה. [זכות קימום המבנה היביל היא תב"ע לתיירות ולא למגורים] כאב ראש  זמני היום ימנע ממך כאב ראש כרוני בעתיד.
הזהר מהחלטות חד צדדיות מוטות לכיוון בעל הנחלה, כי אתה עלול להפסיד את כל השקעתך.

נדל"ן >>
לצפיה ב-'תודה רבה על ההתייחסות'
תודה רבה על ההתייחסות
10/02/2019 | 00:37
2
20
אז אני מבין מדבריך בעצם שהרעיון של לקנות לפני פרצלציה בעודו מוגדר כ-"בר רשות" ולהמתין מס' שנים מסוכן, ושלפחות עליי להמתין עד שיסדיר את שינוי הסטטוס ושנוכל לוודא שפרצלציה אכן אפשרית?
לגבי המבנה (שאגב ייתכן שטעיתי ואינו יביל, אך מאד מאולתר), אכן הוגדר בעבר כצימר והתב"ע שלו לדבריו היא תיירות ולא מגורים.
תוכל להרחיב מדוע מצבי רע ועל האישור הפרטני?
בעל הדירה אמר לי שהכל חוקי, אבל כשאני חושב על זה, אם התב"ע תיירותית אז גם ההשכרה לי אינה חוקית, וגם אני לא אוכל לגור בו או להשכירו למגורים באופן חוקי...האם זה נכון?
האם ייתכן שאחרי פרצלציה ניתן להשאיר את המבנה כפי שהוא ולבנות לצדו שני בתים נוספים על פני חצי דונם? לדבריו ולפי תוכנית שאדריכל בנה עבורו לפני 20 שנה, יהיה ניתן להשכיר בעצם 3 דירות על גבי הקרקע.  היחידה הנוכחית התיירותית, ועוד שני בתים שייבנו על שטח של כ-160 מ"ר. הרעיון הזה משך אותי מבחינת תשואה. אבל יש לי הרגשה כזאת שזה לא נכון או לא יהיה חוקי.
ועוד שאלה שמעניינת אותי - הקרקע אינה שטוחה, אלא מדובר בקרקע משופעת. בשלב זה היא גם מלאה בעצי זית. הוא רמז שהבנייה יכולה להיות על עמודים. האם זה תמרור אזהרה נוסף, או דבר שמוריד את אטרקטיביות הקרקע?
כמובן שאם אחליט ללכת על זה אקח אנשי מקצוע עם ידע רב בתחום ההתיישבות הכפרית, אבל בעקבות השיחה איתך ובירורים נוספים שאני עורך מול אנשים נראה שהכיוון הוא יותר לסגת ולא להיכנס בשלב זה בחיי לעסקה מסובכת ומסוכנת...
נדל"ן >>
לצפיה ב-'השימוש המותר ב"מבנה קייט" בנחלה - התייחסות.'
השימוש המותר ב"מבנה קייט" בנחלה - התייחסות.
12/02/2019 | 00:59
1
24
לפני שמדברים על רכישה של זכות חכירה כל שהיא יש לדבר על העובדה שאתה שוכר בלתי חוקי [כהגדרת רמ"י בעלת הקרקע] ראה הנוהל בהמשך :

תעסוקה לא חקלאית ושימושים נלווים בנחלה -  http://www.land.gov.il/doclib2/37.04b/37.04b.pdf

מגורים בצימר תיירותי מוגדרים כמגורים לתקופה קצרה , ואילו במקרה שלך בוצעה החרגה של החוכר/בעל הזכות כ"בר רשות" בניגוד להסכם עם הגוף המיישב ובניגוד לתב"ע . [בדומה לשכירות חריגה במתחמי תיירות במרינה בהרצליה ועוד] הבעייה היא שאתה עלול להיות כלי משחק בסכסוך משפטי שעלול להיווצר בין בעלי הנחלה לגוף המיישב.

אם בעלי הנחלה טוענים שהכל תקין כהגדרתם, שיציגו לך אישור של הגוף המיישב בנדון.

ראה...לא ניתן לתת לך חוו"ד רצינית עם תרחיש מעורפל , חשוב להבין על איזה ישוב מדובר, פריפריה/מרכז, התנהלות האגודה החקלאית, מצבו הכלכלי של המושב בכלל ושל בעל הנחלה בפרט , חובות, אחוזי בניה שנוצלו עד כה, מה מתירה התב"ע באיזור ?  ועוד...

האם לא הגיע הזמן להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בישובים ונחלות ? ההתייעצות כאן אינה חתליף ליצוג אמיתי.

נוהל תעסוקה לא חקלאית - רמ"י. [מאי 2017]
3.4 רמ"י תתיר לבעל זכויות בנחלה הקמת מבנה יביל או שימוש במבנה קיים למטרת פל"ח ו/או שימושים נלווים, עפ"י היתר לשימוש חורג.
4.4 במבנה קיים המשמש לפל"ח שהרשות אישרה לגביו שימוש חורג לפני תאריך 2007.3.27 ,תנתן לו הרשאת שימוש נוספת ל-5 שנים (ממועד מתן הרשאת השימוש בהתאם לבקשה האחרונה שהוגשה ע"י החוכר) לכל היותר ובכל מקרה לתקופה שלא תעלה על התקופה המאושרת ע"י רשויות התכנון.

5 .איסור העברת זכויות זכויות הבניה במבנה לפל"ח/שימושים נלווים, יישארו תמיד חלק בלתי נפרד מהנחלה. לא תתאפשר העברת הזכויות למבנה הפל"ח [פעילות לא חקלאית] או השימוש הנלווה בנפרד מהנחלה.

שימוש אחר במבני הקייט
שימוש במבני הקייט הכפרי מיועד לקייטנים בלבד ותנאי זה מופיע בהסכם הנהוג כיום במינהל. המועצה הדגישה בהחלטתה כי כל שימוש אחר במבנים הנ"ל, לרבות למטרת מגורים (שאינם קייט) יהווה הפרת ההסכם, על כל הנובע מכך. בעל נחלה שיעשה שימוש אחר במבנים הנ"ל לא יהיה זכאי לחוזה חכירה לדורות לנחלתו.

נדל"ן >>
לצפיה ב-'שוב תודה לך על הסיוע '
שוב תודה לך על הסיוע
16/02/2019 | 18:34
7
מדובר במושב במרכז הארץ (מטה יהודה)
בעל הנחלה להערכתי לא במצב כלכלי כל כך טוב, על פי רמזים שקלטתי במהלך השנים...
אני אפנה לעו"ד המתמחה בנחלות להתייעצות

נדל"ן >>

הודעות אחרונות

11:02 | 19.02.19 אורחים בפורום
00:10 | 19.02.19 אורחים בפורום
12:40 | 18.02.19 lehava2014
17:30 | 15.02.19 אורחים בפורום
14:10 | 15.02.19 אורחים בפורום
21:01 | 14.02.19 מי שמבין מבין
05:19 | 14.02.19 Anna Galstein
17:50 | 12.02.19 הנדלניסט מהבקעה
17:18 | 12.02.19 הנדלניסט מהבקעה
11:04 | 12.02.19 אורחים בפורום
12:21 | 11.02.19 אורחים בפורום
07:11 | 11.02.19 אורחים בפורום
09:38 | 10.02.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ