שאלה

ALON408

New member
שאלה

היי רציתי לדעת בקניית דירה חדשה או יד שניה יהיה הכי כדאי לתת לעורך דין מפולפל לעשות את העסקה בשמי ולהוזיל עלויות?
תודה

במודיעין 144 תבקש רשימה של עורכי דין מפולפלים

או בקצרה, עורכי דין מפולפלים שיודעים את העבודה, ויכולים לעזור לך
לא יעבדו אם סתם אחד מהרחוב , הם עובדים עם טייקונים שמשלמים להם המון.
מה שיש לך זה סתם עורכי דין חסרי תועלת שהם בעצם פקידים

ALON408

New member
היי

ברור שאני לא מדבר על השורה הראשונה של עורכי דין עם שכר טרחה גבוה ,אני מדבר על חיסכון משמעותי ששוה לשלם את השכר טרחה ולדעת שחסך לי לא מעט..

mshn

New member
עו"ד לא אמור לספק לך את השירות הזה

שלום אלון
באופן כללי עו"ד לא אמור לטפל בצדדים הכלכליים של העסקה, תפקידו הוא לבדוק שתקבל את מה ששילמת עליו.
במקרים פרטיים בהחלט אפשרי שעו"ד יחלץ אותך מתסבוכת עסקית שבצידה היה עלול להיגרם לך נזק כלכלי משמעותי.

ALON408

New member
כיום

למי כדאי לעשות את המשא ומתן לחסוך לי יותר עלויות בקניית הבית?
תודה לך

תפקידו של עוה"ד הוא לדאוג לצדדים המשפטיים של העסקה

ברוב המוחלט של המקרים עוה"ד לא עורך את המו"מ על סכום העסקה.
יש יוצאים מן הכלל כמובן אבל שירות כזה מתומחר אחרת משירות משפטי של ייצוג בעיסקה גרידא.

מי אחראי למו"מ לרכישת דירה ?

לא מתפקידו של עו"ד בכלל ובפרט לעסוק במו"מ במקומך בנוגע לקביעת מחיר סופי לדירה, אתה כרוכש צריך לבצע את המו"מ ולאחר שנקבע מחיר סופי, מועד הפינוי, צורת התשלומים, האביזרים שנשארים, מועד העברת המפתח/מסירת הדירה.

או אז נכנס לתפקידו עוה"ד שיכול להמליץ על דרכים שונות להקטנת הסיכון שלך ולהביא אותך בדרך המלך לרישום הבעלות באותה דירה, החלפת טיוטות, תשלומי המיסים וכו'.

מתווך הגון ומקצועי כן יכול לסייע במו"מ לרכישת דירה.

ALON408

New member
היי

למי כדאי לעשות את המשא ומתן לחסוך לי יותר עלויות בקניית הבית?
תודה לך

לך...אתה הוא בעל ההון ורק אתה יודע מהם גבולותיך הפיננסים.

אף אחד לא יכול להחליף אותך בנקודות המחלוקת לקראת חתימה.

לאחר שביקרת בנכס במיועד, בחנת את מחירו אל מול יכולותיך הפיננסיות, בחנת את מרכיב המשכנתא וההחזרים, מצאת את הנכס מתאים ליכולותיך הכספיות, קבעת מועד עם המוכרים למו"מ כדי לבחון אפשרות להתמקח כמקובל על כל מרכיבי הנכס ומחירו הסופי, או אז בשלבים הסופיים של המו"מ אתה יכול להסתייע ביעוץ של אנשי מקצוע [עו"ד מטעמך , מתווך שאתה סומך עליו, אחר...]

אין תחליף למעורבותך האישית בהליך הרכישה של נדל"נ שהינה ההשקעה הגדולה ביותר של אדם ממוצע לביתו.

אני מניח שאינך "פילנטרופ" שמחזיק סוללת עו"ד שרוכשת נכסים ב"נאמנות" עבורך.

למעלה