האם מתווך יכול להזיק למכירה

k-don

Well-known member
נראה לי ש"שכחת לספר" שאת עושה לו יח"צ בתשלום

האם מתווך יכול להזיק למכירה

מוכרת דירה. מעדיפה למכור בלי מתווך כדי לחסוך בעלויות. האם עצם זה שאני פונה למתווך ומסכימה שיביא לקוחות יכול להזיק? כלומר האם יכול להיווצר מצב שבו לקוח שרצה לקנות בלי תיווך יגיע עם מתווך כי מתווך מספר ללקוח אמת חלקית ( נניח מבטיח מחיר יותר זול ממה שאני רוצה לקבל וככה מחתים לקוח)

את "רוצה להיות עם אבל...להרגיש בלי".

באם את רוצה שרותי תיווך, אז צריך לשלם ע"ב הצלחה,

במידה ואת לא מעוניינת לשלם דמי תיווך ומתווך יסכים לייצג אותך מול רוכשים שהוא יביא ושמהם "יגזור" את עמלתו , אז לא אמורה להיות כל בעייה מבחינתך.

ככלל אין כל רשות למתווך להוריד מחיר מעבר למה שנקבע ע"י המוכר שכן המחיר הסופי נקבע במו"מ,

אז...מה שנותר למפרע הוא להכין הסכם [לא בלעדי] עם אותו מתווך שבו ירשם בבירור שעמלתו תשולם ע"י הקונה בלבד , במקרה של חתימה עתידית על חוזה מחייב.

MrRoadRunner

New member
ככקונה, דירה מתיווך הינה חסרון עבורי

ובבואי לבצע שיקלול ירשם מינוס (מסוים) מול דירות שאינן מתיווך. לשיקולך.

שי שור

New member
מתווך או לא?

היי אמא מודיעינית 1,

דעתי האישית היא שבעת מכירת נדל''ן צריך להיעזר במתווך.

מתווך מכיר קבל לקוחות ומתעסק כל היום במכירת נדל''ן. הוא יידע להגיד לך מחירים של נכסים דומים בסביבה כי הוא נוגע בדבר.

כמובן, אני לא לוקח את המתווך הראשון שפגשתי. עושים ''ראיון'' למספר מתווכים. ברגע שמצאת מישהו/י שמתאימה לך - קחי אותו/ה.

תגדירי להם מחיר שאת לא מוכנה למכור בפחות.

תגדירי כמה זמן את נותנת לו/ה למכור.

להסביר כי בסוף פרק הזמן את תחליפי מתווך.

את יכולה גם לעבוד איתם במודל מתגמל - אם תמכרו במחיר יותר גבוה נתחלק בהפרש... או מודל אחר בכדי לתת להם מוטיבציה.

בהצלחה

ariele1

New member
קחי בחשבון שהשוק בקיפאון

קיפאון בשוק זה מלחיץ ומתווכים עוטים על אנשים בלחץ.....
עד לפני שנתיים הייתי יכולה למכור בית תוך שבוע, והיום זה עלול לקחת גם שנה. אז קודם כל בלי לחץ אמא מודיעינית. זה שבא מתווך זה לא אומר שהוא קוסם. השוק פשוט קפוא.
אז יכול להיות שאם את בלחץ כדאי לשקול שכירת מתווך אבל עלייך לבחון את דרכי שיווקו כי בואי נהיה כנים: הדבר הראשון שכל קונה עושה זה כניסת לאתר יד 2 וחיפוש, כך שאת הצעד המשמעותי אני בטוח שעשית.
עלייך לבחון את דרכי השיווק ואת השווקים שאליהם המתווך מכוון. לדוגמא, נניח ואת חיה באשדוד/נתניה אז המתווך יפנה לשוק הצרפתי וכו וכו.
אבל הכי חשוב זה שאל תתפתי ללחץ ואל תפלי למלכודות.
יש מתווכים שגוזרים קופון גדול יותר ע״י העלאת המחיר ולקיחת חלק מההפרש ועם כל הכבוד, זה לא תיווך אלא סחר ואת לא פראיירית של אף אחד. אם המתווך רוצה לגזור רווח מההפרש שיקנה בעצמו וימכור. אל תתפתי לחזירות שלהם (אגב, זה גם לא חוקי ושלא יסבנו אותך).
לא כולם כאלה והרוב ישרים אבל יש כאלה שינצלו את המצב.
בגדול? לדעתי בתקופה זו כדאי להעזר במתווך אחרי שמיצית חודשיים באתר יד 2.

למעלה