רכישת דירה מיד 2, בניין עם חריגות בניה

fortunes

New member
רכישת דירה מיד 2, בניין עם חריגות בניה

היי, בתקופה האחרונה אני מחפש דירה למגורים באיזור מהמרכז, ונחשפתי למודעת מכירה של דירה בבניין עם חריגות בניה.

לא נתקלתי בזה קודם.

מה המשמעויות?

מה הדיסקאונט הנפוץ לדירה במצב זה (כרגע מדובר על כ-10% פחות ממחירי הדירות בסביבה)?

מה אפשרויות המשכנתא (מוכרי הדירה טוענים שניתן יהיה לקנות רק במזומן כי הבנק לא יספר משכנתא)?

האם יכולים, יום אחד, להוציא אותי מהבית בעקבות צו פינוי \ בינוי או כל דבר אחר?

האם חריגות בניה ימנעו תמא 38 עתידית?

תודה רבה רבה!

חריגות בנייה בבנין אומרת "צרות צרורות".

והועדה המקומית לתכנון טרם אמרה את מילתה האחרונה, וסביר להניח שיש הערות אזהרה עפ"י סעיף 29 לתקנות התכנון, וכל רוכש פוטנציאלי צריך לדעת שהוא שם כספו על קרן הצבי.

אני כמובן לא מכיר את מלוא היקף חריגות הבניה, אבל אני מניח שהם משמעותיות אם הנושא טרם נפתר בדו שיח עם הועדה המקומית לאור הערותיך על בניין ישן העונה להגדרת תמ"א 38.

בנקים עלולים להתנגד למתן משכנתא במידה ושמאי הבנק יתייחס להיקף משמעותי של חריגות בניה ומשמעותם הכספית לבנק.

fortunes

New member
הבנתי, תודה רבה. אז אמנע :)

אגב, האם אתה עובד בתחום (מתווך?), ואם כן, באיזה אזורים?

תלוי מה החריגות, מתי נעשו, איפה, מה הבניין וכו'

יש חריגות שאפשר להכשיר
יש חריגות שאי אפשר להכשיר
יש חריגות שאולי אפשר להכשיר ואולי לא
יש חריגות קטנות שנעשו מזמן ולא מעניינות אף אחד (סגירת מרפסת וכו')
יש רשויות יותר קפדניות, ופחות

מכאן אפשר להבין שאין תשובה חד משמעית לשאלה שלך.

חריגות קטנות וגם יותר גדולות אפשר בד"כ להכשיר במהלך תמ"א 38/1. ב 38/2 או 3 אז ברור שאין משמעות כי מורידים הכל.

צריך לבדוק עם עו"ד ושמאי מה מה החריגה ואם אפשר להכשיר אותה ואז להפחית את עלות ההכשרה ממחיר הנכס בתוספת סכום קטן (ממש קטן) כפיצוי על הטרחה. כמו כן, יש לבדוק אם מתנהל הליך מנהלי או משפטי בקשר לחריגה ו/או לבעלים.

למעלה