השקעה בתל אביב

השקעה בתל אביב

שלום רב,
מבין אזורי צפון ומרכז העיר, איזה אזור נותן את התשואה הגבוהה ביותר? הדירות העומדות על הפרק הן באזורים הבאים:
א. המתחם בין ככר רבין לאיכילוב, בי"ס קרוב, יש מעלית (קטנה) אבל אין חנייה.
ב. ז'בוטינסקי מזרחה מככר המדינה, מעלית, חנייה, נוף
ג. נווה אביבים-רמת אביב, מעלית, חנייה
ד. בבלי, מעלית, חנייה, דירה משמעותית יותר גדולה מהיתר.

כל הדירות עולות בערך אותו דבר לרכישה. המטרה להשכיר לתקופה ארוכה למשפחה. לא סטודנטים ולא שותפים. עשיתי בדיקות משלי מול לוח יד 2 ואני שואל כאן לאמת את הממצאים שלי.

מסיבות שלא קשורות לפה, אין לי עניין להתעסק עם הפריפריה, המיקוד שלי רק על מרכז וצפון תל אביב.

תודה.

aeonf

New member
זה לא ממש משנה

בכל האזורים שציינת התשואה זהה שזה כ3% או פחות מזה ברוטו.
קח בחשבון שככל שהדירה גדולה יותר ככה עלות התחזוקה שלך גדולה יותר גם כן ככה שיתכן והתשואה שלך נטו תהיה קטנה יותר.
בא' באופן כללי יש כלכליות לתמא 38 במתכונת של פינוי בינוי.
ב' זה דירה בעיקר למשקיעים.
ג' איזור מעולה למשפחות, גם פה יש הרבה פרוייקטים של תמא 38
ד. טוב לכולם, שים לב יש איזורים נחותים בבלי, הבניינים שקרובים לנמיר.

בבלי

זה ברחוב התופתא, רחוק מאד מנמיר. יחסית קרוב לפארק.

כשאתה אומר אזור בעיקר למשקיעים, למה הכוונה? אני קונה להשקעה (בינתיים)

aeonf

New member
הכוונה שהסיכוי שמישהו יקנה למגורים לעצמו הוא נמוך

aeonf

New member
דיברתי על:"ז'בוטינסקי מזרחה מככר המדינה, מעלית, חנייה, נוף"

את ב' וד' הייתי מוריד

החלק הזה של ז'בוטינסקי פחות אטרקטיבי, קשה להשכיר וקשה למכור אם תרצה למכור יום אחד. כנ"ל בבלי, למעט החלק הקרוב לפארק, זה לא להיט ואת זה אני יודע מניסיון אישי, הייתה לי שם דירה פעם ולא היה קל להשכיר.

בין נווה אביבים לככר רבין הבחירה על סמך הדירה הספציפית והבניין הספצפי. שניהם מבוקשים, ככר רבין אולי יותר. להערכתי גם התשואה שם תהיה מעט יותר גבוהה, בסביבות 3%.

לגבי השכרה לטווח ארוך, אל תבנה על זה. היו לי דיירים שהיו אצלי גם 10 שנים והיו גם כאלה שממש התעקשו על אופציות עד כץ הימים ואחרי שנה וחצי באו עם סיפורים קורעי לב למה הם צריכים לצאת באמצע החוזה. אז אל תסנן על סמך זה כי קשה לחזות מי ישכור הרבה ומי יעזוב.

תודה

איזה קשיים היו לך עם בבלי אם אפשר לשאול? מדובר בדירה הרבה יותר גדולה מהיתר, עם חנייה, באזור נעים מאד. אני הייתי שמח לגור שם למשל.

ויקלוס

New member
אפשרות ד

בבלי שכונה מצויינת, משכירים דירות חיש מהר.
צפי לעליות מחירים עקב הפרויקטים החדשים, שהם לא ממש איכותיים וממש ממש יקרים.
בשנים האחרונות נבנו המון גנים חדשים בשכונה, ויש ביקוש גדול לרכישה והשכרה
אם 3 אחוז תשואה "עושה לך את זה" לך על בבלי ללא ספק.

למעלה