לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2236922,369 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'שוכר שרוצה להכניס את בת זוגו לדירה'
שוכר שרוצה להכניס את בת זוגו לדירה
<< ההודעה הנוכחית
11/07/2018 | 23:19
15
145
השוכר ביקש להכניס את בת הזוג לדירה ל-3 חודשים.
אין לי התנגדות לזה, אבל השאלה כיצד עליי להתנהל מול זה.
האם אפשר לעזוב את העניין תחת ההנחה שהוא כבר חתום ולכן הוא אחראי ממילא גם עליה? האם יש בזה סיכונים כלשהם?
או שעליי להחתים גם אותה?
נדל"ן >>
לצפיה ב-'אם ביקש--'
אם ביקש--
12/07/2018 | 11:10
1
121
החתם אותו על התחייבות שכל נזק שייגרם בגינה- הוא האחראי.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'תודה על העצה...האם זה לא משתמע'
תודה על העצה...האם זה לא משתמע
12/07/2018 | 14:23
89
אוטומטית (בחוזי שכירות סטנדרטיים) שהשוכר הוא האחראי הבלעדי גם על נזק של אורחים המבקרים בדירה?

נדל"ן >>
לצפיה ב-'החשש הוא מכך שיום אחד תגיע לדירה ותמצא רק את החברה'
החשש הוא מכך שיום אחד תגיע לדירה ותמצא רק את החברה
13/07/2018 | 07:36
5
106
תבקש שכר דירה והיא תאמר לך איני חייבת דבר. יש לך חוזה המראה אחרת?
תלך לשוכר והוא יאמר, נפרדנו ועזבתי. מדוע שאשלם?

כדי למנוע זאת מוטב להחתים על חוזה הקובע כי שניהם ביחד וכל אחד
לחוד אחראים להכל.
דרך אגב, זה שהשוכר ביקש מראה שהוא ככל הנראה הגון ולכן היה עדין.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
פרקים ראשונים מהספר משכנתה יעילה בחינם - htt://bit.ly/2KbXBBm
טלפון: 03-549-6611

נדל"ן >>
לצפיה ב-'אם אמצא את החברה לבד'
אם אמצא את החברה לבד
13/07/2018 | 12:23
4
120
זה נראה לי מצב השקול לכך שהשוכר יום אחד עוזב את הדירה ומפסיק לשלם.
פה אכן תהיה בנוסף סוגיה משפטית של פינוי אדם זר מדירה, שאולי מורכבת יותר משפטית מפינוי שוכר עם הסכם.
לגבי השוכר, אני לא ממש מסכים איתך שהוא יכול להגיד "נפרדנו, ועזבתי, מדוע שאשלם?". ע"פ החוזה הוא מחויב לשלם שכר דירה במשך שנה, כאשר סעיף היציאה מהחוזה הוא הבאת שוכר חלופי בהסכמת המשכיר. ודאי שקיימים גם בטחונות. אז הוא יכול לטעון כך, אך אין לטענה הזו תוקף משפטי.
נדל"ן >>
לצפיה ב-''
13/07/2018 | 17:37
10
לצפיה ב-'אם הגעת לצורך ב"תוקף משפטי" כבר הפסדת. כל הרעיון של חוזה הוא'
אם הגעת לצורך ב"תוקף משפטי" כבר הפסדת. כל הרעיון של חוזה הוא
14/07/2018 | 09:51
1
66
להיות בנוי באופן שירתיע מהצורך בהגעה לערכאות.
לנצח במשפט זה ניצחון חלקי מאד לאור הזמן, העצבים והכסף שההליך עצמו עולה.  

נדל"ן >>
לצפיה ב-'לגמרי '
לגמרי
15/07/2018 | 09:40
13
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
15/07/2018 | 09:44
37
הוא יטען שפעל בתום לב. ואל תשכח שנתת הסכמתך בע"פ לכך שהיא תיכנס לדירה. הוא יגיד שלדעתו זה היה בגבולות ההסכמה שנתת. תאמין לי שאתה תיקלע למצב שאינך רוצה להיות בו.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'היא חייבת להתווסף לחוזה'
היא חייבת להתווסף לחוזה
15/07/2018 | 09:38
1
57
אתה מכין מסמך בסגנון: הואיל וקיים הסכם שכירות מתאריך כזה וכזה, והואיל והיא ביקשה להצטרף להסכם כשוכרת נוספת, והואיל ולמשכיר ולשוכר אין התנגדות, אזי [השם שלה] תתווסף כשוכרת ותקבל על עצמה את כל ההתחייבויות החלות על השוכר בחוזה המצורף בזאת כנספח א'. אתה מצלם את ההסכם ומצרף אותו כנספח ושלושתכם חותמים על תוספת השוכרת ועל ההסכם המצולם בראשי תיבות בכל דף ודף. כדאי מאד לקחת גם ממנה בטחונות למקרה והיא תהפוך לשוכרת יחידה.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'אכן גם לדעתי לא מדובר באורחת לרגע'
אכן גם לדעתי לא מדובר באורחת לרגע
15/07/2018 | 10:46
54
אלא כשוכרת נוספת לרבעון לפחות וככזו יש להסדיר את מעמדה בהסכם.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'תודה רבה לכל מי שענה, השתכנעתי לטפל בנושא. ועוד שאלה'
תודה רבה לכל מי שענה, השתכנעתי לטפל בנושא. ועוד שאלה
15/07/2018 | 23:55
4
39
האם יש אפשרות שלא להחתים אותה על החוזה אלא את הדייר שלי בלבד ולכתוב שהדייר מתחייב לשאת בכל נזק שנגרם מבת זוגו, וכן אחראי לפינוי שלה בהתאם לדרישת המשכיר.
האם ניסוח כזה יהיה בטוח? הוא מתייחס גם לנושא הנזק וגם לפינוי ולא ניתן לטעון לתום לב...
או שבכל מקרה חשוב להיות חתום מולה עם בטחונות?

נדל"ן >>
לצפיה ב-'יש סיבה שאתה לא רוצה להחתים אותה? '
יש סיבה שאתה לא רוצה להחתים אותה?
16/07/2018 | 10:03
3
33
אחרת לא ברור למה אתה רוצה לעשות כזאת קומבינה עקומה ומפוקפקת מבחינה משפטית.

גם כשאתה כמשכיר מחתים דייר, שוכר, אתה לוקח סיכון לא פשוט במסגרת החוקים הקיימים בישראל. אז אתה רוצה לסבך את העניינים עוד יותר? נניח שהגרוע מכל קורה והיא נשארת שם ולא משלמת ולא מתפנה. תגיעו לבימ"ש והשוכר שלך יטען ששלח לה מכתב רשום עם דרישה להתפנות ובזה יצא ידי חובה. השופט שישקיע לא יותר משלוש דקות בתיק שלכם יגיד שהוא עשה מה שסביר וזאת אחריותך כבעל הדירה לפנות אותה. אז אתה צריך להתחיל להוכיח מה בדיוק הסטטוס שלה. דיירת? פולשת? יש לך בכלל את הפרטים שלה שתוכל לתבוע אותה? רק העורך דין יעלה לך בין 20 ל-50 אלף שקל עד הפינוי, תלוי כמה העניינים יסתבכו, כי זה לא לתביעות קטנות.

אז אני שואל שוב. יש סיבה מיוחדת?
נדל"ן >>
לצפיה ב-'יש כמה סיבות לכך'
יש כמה סיבות לכך
16/07/2018 | 12:26
2
34
תודה שהגבת ותיארת תרחיש אפשרי. אתה צודק שזה בעייתי.
אני אסביר את הבעיה. המעמד שלה קצת מורכב - היא בת זוג טרייה שלו, והם רוצים "לנסות" לגור ביחד.
זה אומר בין השאר שהוא משלם עליה כרגע (דבר שדורש התאמה של החוזה למצב הייחודי), ושהיא גם יכולה לעזוב כרצונה אם לא יסתדר להם. זה יכול לקרות עקרונית גם בעוד חודש, ואז זה ייאלץ אותי בעוד חודש לטרוח ולבדוק שלא השאירה נזק וכל התהליך הלא נעים הזה של סיום שכירות, ומי מהם אחראי למה.
נקודה שניה היא שאני חושב שאין לה ערבויות או ערבים טובים ממילא בשל הסטטוס האישי שלה, ומצבה הכלכלי פחות מובן לי ופחות מבוסס מהשוכר שהוא לכל הדיעות מרוויח היטב, וכבר אמר בע"פ שהוא מוכן לשאת בנזקים שלה.
סיבה שלישית היא שמדובר בבחורה טובה ומשכילה, שעוסקת בין השאר גם בהתנדבות ובתפקידים ערכיים, ולפי האינטואיציה שלי הסיכוי שיהיו איתה בעיות של פינוי דירה אפסיות.
ברור שאם ההצעה שלי לא סבירה מבחינה משפטית ארד מזה. אבל במכלול השיקולים, כולל גם ההתעסקות הנדרשת ממני והעומס שאני שרוי בו, אני מעדיף את האופציה הפשוטה, ולהשאיר את הדברים ביני לבין השוכר.
(ואגב, צר לי לשמוע שפינוי שוכר זו הוצאה כל כך יקרה :/ שאף אחד מאיתנו לא יזדקק לזה...)
נדל"ן >>
לצפיה ב-'יש לזה כל מיני פתרונות'
יש לזה כל מיני פתרונות
16/07/2018 | 13:53
1
35
אני לא עורך דין. יש לי די הרבה ניסיון בנדל"ן אבל אין לי השכלה משפטית. קח את מה שאומר כרעיונות בלבד ולא חוות דעת מקצועית.

לדעתי עליך לעשות את שני הדברים. גם להחתים אותה על חוזה כדי שמעמדה יהיה ברור. לתת לה בחוזה הזה אפשרות עזיבה. ובנוסף, להחתים את הדייר הנוכחי שא' אין לו זכות לצאת מהדירה ולהשאיר אותה כדיירת לבד. ב' שהוא ערב לכל התחייבויותיה עפ"י החוזה והוא גם מתחייב להחזיר בתום החוזה את הדירה ריקה מכל אדם וחפץ ואם לא יעשה כך, יפצה אותך על כל נזק שייגרם לך כתוצאה מכך.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'תודה רבה לך על הייעוץ מניסיונך'
תודה רבה לך על הייעוץ מניסיונך
17/07/2018 | 10:41
18
זה רעיון טוב, ואני מאמין שאנסח בצורה דומה
נדל"ן >>

הודעות אחרונות

01:32 | 21.07.18 אורחים בפורום
20:40 | 20.07.18 saroman
11:06 | 20.07.18 הנדלניסט מהבקעה
00:01 | 20.07.18 johndeere2
22:54 | 19.07.18 אורחים בפורום
12:14 | 19.07.18 אורחים בפורום
12:01 | 19.07.18 אורחים בפורום
11:27 | 19.07.18 אורחים בפורום
01:31 | 19.07.18 shlomi77777
12:22 | 18.07.18 משקיע בבש
21:57 | 17.07.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ