דירה להשקעה לעומת פקמ לטווח ארוך

csiprophet

New member
דירה להשקעה לעומת פקמ לטווח ארוך

בהתחשב בתשואות היחסית נמוכות על דירות להשקעה בזמן זה (מחירים בירידה, שכירות נמוכה יחסית למחירי הדירות), מישהו יוכל להסביר מדוע עדיפה עדיין דירה להשקעה על פקמ ל 15 שנה ב 3.8% לשנה (מוצע במזרחי) ? המס על הפקמ 15%.

באתר האינטרנט לא מפורטים תנאי הפיקדון

במיוחד חפש תשובה לשאלה כמה תקבל אם תרצה למשוך
הכסף לפני תום 15 שנים.
מעבר לכך שבדירה התשואה צמודה למדד ובפיקדון לא.
ואחרונה - אני רואה לא מעט דירות שרוכשים לקוחות שלי עם תשואה
גבוהה יותר.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
פרקים ראשונים מהספר משכנתה יעילה בחינם - htt://bit.ly/2KbXBBm
טלפון: 03-549-6611
&nbsp

chen19771

New member
יש גם תשואות גבוהות יותר בנדלן

&nbsp
תשואה בדירה במרכז, שעולה כמליון ש"ח או טיפה יותר, יכולה להגיע ל 5%.
ראה למשל חישוב על השקעה בדירה בפרי בסט בלוד - מובטחת לך הכנסה של שכ"ד - ראיתי באתר שלהם.

בדירה ניתן לקבל הלוואה בריבית נמוכה ובשיעור של 50% עד 100%

בפק״מ אתה צריך להשקיע כסף שיש לך,

בדירה בתור משקיע אתה יכול לקבל הלוואת משכנתא בשיעור של 50% ממחיר הדירה הנרכשת תמורת שעבוד אותה הדירה ועוד 50% ממחיר הדירה הנרכשת תמורת שעבוד הדירה שבבעלותך.

בדירה ניתן להשיג תשואות של 5 אחוז ברוטו בכמה וכמה מקומות בישראל (ואחרי מס רכישה והוצאות נלוות סביב 4 אחוז נטו) (ניתן גם להשיג תשואות גבוהות מכך אבל לא כאן המקום ללמד כיצד להשקיע).

ריבית בהלוואות משכנתא ל- 15 שנה ניתן להשיג סביב 3 אחוז בריבית קבועה לא צמודה על כל ההלוואות (ובהרכבים אחרים של ריביות אפילו פחות, אבל מדובר במסלולים עם ריבית משתנה שיכולה לעלות). (כמובן שניתן לקחת הלוואות לתקופות אחרות, תלוי מה צורת ההשקעה שלך ויכולת ההחזר שלך).

אם יש לך הון עצמי אתה יכול להשתמש בו כדי לרכוש כמה דירות ולהגדיל את המינוף במקום להשקיע את כל הכסף בפק״מ ״טיפש״.

בשורה התחתונה אתה מרוויח תשואה על כסף של הבנק.

אני לא רואה שמחירי הדירות יורדים (בינתיים הייתה ירידה זניחה וקצרה ועקב שקלול עסקאות מחיר למשתכן. כן יש קפאון ועצירת מגמת העליות האגרסיבית שהייתה לפני כן. בסך הכל זה דבר טוב ויסיר אולי את הלחץ של כחלון וחבורתו לעשות צעדים נגד המשקיעים)

למעלה