לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2236922,369 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה למשקיעים עם ניסיון'
שאלה למשקיעים עם ניסיון
<< ההודעה הנוכחית
07/07/2018 | 20:59
11
185
היי לכולם,
ברשותי דירה בפריפריה שאני משכיר בסכום של 3,000 שח. מדובר בבניני רכבת שנבנו לפני עשרות שנים. בהמשך הרחוב (כ 300 מטר מהבנין שלי) לאחר לפחות 15 שנים של דיונים ודחיות החל תהליך גדול של פינוי בינוי (כבר הרסו את הבניינים).
לגבי הדירה שלי- היו דיונים לגבי פינוי בינוי כחלק ממספר בניינים נוספים אך הדבר נתקע כתוצאה מויכוחים רבים בין השכנים ועוד כל מיני סיבות שאיני מודע להם. 
אני מניח שפרויקט גדול כזה בהמשך הרחוב יכול גם להעלות את המחיר בשכונה וגם אולי לתרום לזה שפרויקטים נוספים של פינוי בינוי יתחילו להתקדם אולי.
ראיתי דירה בבנין מול הדירה שלי שאפשר לסגור עליה לדעתי באיזור 780,000 שח. יחד עם מס רכישה, עוד, שיפוץ קטן והגענו כבר לאיזור ה 880,000 שח פלוס..
שכר הדירה שאפשר לקבל כרגע הוא 2200, אם משקיעים איזה 30,000 שח אולי אפשר לקבל 2400. מדובר בדירת 2.5 חדרים-יותר כמו שני חדרים והול עם מטבח ושירותים. זה מושכר בעיקר לסטודנטים. 
מספר שאלות:
אם אני משכיר מעל 2050 שח אני כבר משלם מס וזה לא משתלם כל כך..(משכיר נניח ב 2400- יחד עם הדירה נוספת שאני משכיר ב 3000 שח זה כבר 5400 ולפי 10 אחוז מס זה 540 שח לחודש שזה כבר פחות אם אשכיר רק ב 2050...)
אני שוקל את הרכישה רק בגלל העניין שאולי עוד כמה שנים יגיע הפינוי בינוי גם להמשך הרחוב ואז 2 דירות שם יכול להיות נחמד. 
מבחינת תשואה משכירות לא מדובר במשהו יוצא דופן. סביב 3 אחוז. 
נראה לכם שווה כל הסיפור? 
נדל"ן >>
לצפיה ב-'אתמול הבוס בעבוד הציע להכפיל את שכרי. סירבתי. לא רוצה לשלם '
אתמול הבוס בעבוד הציע להכפיל את שכרי. סירבתי. לא רוצה לשלם
07/07/2018 | 21:25
9
168
יותר מס.
נשמע הגיוני?
לא נכנס לכל עובי הקורה של שיקולי ההשקעה והמספרים הרבים בהודעתך.
לזה צריך לדעתי הרבה יותר מאשר פוסט באינטרנט. אבל שני דברים:
א. מס לא אמור לעצור צמיחה כלכלית שלך. אתה אמור לקוות שתשלם הרבה מאד מיסים
זה אומר שאתה מרוויח הרבה.

ב. אופן חישוב המס שלך על הכנסות משכר דירה שגוי. מומלץ לקבל ייעוץ על מיסים
ממי שזאת עבודתו לפני קבלת החלטות חשובות שנושא המס כל כך חשוב בהן.
אומר לך באופן כללי כי מערכת המס בעיקרון ממסה רווח. לא יכול להיות או לפחות איני מכיר מצב בו הגדלת פעילות עסקית כלשהי תגרום למס אשר יוריד את ההכנסה שלך לרמה נמוכה יותר מאשר אילו לא היית מגדיל הפעילות. מערכת המס נועדה לממן את פעילות הממשלה אך לצד זה, לממשלה יש אינטרס ברור בהגדלת הפעילות העסקית.

בהצלחה,
רימון חייט, MBA
יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
פרקים ראשונים מהספר משכנתה יעילה בחינם - htt://bit.ly/2KbXBBm
טלפון: 03-549-6611

נדל"ן >>
לצפיה ב-'תשובה לרימון'
תשובה לרימון
08/07/2018 | 00:08
4
118
נראה לי שפספסת את הנקודה/לא הבנת.
ברור שההכנסה שלי משכד תהיה גבוהה יותר אם ארכוש את הדירה הנוספת מאשר אם לא ארכוש.
עניין המס צוין לגבי גובה שכד של הדירה השנייה. אם אקבל 2400 שח מהדירה החדשה אז אצטרך לשלם מס ולאחר ניכוי המס ארוויח כמעט אותו דבר אם אקבל רק 2000 שח על אותה דירה ולא אצטרך לשלם מס.(כי לא אעבור את התקרה).

נדל"ן >>
לצפיה ב-'לא הגיוני לבחור את מסלול ה- 10% על שתי הדירות במקרה שציינת'
לא הגיוני לבחור את מסלול ה- 10% על שתי הדירות במקרה שציינת
08/07/2018 | 03:35
1
111
בדירה שעבורה אתה מקבל שכר דירה גבוה יותר אתה יכול לבחור את מסלול הפטור.
לכל דירה אתה יכול לבחור מסלול אחר. 
צריך לחשב כל שנה לגופה אם בדירה השניה כדאי מסלול הפטור החלקי או ה- 10% (תלוי אם היו לך הוצאות שוטפות ניכרות שאתה רוצה לנכות).

ר' מדריך לחישוב מס ההכנסה על השכרת דירה כאן:
נדל"ן >>
לצפיה ב-'בעצם נובע שאם יש לך הכנסות של 6000 ש"ח מדירה יחידה'
בעצם נובע שאם יש לך הכנסות של 6000 ש"ח מדירה יחידה
08/07/2018 | 04:25
92
או הכנסה של 4000 מדירה אחת ו 2000 מדירה שניה
אז תוכל לשלם פחות מס במקרה השני (יש יותר גמישות)?

בנוסף כמובן על זה שמשקיע בעל שתי דירה במחירים האלו יכול להעלים הכנסות ולא לשלם בכלל מס.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'הבנתי היטב ולכן המלצתי לך לבקר יועץ מס או רואה חשבון'
הבנתי היטב ולכן המלצתי לך לבקר יועץ מס או רואה חשבון
08/07/2018 | 18:54
60
האופן שבו אתה מתייחס למס שגוי.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'מחשב את המס'
מחשב את המס
08/07/2018 | 18:55
34
לצפיה ב-'מיסוי בהחלט יכל להרוג כדאיות של עיסקה'
מיסוי בהחלט יכל להרוג כדאיות של עיסקה
08/07/2018 | 14:20
1
79
זו אמנם לא כוונת המשורר להאט התפתחו תכלכלית אבל בפועל, מיסוי משפיע דראמטית על הכדאיות של העיסקה עד העברתה לתחום של חוסר הכדאיות. במקרה הספציפי הזה צריך לעשות בדיקות עם יועץ מס
נדל"ן >>
לצפיה ב-'כל מס מאיט את הכלכלה. אני קונה פחות נעליים בגלל המע"מ'
כל מס מאיט את הכלכלה. אני קונה פחות נעליים בגלל המע"מ
08/07/2018 | 18:57
60
מסכים כי הבדיקה צריכה להיות עם איש מקצוע וראשית כל לגבי אופן החישוב.
נדל"ן >>
לצפיה ב-'יחי ההבדל '
יחי ההבדל
08/07/2018 | 16:38
1
65
יש הבדל בין מס מחזור (מס רכישה) למס הכנסה.
את הראשון תרצה לשלם כמה שפחות ממנו, את השני כמה שיותר.

"אומר לך באופן כללי כי מערכת המס בעיקרון ממסה רווח. לא יכול להיות או לפחות איני מכיר מצב בו הגדלת פעילות עסקית כלשהי תגרום למס אשר יוריד את ההכנסה שלך לרמה נמוכה יותר מאשר אילו לא היית מגדיל הפעילות"
טעות, זו בדיוק הבעיה במס מחזור.

נדל"ן >>
לצפיה ב-'לא מדובר על מס רכישה אלא על מס ההכנסה משכירות. '
לא מדובר על מס רכישה אלא על מס ההכנסה משכירות.
08/07/2018 | 18:56
37
לצפיה ב-'המס פה הוא לא העניין'
המס פה הוא לא העניין
09/07/2018 | 22:41
54
העניין הוא האלטרנטיבות שיש לך לכסף. המס גורם לתשואה של 2.5 אחוז על הדירה הנרכשת (במקום כ3 אחוז).
באופן אישי אני לא מעוניין בהשקעות כאלו אבל זה כאמור אישי.
נדל"ן >>

הודעות אחרונות

01:32 | 21.07.18 אורחים בפורום
20:40 | 20.07.18 saroman
11:06 | 20.07.18 הנדלניסט מהבקעה
00:01 | 20.07.18 johndeere2
22:54 | 19.07.18 אורחים בפורום
12:14 | 19.07.18 אורחים בפורום
12:01 | 19.07.18 אורחים בפורום
11:27 | 19.07.18 אורחים בפורום
01:31 | 19.07.18 shlomi77777
12:22 | 18.07.18 משקיע בבש
21:57 | 17.07.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ