תמ"א 38/2 - מה תעדיפו לקבל?

yehuda 1990

New member
תמ"א 38/2 - מה תעדיפו לקבל?

שלום רב,

כחברה שעוסקת בפרויקטים רבים של יזמות ותמ"א, הייתי מעוניין לקבל מידע מדיירים המתכננים פרויקט תמא, וכן מכאלו שכבר ביצעו, מה תעדיפו לקבל:
1. מטרים רבים לשטח הדירה.
2. מטרים רבים לשטח המרפסת.
3. מפרט טכני ברמה גבוהה מאד.
4. חזית בניין יקרה ושטחים משותפים ברמה.

כמובן שמקבלים את הכל, אך תוספת מסעיף ספציפי תיפגע בתוספת של הסעיפים האחרים.

אודה לתשובה, וכן האם אתם בתהליך/לאחריו/מתכננים.

בברכה,

שאלה מוזרה

1 + 2 נגזרים ברוב המקרים מגודל המגרש והתב"ע. בהרבה בניינים מגלים שאי אפשר לקבל אפילו את שטח הדירות שהיה בבניין הישן בגלל תקנים מחמירים יותר כיום לשטחים משותפים. מעלית או מעליות, רוחב גרם מדרגות וכו'.

yehuda 1990

New member
לא כל כך מוזרה

אני לא מכיר מקרה בו אין אפשרות לתוספות ויש יזם מושכן להשקיע שלא על מנת להרוויח.

איזה יזם מוכן להשקיע שלא למטת רווח?

ואתה כנראה מתבלבל עם תמא 38/1 שם יש הקלות. בתמא 38/2 אין הקלות בתכנון ובנייה ובאמת בדרך כלל בעלי הדירות לא מקבלים יותר מטרים. מתגמלים את הדיירים במעלית, חנייה, קומה יותר גבוהה, אבל לא בתוספת מטרים. ולא מדבר עכשיו על נוכלים שמבטיחים מטרים שלא היו ולא נבראו.

yehuda 1990

New member
ב38/2

יש זכויות נוספות, והיזם במקרים רבים בהחלט יכול לפרגן כמה מהם לדיירים.

רק לגובה

או במקרה שבמקור לא נוצל כלש שטח הקרקע המותר לבניה (נדיר). נהוג לתת לבעלי הדירות קומה יותר גבוהה שיש לזה משמעות כספית. בנוסף למעלית, חניה וכו`.

yehuda 1990

New member
תודה על התשובה

האם בוצע בדירה שלך פרויקט תמא?
מתוכנן להתבצע?

dantapuz1

New member
חלק מהעיר הלבנה?

או סיבה אחרת?
אני מתכנן תמא אצלנו בבניין בן 4 קומות בבן יהודה על מגרש של 290 מ"ר, מותר לנו עד 7.5 קומות כולל קרקע. בניין לידינו הוסיפו 2.5 קומות, 12.5 מ"ר לכל דירה+ מרפסות. פניתי לאקו סיטי אבל הם לא מעוניינים, כנראה שפרויקט כזה קטן עליהם והם מתמקדים ברחובות פרימיום ואצטרך למצוא יזם קטן יותר.

aeonf

New member
בצפון הישן לא בעיר הלבנה

בבן יהודה מקבלים זכויות יתרה, אבל גם המקרה שלך כנראה לא כלכלי להריסה ובנייה כי המגרש מאד קטן, אולי לתוספת יהיה כן כלכלי.
בכל מקרה בשאר הרחובות הרגילים ברובע 3 שלא בעיר הלבנה מקבלים רק 6.5 קומות, אין כלכליות לא לחיזוק ולא להריסה ובנייה מחדש במקרה שלי לצערי.
&nbsp

ממש לא נכון

כל רובע 3 מאד מבוקש לתמא 38/1 (חיזוק). אם אתה לא מוצא יזם, פנה אלי במסר פרטי, אמליץ לך על כמה שלא יאכזבו אותך.

aeonf

New member
קשקוש

ממש לא כל רבע 3 מבוקש לתמ"א, דיברתי כבר עם 4 יזמים הכי רציניים בת"א והם לא מעוניינים (חיזוק).
בכל מקרה בבניין שלי גם אם היה כלכלי ליזם זה לא כלכלי לדיירים כי הבניין פינתי וכבר יש בו מעלית כלומר אי אפשר להוסיף ולו מ"ר אחד (גם לא מרפסות) ככה שאין לנו ממש מה להרוויח מהמהלך.

yehuda 1990

New member
מדובר בנושא דינאמי

ע"פ מפת האזורים, עלות הבניה, ומחירי המכירה.
לדיירים שגרים ברחובות האלו, לא הייתי ממליץ להתייאש בקלות.

לאקו סיטי יש כרגע המון פרוייקטים בקנה

אתה מוזמן לפנות אלי במסר פרטי ואמליץ לך על יזמים אחרים.

yehuda 1990

New member
תודה על התשובה

הנושא שווה בדיקה נוספת, מוזמן לפנות אלי, ואם אצליח לקדם אתכם, בשמחה.

למעלה