שאלה לגבי תמ"א 38/2

f3awb

New member
שאלה לגבי תמ"א 38/2

כדי לבצע פרויקט כזה יש צורך באישור של 80% כאשר לפי מה שהבנתי ה 80% מתיחס לא למספר הדירות אלא מבחינת שטח הדירות,אבל מהו שטח דירה, האם הכוונה לשטח הדירה הסגור ללא מרפסות או שכולל מרפסות,משמעותי מבחינת יחסי הכוחות בין דירת הגג לשאר הדירות.

שאלה:
אם שטח הקומה שמתחתי הוא 170 מ"ר (כל המרפסות שהיו נסגרו) ואילו שטח הדירה שלי הוא כ 120 מ"ר והשאר (50 מ"ר) מרפסות כלומר סה"כ 170 מ"ר,האם האחוז שלנו בסה"כ השטחים של הבנין לצורך חישוב אחוזי הבעלות הוא זהה ?

חשוב לי לדעת כדי לדעת את מצבי במידה ויהיה מאבק לגבי אישור תמא.

תודה

f3awb

New member
כלומר משקלה של דירה קטנה הוא כמשקלה של דירה גדולה ?

אין חשיבות לשטח ?

aeonf

New member
יש תנאים נוספים

שבהם כן חשוב שטח המשותף הצמוד לדירה אבל בכל מקרה תנאי מקדים זה 80% מבעלי הדירות ללא קשר לגודלן.

f3awb

New member
התקדמנו,תוכל בבקשה להבהיר את המשמעות של ההגדרה של שטח ?

1)האם המרפסת (היא בבעלותי) נכללת במסגרת "השטח" ?
2)האם יש משמעות לעובדה שבקומה התחתונה יש משרד,האם היחס למשרד שונה
מהיחס לדירה כאשר סופרים את האחוזים הדרושים כדי להגיע לאותם 80% ?
3)מה היחס למרפסות/שטחים שמותר לסגור אבל מסיבות כאלו ואחרות הדבר לא בוצע ?

תודה

aeonf

New member
אתה כנראה לא מבין

אין קשר למרפסות ואין קשר לשטח בשלב הראשון.
אתה חייב הסכמה של לפחות 80% מהדירות כדי לעבור לשלב השני.
כלומר אם 7 דירות מתוך 10 רוצות שיהיה פרוייקט, לא יהיה פרוייקט.

בשלב השני גם פה אין קשר לשטח הדירות ולא לשטח המרפסות, אלא רק לשטחים המשותפים ואחוזי הבעלות עליהן.

מסקנה: שטח הדירות ושטח המרפסות אינן חשובות ואינן מעניינות.

f3awb

New member
אתה צודק אני לא מבין אבל לאט לאט אני מבין יותר

1)יש צורך בהסכמה של 80% מסה"כ בעלי הדירות,כלומר אם בבנין שלי יש 3 דירות+משרד יש צורך בהסכמה של 80% מהם תנאי שמשמעותו במקרה הפרטי שלי הוא שכולם צריכים להסכים כי הסכמה של 3 מתוך 4 לא מגיעה לרף המינימום של 80%,עד כאן נכון ?

2)לאחר שהושגה הסכמה של 80% ממספר בעלי הדירות אתה מציין שיש תנאים נוספים,מהם ?

3)האם ישנו מסמך שבו אני יכול לקרוא את התנאים בצורה מסודרת ?

תודה על התשובות והסבלנות

f3awb

New member
והספירה בשלב השני היא כמו בשלב הראשון או שכאן כבר יש משמעות

לחלקה של כל דירה ברכוש המשותף(שלפי מה שהתרשמתי קשור לגודלה של הדירה) ?

מהו רכוש משותף?
חדר מדרגות+מקלט+חדר הסקה+הגג (במקרה שלי הגג הוצא מגדר הרכוש המשותף והוא מוצמד לדירת הגג+זכויות לבנית קומה אחת).

aeonf

New member
יש משמעות לחלקים ברכוש המשותף

בדרך כלל ככל שהדירה גדולה יותר ככה חלקה היחסי ברכוש המשותף גדול יותר אבל זה ממה לא מחייב ויש בנינים שהרכוש המשותף מתחלק באופן אחר.

רכוש המשותף בדרך כלל כולל את השטחים שציינת אבל גם זה לא מחיייב, מה שקובע זה התקנון ותשריט הבית המשותף.

f3awb

New member
עברתי בקריאה מהירה על הקובץ בלינק שנתת

ומצאתי התיחסות למה שמותר לבנות וכמה אבל לא מצאתי התיחסות לתנאים המשפטיים הנדרשים כדי להתחיל תהליך כזה (אחוזי הסכמה של דיירים ואחוזי הסכמה של בעלות ברכוש המשותף ואולי עוד תנאים) ,מדובר רק על מה העיריה מאפשרת ולכן אשאל שוב , האם יש קובץ שמתאר את ההסכמות הדרושות מבחינת בעלי הנכסים ?

בתודה מראש
י

למעלה