תוכלו בבקשה לתת כיוון כללי מה השווי של תמא 38/1?

תוכלו בבקשה לתת כיוון כללי מה השווי של תמא 38/1?

אני בעל דירה 4 חדרים ששוויה בשוק 1.4 מש"ח.
בניין ישן (40 שנים) עם מעלית
אני מנסה ולא הצלחתי להבין מאף מקור כולל קריאה באינטרנט (שם שם התייחסות רק לתמא 2 מבחינת תוספת שווי) ככלל אצבע גס, כמה אחוזים מוסיף התמ"א לשווי הדירה? כאשר מוסיפים מרפסת 12 מ"ר, חדר נוסף שהוא גם ממ"ד ( קרי- הדירה תהיה 5 חדרים) ועוד מטרז' של 5 מ"ר במטבח כמרפסת שירות (סה"כ 125 מ"ר ברוטו)
לצערי בשכונתי וסביבתה אין אף דירה כיום של 5 חדרים, וגם יש אז זה ללא ממ"ד או ללא מרפסת. (וכמובן שיבצעו בבניין שיפוץ חזות, שיפוץ לובי וכדומה)
לכן אני מנסה להבין לא במספרים מוחלטים אלא באחוזים- מה המשמעות הכספית של תמא 38/1?
תודה מראש

אין לזה כלל אצבע במיוחד שאתה מציין שאין נכסים דוגמת הנכס

שאתה צפוי לקבל בסוף התהליך.
&nbsp
אנחנו יוזמים תמא בצפון חיזוק ותוספת שעומד להתחיל להבנות באפריל/מאי בעזרת השם ואני יכול להגיד לך שדירות לפני תהליך הפרויקט (לפני3.5 שנים) היו שוות 650 אלף שח ואחרי הפרויקט יהיו שוות כ - 1.2 מ' שהיום כבר נמכרו דירות סמוכות לבניין שהולך לעבור תמא בסכום של 900 אלף כי המוכרים מבטיחים כי גם פה יהיה תמא.... אז אתה יכול להבין שהתוספת היא עצומה אבל היא גם תלויה בהרבה דברים.
&nbsp
לפי מה שאתה מציין, אין דירות דוגמת הדירה שלך בסביבה אז רק זה יכול להוסיף לא מעט מאחר והדירה שלך תחשב למעין "דירה מיוחדת"...
&nbsp
הכי חשוב שלא תנסה להבין מה הכלל כי פשוט אין כלל אבל מצד שני התוספת והתמא בלי שום ספק תגרום לעליה בשווי הנכס שלך...
&nbsp
בהצלחה
אילן אלואשוילי,
שמאי מקרקעין מוסמך

תמ"א 38 תיקון 2, זו בנייה והריסה.

ערך הנכס יכול לעלות הרבה מעבר ל 17%, הכל תלוי במיקום.
בתמ"א 38 בניה והריסה, בונים בניין חדש, זה משנה את כללי המשחק.
הבניין חדש לחלוטין, ערך הדירות שבו יעלה לערך דירות חדשות דומות בשוק
ובאזור.

תמ"א 38/2 זו בחירה מעולה לכם, כל הדיירים ירוויחו, מקבלים כאן תשואה ענקית
ובחיני חינם. מתנה ממש.

סייג לדבריי:
אתה אומר שמשפצים את הבניין, זה תמ"א 38/1, במקרה זה עדיין תהיה לכם
תשואה יפה שיכולה להגיע גם כן ל - 15% ואף יותר, שוב, זה תלוי מקום ומחירי הנדל"ן באזור.
לכם יש ערך מוסף משמעותי וזו הוספת חדר בשטח מקסימלי של 25 מ"ר. (לא
מחייב את כל ניצול השטח, תלוי בתכסית המבנה). באזור שלכם אתה טוען שאין כאלו, זה ערך מוסף ענקי.

מרפסת מוסיפה עוד כ - 70,000 ש"ח לערך הנכס.
גם במקרה זה קיבלתם מתנה בחינם, פשוט מדהים.

וודאו כי לקבלן יש דירוג ג'5.
שיהיה ליווי בנקאי לפרוייקט, בלי ליווי בנקאי אל תכנסו לזה.

בברכה,
שרון דרורי - יועץ ומתווך נדל"ן, בתים ודירות

כיף לכם,
שרון דרורי - יועץ ומתווך נדל"ן, בתים ודירות

למעלה