החלפת נורה מקובל לחייב על חשבון השוכר או המשכיר?

החלפת נורה מקובל לחייב על חשבון השוכר או המשכיר?

מדובר בנורות בכל הבית בעלות של 300 שקל.

SupermanZW

Well-known member
השוכר

מכיוון שנורות מטבען מתכלות לאחר כמות ידועה מראש (פחות או יותר) של שעות שימוש ואין מדובר בתקלה אלא בטבען של נורות ולכן השוכר שהוא המשתמש וגורם לבלאי טבעי שאינו תקלה הוא החייב לשלם על החלפת הנורות. בבלאי לא טבעי או בבלאי שלא נגרם משימוש השוכר או בתקלה (שאינה נובעת משימוש לא סביר של השוכר) החייב בתשלום הוא המשכיר, למשל, אם נשבר המנוף של הורדת המים באסלה החייב בתשלום על התיקון הוא המשכיר, אם יש נזילה מצינור(ות) החייב בתשלום הוא המשכיר, אבל בין בהחלפת נורה אחת בין בהחלפת כל הנורות החייב הוא השוכר.

איך קורה שצריך להחליף את כל הנורות באותו זמן?

ומעבר לכך, כדאי ולא להתווכח על 300 שקלים.
איזה אחוז זה משכר הדירה השנתי?
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
יועץ מימון לדיור (משכנתה)
כותב הספר משכנתה יעילה

תודה לכם! הבעיה שבינתיים כל חודש

יש תקלה של כ300 שקל (חלקן רציניות יותר וחלקן פחות) במקרה שלי זה בערך 17.5% יש לזה משמעות.. רימון אני דוקא מבין את הגישה שלך להשתדל לרצות את השוכר כדי להמנע מעלות של חודש דירה ריקה ומהסיכון לאף יותר. ולכן אני שואל דוקא אותך - איפה אתה נוהג לשים את הגבול?

SupermanZW

Well-known member
אם יש תקלה היא לא תיפתר בהחלפת הנורות

תקלה בחשמל יכולה להיפתר רק ע"י עבודת חשמלאי ואם אכן יש תקלה בחיווט או בלוח החשמל וכיו"ב אז מדובר בעלות תיקון שתוטל על המשכיר אבל גם אז עלות הנורות תהיה על השוכר.

אין כאן עניין של "לשים גבול" הדברים מאד ברורים מבחינת

חלוקת נטל התחזוקה.
תחושתי היא שאנו שומעים רק צד אחד אשר גם הוא (אתה)
נותן מידע חלקי ביותר. בדוק עם עצמך האם כל חודש תקלה של 300 שקל
זו אכן תקלה או פשוט רצון לחסוך את ה- 30,000 פעם אחת כדי לארגן את הדיר כמו שצריך.
&nbsp
&nbsp

SupermanZW

Well-known member
יש מצב שאין שום בעיה עם הנורות

ייתכן שכל הנורות בבית הן נורות הלוגן בזבזניות אך תקינות והשוכר רוצה להחליף את כולן בנורות LED חסכוניות אך מנסה למצוא דרך להטיל את העלות על המשכיר. בכל מקרה אין הצדקה להטיל את עלות הנורות על המשכיר.

למעלה