מחיר למשתכן - ראשל"צ

World Of Music

New member
מחיר למשתכן - ראשל"צ

שלום לכולכם,
זכיתי בדירה במחיר למשתכן בראשל"צ בשכונת הרקפות שנמצאת כרגע בבניה. זו שכונה שתיהיה מוקפת בשכונת שיכוני המזרח הישנה, שכונת הנרקיסים שעתידה להבנות מצפון ובבאר יעקב מדרום. רוב תושבי השכונה יהיו צעירים שזכו במחיר למשתכן אך 20-30 אחוז מהדירות ימכרו לשוק הפרטי.
מחיר דירת 5.5 חדרים (כ- 125 מ"ר) עולה כ- 1,500,000 ש"ח במחיר למשתכן. דירה דומה שנמכרת בפרויקט כיום לשוק הפרטי עולה כ- 2,400,000-2,300,000. אנחנו לא מתכוונים להתגורר בדירה אלא להשכיר אותה ולמכור אותה בעוד כ- 5-6 שנים.

בהנחה שלא יהיו שינויים דרסטיים במחירי הדירות בארץ - בכמה לדעתכם ניתן יהיה למכור בשכונה דירת 5.5 חדרים (כ- 125 מ"ר) + מרפסת בגודל 12 מ"ר + מחסן ו- 2 חניות?

תודה רבה.

MrRoadRunner

New member
בהנחה שלא יהיו שינויים - כמו היום. אם יהיו שינוים אז

או בפחות או ביותר....
חבר, תגדיר אילו סיכונים וסיכויים קיימים ואולי מישהו יוכל להתייחס בערבון מאוד מוגבל. אולי אפילו אתה תוכל לענות לעצמך.

World Of Music

New member
אמממ...

אני לא יודע איזה סיכונים וסיכויים קיימים - אם הייתי יודע אז היית יועץ נדל"ן
לכן אני מתייעץ פה.... אני לא יודע איזה עובדות הן חיוביות ואיזה שליליות... כמה עובדות שאני יכול להעלות הן:
- מדובר בשכונה חדשה.
- מדובר בפרויקט למחיר למשתכן.
- מדובר בפרויקט שכ- 30% ממנו ימכרו במחירי שוק.
- ליד השכונה תתווסף עוד מספר שכונות חדשות (על שטח של צריפין)
- השכונה צמודה לכביש 431.
- השכונה צמודה לבאר יעקב.

בהנחה ולא יהיו שינויים במחירי הדירות בכל רחבי הארץ, האם ניתן למכור את הדירה במחיר 2,300,000? או שבגלל שהדירה כבר לא תיהיה "חדשה" בעוד 5-6 שנים אז מחירה ירד?

MrRoadRunner

New member
תרגום, אולי מישהו יוכל לתת צפי.

כמות גדולה של דירות ובמחיר למשתכן - צפי להיצע גבוה הן לשכירות והן למכירה.
צמידות לעיר חלשה - צפי לזליגת אוכלוסיה.
כביש 431 + רכבת - גישה טובה מאוד לתחבורה.

גבי ק

New member
לדעתי הלא מלומדת

פחות מ2 מליון, לא נביא ולא כלום, אבל צריפין תהיה מוצפת בדירות, מה שיביא ״משפרי דיור״ מערים צמודות בעלות מעמד נמוך יותר.
- אי ודאות בשוק
- צפי לעליית ריבית ב6 השנים האלה
- הצפת דירות
- מכרזי ענק במחיר למשתכן (זה היה סה״כ סיבוב שני להזכירך)
- ישנם המון כמוך שקונים להשקעה ואז למכירה - רובכם תפרסמו פחות או יותר באותו זמן
&nbsp
על סמך כל אלה, אין אני רואה סיבה שתצליח למכור ביותר מ1.9-2 מליון, ואני מנסה להיות שמרן..

למעלה