מס רכישה, דירה שניה, יקרה מדירה ראשונה

Fitch

New member
מס רכישה, דירה שניה, יקרה מדירה ראשונה

בוקר טוב,
נגיד ואני בעלים ללא משכנתא של דירה בשווי X עליה הייתי פטור ממס רכישה.
כעת אני רוצה לקנות דירה נוספת בעלות של 1.5X.
האם המס שעליי לשלם הוא 8% מ1.5X?
אם כן, אם אמכור את הדירה בשווי X לפלוני ואז אקנה את 1.5X ואז פלוני ימכור לי שוב את X, זה נראה לי מטומטם אך אפשרי. האם יש מגבלות זמן בין הפעולות?

aeonf

New member
תשובות

"האם המס שעליי לשלם הוא 8% מ1.5X?"
כן.

"אם כן, אם אמכור את הדירה בשווי X לפלוני ואז אקנה את 1.5X ואז פלוני ימכור לי שוב את X, זה נראה לי מטומטם אך אפשרי. האם יש מגבלות זמן בין הפעולות?"
אם אתה חושב שבמיסוי מקרקעין יושבים חבורה של מפגרים אתה טועה טעות מרה ושנית אתה תשלם 8% מX על הרכישה מהחבר.

Fitch

New member
מן הסתם 8% מX קטנים מ8% מ1.5X

אני לא נגד לשלם מיסים.
&nbsp
אבל המס עובד רק כשקונים דירה זולה להשקעה.
אם אני משפר דיור ש"קונה מעצמו" את דירתו הישנה להשקעה - אני סתם נדפק.

מס רכישה סלטות וגילגולים אחרים

אכן בנסיבות של רכישת דירה שניה משלמים מס רכישה בשיעור 8% עד שווי 4,967,445 ומעל זה מס רכישה בשיעור 10%.
&nbsp
התעלול שהצעת לא נראה לי:
א. אם מדובר בעסקאות פקטיביות הרי שאתה מסתכן בפלילים. במשרדי מיסוי מקרקעין יושבים אנשים שאל לך להקל ראש באינטליגנציה שלך.
ב. האם לקחת בחשבון תשלום מס שבח ומס רכישה בכל מהלך? שלא נדבר על הוצאות שכ"ט עו"ד... נראה לי שהמהלך שהצעת עלול להתברר כיקר הרבה יותר מתשלום מס הרכישה.
ג. אם אכן מדובר בעסקאות פקטיביות ואתה בעצם מעביר גם אם באופן זמני את זכויותיך לאחר, מי תקע כף לידך שבזמן שהזכויות יצאו מידך ויהיו שלו לא יקרו אחד מהאירועים המצערים הבאים: מוות, גירושין או פירוד מידועה בציבור, צבירת חוב שיגרום להטלת עיקולים ועוד.
&nbsp
אהיה מעט בוטה ואסכים איתך שאכן מדובר ברעיון מטומטם שטוב היה לולא בא לעולם.

Fitch

New member
האבסורד זה שאם אמכור את הדירה הראשונה, אקנה את השניה

ואקנה אח"כ דירה שוות ערך לראשונה אשלם מס מופחת..

למעלה