עצה לזוג צעיר לגבי רכישת דירה

עצה לזוג צעיר לגבי רכישת דירה

היי לכולם,
אנחנו זוג צעיר שמחפש לרכוש דירה, במספר מגבלות מיוחדות, ונשמח לעצתכם.
אנחנו כרגע גרים בתל אביב וגם לומדים/עובדים בה. את ההון העצמי אנחנו מקבלים מחמותי (מיליון ₪) ואין לה עוד חסכונות/נכסים ולכן לאחר תאריך פרישתה בעוד 3 שנים היא תהיה תחת חסותנו (פנסיה מאד נמוכה). ההשתכרות שלנו מספיקה לקבל משכנתא של עד מיליון ₪ ולכן מחפשים דירה עד 2 מיליון ₪.

לאור המגבלות האלו, חיפשנו דירת גן שנוכל לפצל לבית+יחידה לשלושתינו אבל בית כזה בעד 2 מיליון עם סביבה טובה וחינוך טוב אפשר למצוא רק באזור ראש העין או רחוק יותר, מה שיגרום לשלושתינו להיות בדרכים יותר מבבית ועלות של דלק+עוד רכב לפחות. יש לציין שגם חמותי עובדת בתל אביב.

חיפשנו כל שילוב של לקנות דירה אחת לחמותי או לנו ולשכור דירה שנייה באזור יותר קרוב כמו קריית אונו, אבל כל אפשרות שהצלחנו לחשוב עליה תשאיר אותנו עם משכנתא + שכירות שלא תהיה לנו אפשרות לשלם לאחר פרישת חמותי, במיוחד כשאנחנו מתכננים ילדים בעתיד הקרוב.

נשמח לקצת חוכמת המונים, כי בטוח יש אופציות שלא שקלנו או חשבנו עליהן שיכולות לעזור עם המצב שלנו.

תודה!

אמרת כמה משכנתה תוכלו לקחת לא ציינת כמה משכנתה תוכלו

להחזיר וזהו מספר חשוב בהרבה.
לצורך העניין עבור מיליון שקלים צריך לשלם לבנק ולחברת הביטוח
כ- 6000 שקלים בחודש. מסוגלים?
מעבר לכך אמנם ביקשת עצה עבורכם אבל אני מציע תוקא לחמותך
לדאוג לעצמה ולתת לכם לדאוג לעצמכם.
האם היא תהיה מוכנה למשל שבמקרה גירושין הקיום הכלכלי שלה יהיה בסכנה?
מה לגבי מוות חס ושלום של הבת שלה?
&nbsp
האם אתה בטוח שתוכל לחיות גם עם הבת, גם עם האם וגם עם הילדים שלכם
באותו בית?
ואם זה לא יתאים? איך תפרידו?
אין לי מושג כמה שנות חיים משותפים יש לכם אבל לאור היותכם סטודנטים
אני מנחש שעוד לא התנסיתם בחיים האמתיים. מציג לכם להתרחק מההרפתקה
הזו.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה

Mojo Portugal

New member
יש פתרון די פשוט

אני ממליצה לך לא לטבוע בביצת הנדל"ן הישראלית. היום ישנן אופציות באירופה לרכישה של בניין דירות שלם בכ 600 אלף ש"ח. במחיר הזה תוכלו להיות הבעלים של 4 דירות שיניבו לכם הכנסה מהשכרה לטווח קצר או ארוך שתספיק לכסות את השכירות שלכם ושל חמותכם ועוד תשאיר לכם קצת עודף. המשכנתא שלכם במקרה הזה תהיה באיזור 5 אלף ש"ח.

אני אישית מתמחה בפורטוגל, ואשמח לייעץ לכם עוד בנושא.

בהצלחה!

חס וחלילה

השקעות מסוג זה מתאימות לאנשים מבוססים שיכולים ומעוניינים לגוון את תיק ההשקעות שלהם ומשקיעים שיעור יחסית קטן מההון שלהם בהשקעה בסיכון גבוה.

אנשים שזה כל ההון שלהם, ייטיבו להשקיע אותו בצורה סולידית.

אכן הצעה מסוכנת

mulcha

New member
לא שאני בעד השקעה עיוורת בחו"ל, אבל ההצעה לקחת 1 מיליון שח

ולהתחייב לכלכל את הגברת עד 120? זה לא מעיד על סכנה ושיגעון? על אנשים שיעשו הכל כדי לקנות דירה כי מחירים רק עולים בשיא בועה מטורפת משוגעת ומטורללת?

אם הקרבה לתל אביב קריטית עבורכם אז בדוק גם את בית דגן

ייתכן שעדיין אפשר למצוא שם צמודי קרקע בסביבות 2 מיליון ש"ח.

באברמוביץ בראשון לציון אפשר לקנות דירה די גדולה ב 1.7 מליון

כ-140 מ"ר. אבל מדובר בדירה ישנה בבניין ישן על כל המשתמע מכך.
שים לב כי פיצול הוא כמעט תמיד בלתי חוקי.

למעלה