שחרור מהתחייבות לרישום משכנתא

jen711

New member
שחרור מהתחייבות לרישום משכנתא

קניתי דירה שלא רשומה בטאבו, עדיין.
סיימתי לשלם את המשכנתא וקיבלתי מהבנק מסמך "שחרור מהתחייבות לרישום משכנתא" שאני צריכה לשלוח ל"בינוי והשקעות ש.ט.א.י בע"מ" כדי להוריד את משכון הדירה.
הבעיה היא שאני לא מצליחה למצוא את בינוי והשקעות ש.ט.א.י בע"מ.
בכתובת שמצאתי אין אף אחד כזה והטלפונים לא מחוברים.
מה אני יכולה לעשות?
איך אני מורידה את המשכון מהדירה?

"רישום זכויות" בדירה וביטול רישום משכנתא - התייחסות.

חברת בינוי והשקעות אחזקות ש.ט.א.י בע"מ ו...חברת בינוי והשקעות ש.ט.א.י. בע"מ הם חברות המצויות בהליכי פשיטת רגל / כינוס נכסים מאז שנת 2000, שכנראה הסתיימו זה מכבר. [ראי החלטות בנדון בקבצים מצורפים]

בעלי תפקידים שפעלו כמנהלי החברות ככונסי נכסים :
עו"ד רוני א. כהן מרחוב יגאל אלון 96 [בית אמפא, כניסה א' טלפון - 5638888 , בתפקידו כמפרק חברת בינוי והשקעות ש.ט.א.י. בע"מ.
עו"ד שמואל ינקוביץ מרחוה ברימון 2 קיראון, טלפון - 5343937 ,בתפקידו ככונס נכסים של חברת בינוי והשקעות אחזקות ש.ט.א.י בע"מ

הסיבה שהדירה טרם נרשמה בטאבו נעוצה בפשיטת הרגל של החברה הקבלנית [אני מניח שמדובר על בניה באשדוד - שם היה איזור הפעילות המרכזי של החברה]
כלומר...כל הליכי הרישום והעברת הבעלות אמורים להתבצע דרך "רישום זכויות" בחלף החברה המשכנת , כלומר ברמ"י. [שנכנסה כבעלת הקרקע תחת כובעה של החברה פושטת הרגל]

להערכתי המקצועית , במצב בו לא נרשם בית משותף והבית לא נרשם בטאבו, מספיק שחרור ממשכנתא בבנק כדי לבטל הרישום גם ברמ"י ואם נרשם גם ברשם המשכונות, אישור הבנק מספיק לבטל גם שם.

לא ציינת זאת...אבל עולה שאלה...האם הדירה רשומה ע"ש הקונה [שמכר לך] בחלף חברה משכנת כלומר ברמ"י, האם ראית/עוה"ד שלך טופס אישור זכויות על שם המוכר ? האם תמורת הבניין שולמה במלואה לבנק המלווה ? מה מופיע תחת רישום גוש- חלקה בנסח טאבו ?

jen711

New member
הדירה אכן באשדוד

לא משנה לי שהיא כרגע לא בטאבו. זה לא העניין.
השאלה היא לאן אני אמורה להגיש את האישור מהבנק.
הבנק אמר להגיש לשטאי אבל הם כבר לא קיימים.
הדירה רשומה על שמי ואני הקונה. יש לי אישור על זה במהלך הקניה.ההלוואה שולמה במלואה.
איפה אני בודקת את רישום החלקה?
הבעיה היא שאין לי מושג מה עושים.
הבנק פשוט נתן לי טופס ואמר להגיש לשטאי.

מה לעשות - ומס' שאלות.

מס' שאלות :
1. מתי רכשת את הדירה ?
2. האם יוצגת ע"י עו"ד מטעמך ?
3. האם הוצגו לך בזמנו כל המרכיבים השונים בעת רכישה בבנין שטרם הסתיים בו רישום בית משותף, האם יש ברשותך דף "אישור זכויות" ?
4. מדוע לא נעשה ניסיון ע"י המוכרים יחד עם שאר דיירי הבניין לרשום בית משותף ?
5. צריך לבחון את כל מרכיבי חוזה המכר מהקבלן, יתכן שעוה"ד של הקבלן היה אמור לבצע בהמשך את תהליכי הרישום כבית משותף, והוא התחמק מחובתו עם קריסת החברה. [יתכן שכספו שולם כבר לטובת הרישום]
6. עלייך לבקש מהבנק להוציא ביטול משכנתא לרשם המשכונות וגם לחברה המשכנת [במקרה זה רמ"י]
7. רישום החלקה...עפ"י כתובת הבניין ניתן להוציא גוש חלקה ובאינטרנט להוציא נסח טאבו, כאן בחלון הימני עליון לרשום את הכתובת - http://beta.govmap.gov.il/Default.aspx
ולסמן גוש וחלקה בשכבות ואז יתקבל הגוש והחלקה [אגב...זה רשום גם בחוזה המכר]
8. זה לא סתם טופס...זה אישור לכל מאן דבעי שהמשכנתא שולמה במלואה.

jen711

New member
תשובות

1. 5-6 שנים
2. כן
3. כנראה שכן
4. הבנתי שהבית עוד לא מופיע בטאבו. גם להית של ההורים שלי לקח כ20 שנה להירשם בטאבו.
5. הקבלן התחלף במהלך הבניה ואני יודעת שלא שולם כסף על הרישום בטאבו.
6. זה לא האישור שאת שמו כתבתי בהודעה הראשית?

למעלה