השקעה בבת גלים חיפה

השקעה בבת גלים חיפה

מישהו יכול לומר מה התוכניות של בת גלים????
מה עיריית חיפה מתכננת למקום????

zammy

New member
בת גלים

הלינק מדבר על תכנית בינוי פינוי קטנה יחסית בחלק המזרחי של בת גלים הכולל שיכונים ישנים.
ברור שתכנית כזו עד שתתמש יעבור המון זמן.
חלק ניכרשל בת גלים הינו בתים ישנים שאינם שיכונים ולכן אינם יכולים להיכלל בפרויקט כזה . בתים אלו לא יעברו כל שינוי תכנוני בעתיד הבינוני רחוק.
הדיירים בהם לא הולכים לשום מקום על כל מורכבות האוכלוסיה מההיבט הסוציו אקונומי.
השכונה תתחזק רק אם אוכלוסיה חזקה תיכנס אליה, אוכלוסיה חזקה לא תיכנס בגלל האוכלוסיה הקיימת שאינה מסוגלת לצאת ממנה כלכלית.
המילכוד הידוע.
כמו העיר התחתית בחיפה , חלק מהדר, מורדות נווה שאנן ועוד.
בעירייה חסר "משוגע" עם חשיבה מחוץ לקופסא,יצירתית, חריגה ופורצת.
לדוגמא לפני עשרות שנים היה אדריכל שהציע להפוך את הציר הראשי בעיר התחתית החל מקצה רחוב יפו, אזור המוסכים ליד בת גלים, ועד ליציאה של רחוב עצמאות ליד שוק הפשפשים לתעלת מי ים תיכון זורמים ובכך להפוך את העיר התחתית מציר תנועה ראשי ועמוס לפרויקט תיירותי מדהים שימשוך מייד מגורים ותיירות.
הרי עסקים גדולים בורחים מהעיר, קשיי תחבורה שלא ישתנו כל אלו לא ישתנו ולכן צריך משוגע שייקח את זה לידיים.
איש לא רוצה לעבור לעיר התחתית, מבנים שלמים עומדים ריקים ומשופצים, אין תיירות, אין מסחר.
נותר רק להפוך את הכל לאזור מגורים עם אטרקציות מתאימות ושינוי יעוד מהותי ואלו יעזרו לשכונה.

אני פסימי.

המודל התכנוני של הפיתוח בשכונת בת גלים בחיפה מתקדם לאיטו.

אי אפשר לקחת מהשכונה את האוכלוסיה קשת היום שנאספה במקום עקב הזנחתה במהלך השנים [ומחירי הנדל"ן הירודים שייחדו אותה].
עובדה נוספת היא ,קרבתה של השכונה לים בדגש על צדה הצפוני [שהביא רוח עשירה במלח] יצר בלאי של מוצרי הבניה הישנים, כולל התחמצנות של המתכות [החלדה] שלא הוחלפה בבניה מודרנית ומתקדמת.
כבר היום לא מעט דירות בשכונה מוחזק ע"י משקיעים ומשכירי משנה.
אני גם מודע לכך שמח' תכנון עיר בחיפה פועלת באיטיות מרגיזה שיוצרת תחושה שהפיתוח לא מתקדם כמו שצריך להיות.

ומה אומר האדריכל ומתכנן הערים ליאור דץ, לשעבר חבר מועצת העיר ויזם בשכונה, יש לו בטן מלאה על העירייה, בין היתר בשל מאבק על זכויות בנייה בפרויקט שיזם. "אני מאמין גדול בבת גלים, אבל אני מסתכל על מה שקורה בחיפה ויש שם הגירה שלילית של אוכלוסייה חזקה וכניסה של אוכלוסייה חלשה. השכונה היחידה שיש לה פוטנציאל להתחרות באיכות החיים מול ערים אחרות היא בת גלים ".

נתונים דמוגרפיים-
מספר התושבים 5,100 מתוכם % 62 ותיקים , % 36 עולים מברה"מ, % 2 מוסלמים ונוצרים.
אחוז הקשישים בבת גלים הינו גבוה , כ-% 30 לעומת האחוז הארצי הכללי העומד על כ-12 אחוז.

מאידך...חשוב להזכיר מס' פרטים חשובים...

בת גלים היא השכונה היחידה בחיפה הנושקת ממש לקו המים. [חסרונה זה הוא גם יתרונה העתידי היחודי]
חלק מקוו מסילת הברזל ש"הפריד" אותה מהעיר התחתית עומד לעבור שיקוע ורעש הרכבות החולפות יחלוף עם הזמן.
מחלף אלנבי ממערב לשכונה הנגיש אותה ביתר נוחות לכרמל.

תכניות פיתוח המקודמות לשכונה :
הפקדת שתי תוכניות פינוי־בינוי בשכונה [מתחם חיל הים ומתחם העלייה השנייה הסמוכות לבית החולים רמב"ם] והקמת כ־1,100 יחידות דיור במקום, התוכנית כוללת הריסת 26 מבני רכבת ישנים ובמקומם יוקמו 16 בנייני מגורים הכוללים מגדלים בגובה של עד 30 קומות.
הוקמה טיילת לאורך קוו החוף שהשלב הראשון בה הסתיים המהווה חלק מפרויקט כביש עוטף רמב"ם, שכלל סלילת כביש דו כיווני מסביב למרכז הרפואי, השדרוג כלל גם. תשתיות מים, ביוב, חשמל ותאורה.
סרטון משנת 2011 - https://www.youtube.com/watch?v=XocGvNoX06Q

המודל התכנוני בשכונה - http://www.theinstitute.org.il/files/articles/batgalim.pdf

בת גלים היא החלום שלי לבית ליד הים.

ובנתיים יש לי קרקע רק בתכנית לינקולן ומורדות רמת אשכול.

הפוטנציאל הוא עצום.

לחיפאים שבינכם, אני זוכר בילדותי את חוף ה"לוויתן" במזרח בת גלים ע"ש מבנה יצוק בצורת לויתן עם לוע פעור [בכניסה לחוף] שבו למיטב זכרוני היה ניתן לקיים הופעות חוף.

אני יליד חיפה ולא אובייקטיבי.

למעלה