פרי פלייס רחובות

bug961

New member
פרי פלייס רחובות

אשמח לשמוע את דעתכם על פרויקט פרי פלייס רחובות.
מישהו רכש שם דירה ? מה הולך שם?

alef34

New member
פרי פלייס

פרי היא חברה שבנתה הרבה פרוייקטים. למיטב ידיעתי מכרו כבר שני בניינים בפרוייקט. צפי לתשואה טובה. לדעתי פרוייקט שמתאים להשקעה (פונה לסטודנטים- פלח שוק אחראי וקבוע שמחפש דירות במתחמים שגרים בהם סטודנטים). השקעה לזוגות צעירים (כך יכולים להגיע לדירה ראשונה במהירות) ו/או כהשקעה כדירה שניה.

האם יש כאן אדם בפורום שדרך בבנין אחד שנבנה ע"י פרי נדל"נ ?

שירים את ידו ויכתוב תגובה...ו...יציג תמונה של הבניין.

לפרסם הדמיה...כל אחד יכול.

אתה יודע שגם לטייקון הכי גדול בנדל"ן

היה פעם פרוייקט ראשון.
היה פעם במצב שאף אחד לא הכיר אותו.
היה פעם במקום שאף אחד לא דרך בבנין שלו שנבנה.

מאידך, יש גם הרבה כאלו שרבים דרכו בבניינים שלהם ובסוף רימו את כל העולם ואשתו:
ענבל אור מצויה בשיאה של פרשיה.
גם לבועז יונה היה מוניטין גדול ודרכו אצלו יותר מבנין אחד שבנה, עד לחפציבה.

לא הבנתי מה המסר?
האם המסר הוא שיזמות זה דבר גרוע?
שאסור להאמין ליזמים?

אני כן בעד להיות ביקורתי וזהיר, רק הגישה נראית לי מוזרה קצת.
לכל אחד היה אי פעם את הלקוח הראשון....שלפניו לא היה אף אחד ובכל זאת נתנו בו אמון וחלקם הגיעו רחוק.

משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

האם על הציבור לא לדעת על סכנות ה"אורבות" לכספו ?

קובי אורן [אדמה] היה יזם סולידי בקרקעות חקלאיות - וידוע היכן הוא היום.
גיא מונסונגו היה יזם לעמדתו - וידוע היכן הוא היום.
נכון גם בועז יונה מחברת חפציבה היה יזם - וידוע היכן הוא היום.
גם ענבל אור היתה יזמית קבוצות רכישה מצליחה בזמנה - וידוע היכן היא היום.
חברת MSN ובעליה הם יזמים מצליחים .
אורתם סהר היו קבלני ביצוע מצליחים.. והיכן הם היום.
גם חברת TGI היתה חברת השקעות לגיטימית בעבר.
כך גם חברת "אייזנברג גרופ" על רבדיה השונים.
ועוד...ועוד...ועוד. [בלי לפגוע באחרים שנעלמו עם כספי משקיעים] ושיעלמו בעתיד בערפל עם כספי משקיעים.

כאן בפורום וגם בפניות אישיות אלי, פונים עשרות אנשים שונים מדי שבוע ומבקשים חוו"ד - היכן להשקיע את כספם [שאותו עמלו לחסוך בלא מעט שנים או בהלוואת מינוף מהבנק], אני מכבד כל פונה ,משקיע לא מעט עבודת איתור ומפנה את השואל הספיציפי לכל מיני סימנים "קלים/דקים" שמצביעים על בעיית אמינות ויושרה של היזם...אני לא כופה על אדם זה או אחר להחליט האם הוא רוצה לתת את כספו ל"קרן הצבי" [לטעמי] או שיחפש מוקד חדש להשקעתו.

לשמחתי...או לצערי [תלוי בנקודת המבט] עד היום צדקתי בכל ההתראות שנתתי מבעוד מועד הביאו לכתבות תחקיר בעיתונות הכתובה ובערוצי הטלויזיה וחשפו חוסר יושר והונאה במקרים מסויימים ולאובדן כספי ההשקעה.

לעניין חברת פרי נדל"ן היא חברה יזמית לגיטימית ככל חברה רשומה, שמפרסמת חומרים לא לגיטימיים, היא מסתירה מידע חיוני מלקוחותיה, מעוותת מידע על לו"ז, מפרסמת מידע לא נכון על אישור ועדת התכנון העירוני, יוצרת מצג שווא של תחילת עבודות כשעדיין אין היתר וכלל לא ברור מה יהיה היקף ההיתר, וזאת יש לדעת שבמידה והדיווח של החברה על מכירת 2 בניינים מתוך ה-3 בפרוייקט "פרי פלייס" עלול להיווצר מצב שקונים יגורו באויר...כן ממש באויר, האם אתה לא סבור שעל הציבור לדעת זאת ?
לו היית קורא את המחקר האחרון שהבאתי על כל פרטיו וההפניות לאתר התכנית רח/2005/ט היית מבין שחלומות עלולים לא להתגשם...ליזם יש קרקע, על הקרקע יש תב"ע מדוייקת שמגדירה את המותר, קרקע זו עברה איחוד וחלוקה כדאי שתראה את הטבלאות, ולא ניתן מבחינה חוקית לשנות את הזכויות בתב"ע המשותפת, כי המשמעות היא תביעה לפיצויים ע"י שאר בעלי הקרקעות והגדלת אחוזי הבניה בניגוד לתב"ע שנמצאת בכלל בסמכות ועדה מחוזית.

אשאל אותך שאלה נגדית...מה המסר שלך ? "בזבזו והסתכנו כי אין מחר" ?
האם יתכן שיש לך קשר עם החברה או עם נכסיה ?
אני מנסה להבין מה האינטרסים...ש ל ך !!!

פרי נדל"ן לא מעניינים אותי, לא מכיר אותם

אין לי כל עניין בפרוייקטים שלהם ולא מכיר פרוייקטים שלהם מהעבר או בעתיד.

עם זאת, אני מגיב כמשקיע וכיזם, הגישה שלך לפוסט אליו הגבתי אינה ברורה.

אבל שאלת שאלות ואכבד אותך בתשובה ישירה עליהם, בלי לתת בליל של אלפי מילים ללא קשר, כפי שאתה אוהב.
שאלותיך בכוכבית ותשובותי בהמשך:

אשאל אותך שאלה נגדית...מה המסר שלך? "בזבזו והסתכנו כי אין מחר"?
המסר שלי פשוט: לא לפסול על הסף, כיזם וכמשקיע אסור לי לשלול כברירת מחדל, דברים או עסקאות שמציעים לי, אני בוחן כל דבר לגופו.
הסיבה היא שעל כל 20 עסקאות, שאינן טובות לי, אני מוצא אחת מעולה.
אם אתן 'לא' אוטמטי, אחרי 3 הצעות אני לא אקבל את שאר ה 17 כדי להגיע ל 21 שינה הזדמנות.
לכן אני ממליץ, לשמוע, לבחון ובהתאם להכין שיעורי בית, להבין מה הסיכונים ובהתאם לזה לקבל החלטת פעולה.
בלי קשר לפרי נדל"ן (ראה את פסקת הפתיחה שלי), ישר לבוא ולומר לא, זו טעות!!!

האם יתכן שיש לך קשר עם החברה או עם נכסיה?
יש לך בעיה בהבנת הנקרא? איך הגעת למסקנה הזו בדיוק? ועוד מכל מה שכתבתי.
נפלאות הן דרכיו של המח האנושי, במופלא ממני איני חוקר.

אני מנסה להבין מה האינטרסים...ש ל ך !!!
יש לי הרבה אינטרסים, כמו כל בן אנוש.
בנוגע לפרי נדל"ן אין לי, חזור לפסקה פותחת הודעה זו וקרא שוב.
בפורום ובכלל האינטרס שלי הוא לשנות את הנרטיב השלילי שיש לאנשים לא רק בנדל"ן אלא בכלל.
תמוהה בעיני שככל הקשור בהשקעות נדל"ן אנשים ישר יאמרו לא!!! כפי שגישתך גורסת.
במקום זאת אני מציע את הגישה של הבחינה, לשאול למה לא?
הצעד הבא יהיה לשאול למה כן?

כמובן שבהמשך, יש תהליך של בחינת מהות העסקה בהיבטים פיננסיים, כלכלים, להבין האם העסקה מתאימה מבחינת ההון העצמי, משכנתא (מינוף למי שרוצה) ועוד, לפי זה אני מנסה לקבל החלטות.

אם אני אשפוט לפי הקריטריון שאתה מציע, לבחון רכישה רק אצל מישהו שזה לא הפרוייקט הראשון שלו, אז למעשה תיווצר כאן קאסטה של קבלנים/יזמים עם מונופל, כי אסור לרכוש אצל אלו שזה הפרוייקט הראשון אצלהם אלו שמתחילים ומעיזים.

אם לא ברור עד כאן, מבטיח להשתדל ולבהר בפשטות יותר, אם יהיו לך שאלות נוספות.

משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

מנ1000

New member
נכון להיום...

שוחחתי איתם קצרות בטלפון היום.
הם טוענים שיש ברשותם את כל האישורים והבנייה תחל בקרוב.
איך ומה צריך לבדוק? גם אותי הפרוייקט מעניין?
מה כדאי לשאול בפגישה?

bug961

New member
היתר אני חושב שהם כבר קיבלו ועולים על הקרקע בסוף החודש

bug961

New member
הייתי שם לפני שבוע בפגישה

הם בונים 750 יח' דיור לסטודנטים (3 מגדלים של 250 יח' כ"א)
השאלה הגדולה: האם יש ביקוש לכל כך הרבה דירות סטודנטים באזור?!?
לקנות דירה "זולה" נחמד, אבל אח"כ להתקע עם עוד 200 דירות פנויות ...
לטענתם ישנם 18 אלף סטודנטים ברחובות. הגיוני?
יש מישהו שלומד באזור ויכול לשפוך אור?

מנ1000

New member
נשמע כמו הגזמה

בפקולטה לחקלאות לומדים 2300 סטודנטים (לפי האתר שלהם)
במכון ויצמן לומדים בהערכה גסה כ 1500 סטודנטים.
לא ברור לי איך הגיעו למספר של 18000?!?!?

פרוייקט מעונות הסטודנטים לא אושר וטרם הוגשה בקשה להיתר

זה עתה סיימתי "חפירה וחיפוש" בכל הפרוטוקולים של ועדות הבינוי בעיריית רחובות מהשנים 2016-7 כדי למצוא שביב מידע על בקשה להיתר עבור בניית מעונות סטודנטים בכלל, ועל אישור נקודתי לבניית 3 מגדלי מעונות סטודנטים בפרט במתחם שלטענת פרי נדל"נ הם בבעלותו לאחר מימוש האופציה לרכישתם מהבעלים. [עפ"י הפרסומים - מעל 150,000,000 ש"ח]

להלן תוצאות הבדיקה :
לא נמצאו כל מסמכים או בקשה כל שהיא של חברת פרי נדל"ן להיתר בניה בפרוייקט פרי פלייס - מעונות סטודנטים, ו/או לדיון כל שהוא בועדה המקומית לרישוי או ועדת המשנה לרישוי של העיר רחובות.

שיחה עם האדריכלית אולגה פורשציק/סגל ממחלקת מהנדס העיר רחובות :
בשיחה מלפני מס' דקות עם המידענית/האדריכלית העוסקת במתן מידע תכנוני עפ"י החלטות הועדות השונות - אולגה פורשצ'יק סגל טל: 08-9392228 נמסרו הפרטים הבאים לאחר תשאול שלי :

1. עד כה מעבר לבקשה ראשונית למידע על עמדת מחלקת מהנדס העיר לעניין שינוי/עדכון התב"ע לא הוגשה כל בקשה אחרת.

2. טרם הוגשה כל בקשה לקבלת היתר בניה למעונות הסטודנטים ומכך גם לא ניתן כל אישור לבניית מעונות סטודנטים.

3. עמדת אנשי המקצוע במח' מהנדס העיר רחובות ועפ"י התב"ע במתחם המוצג כ- "פרי פלייס - מעונות סטודנטים" לא לאשר חריגה מהתב"ע שמשמעותה , גם אם בעתיד יאושרו מעונות סטודנטים, הם לא יחולו על כל זכויות המגרשים, והיזם יחוייב לשלב יעודים שונים המוגדרים בתב"ע כמו לדוגמה : אולמי שמחות, מרפאות, מתקני ספורט,אולמות תרבות, מכללות, מרכזי הדרכה, מוסדות פיננסים,בתי החלמה, מרכז רפואי ועוד [יעודים ציבוריים]

4. כפי שאמרה האדריכלית אולגה - "הבקשה הראשונית בחיתוליה" ואין בכלל לדבר על מעונות סטודנטים, כי טרם הוגשה בקשה להיתר בניה, ולכן הועדה המקומית כלל לא דנה בבקשה שאינה קיימת.

5. לעמדתה...גם עם היזם יעבור את השלב לקבלת מידע, יגיש בקשה להיתר, מדובר על תקופת זמן של מעל 5 שנים לקבלת היתר עפ"י הקריטריונים שהוצגו. [יעודים שונים]

המסקנה מהשיחה עם האדריכלית אולגה , לא השתנה כל נתון מהאמור בכתבה משנת 2015 באתר "מאקו" - http://www.mako.co.il/news-money/consumer-q4_2015/Article-7c2f963b2c86051004.htm

כל מי שמשקיע בדירת סטודנטים שלא אושרה, שם לכאורה את כספו על קרן הצבי.

================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

bug961

New member
תודה רבה. מוזר מאוד שהם טוענים שהם עולים על הקרקע עוד חודש

תכנית רח/2005/ט' היא בסיס הזכויות לבניה במתחם פרי פלייס.

ולא ניתן לסטות ממנה כפי שתראו בהמשך.

טלפנתי היום למנהלת העיתון...[054-9759222] היא תושבת אשדוד, אינה מסתובבת ברחובות,[גם לא מכירה במיוחד את תכניות בניין העיר ] והמידע למאמר הגיע מגורם חיצוני ?
הזמנתי אותה לקרוא את כל המאמרים שהכתבו בנדון כאן בפורום.
בדקתי שוב את אתר מהנדס העיר לגבי ישיבות הועדה לתאריך 26-27 יוני 2017...לא נמצאו כל פרטים המאשרים בקשה כל שהיא של חברת "פרי נדל"ן או משרד האדריכלים "טיטו" בשם היזם
http://147.236.237.225/rehovot/framesmeetingquery.htm

פרטים על גוש 3696 חלקה 8 בשטח של - 18,075 מ"ר [לפני הפקעות]
המגרש המדובר הוא "מתחם אויס בעבר", גוש 3696 , חלקה 8 ,בעליו של המגרש הם : פיספיק יבואני רכב בע"מ, זהו מקום המגרש
https://www.google.co.il/maps/@31.9...4!1sw-pTcrHhUOiMN7EgVtTkvQ!2e0!7i13312!8i6656
פיספיק יבואני רכב בע"מ הם גם הבעלים בחלקה 9 בשטח של - 8,247 מ"ר,
שטחים המשתתפים בתכנית הנמצאים בבעלות חברת פיספיק [שכנראה מכרה את זכויותיה לאלדד פרי] הם כמפורט : בחלקה 8 - 13,300 מ"ר, ובחלקה 9 - 5.400 מ"ר, סה"כ - 18,700 מ"ר.

חלקה 8 מתחלקת למתחמי משנה כמפורט עם יעוד כמפורט :
http://147.236.237.225/rehovot/
מגרש 2140 - יעוד שפ"פ , שטח כ- 15,557 מ"ר.
מגרש 2141 - שצ"פ - כ- 912 מ"ר.
מגרש 2142 - דרך קיימת / מאושרת , שטח כ - 1.157 מ"ר.
מגרש 2196 - מסילת ברזל , שטח כ- 263 מ"ר.
מגרש 2204 - שצ"פ נוסף עליו התבסס חניון אוויס. מתכנית רח/ 2005 / יא.
מגרש 2225 - דרך קיימת / מאושרת מתכנית -רח/ 2005 / ט
מגרש 2226 - דרך קיימת / מאושרת מתכנית - רח/ 2005 /ט

בעלי המגרשים לאיחוד וחלוקה עפ"י התכנית, נכון למאי 2012 הם - פיספיק יבואני רכב בע"מ, שרד"א בע"מ, אורלונסקי שינה,אילגובסקי אטקה אמה, אילגובסקי ארי, אילגובסקי חנוך,אילגובסקי ישראל, גודיס בנימין, דיויס אידה, דיויס פיליפ, זנקס פיתוח הון בע"מ, חרל"פ יואב, מדינת ישראל, מחניימי מיכל, עיריית רחובות.

תכנית רח'2005/ט
http://www.tabainfo.co.il/entity/"שער העיר רחובות"-4065283
מטרות התכנית :
פיתוח איזור הכניסה הצפונית לעיר רחובות ע"י:
א. שינוי יעודי קרקע משטח חקלאי ושטח ציבורי פתוח למגרש מיוחד ושטח פרטי פתוח.
ב. קביעת שימושים למגרשים.
ג. קביעת זכויות והוראות בניה ליעודי הקרקע השונים, לקבלת היתרי בניה.
ד. קביעת הנחיות לשטחי תנועה וחניה במסגרת נספח התנועה.
ה. קביעת הוראות לשטחים בנויים לצרכי ציבור, בתחום התכנית.
ו. איחוד וחלוקה ללא הסכמת בעלים בהתאם לפרק ג' סימן ז' לחוק התכנון והבניה תשכ"ה 1965.
ז. הקלה בקווי בניין ממסילת הרכבת.

התב"ע התקיפה בחלקות 9,15,8 מתוקף תוכנית רח/2005/ט משנת 2012
http://www.mmi.gov.il//IturTabotData/takanonim/merkaz/4019015.pdf

בתכנית זו נקבע ש...יעודי הקרקע במצב החדש הינם זהים לכל בעלי הזכויות, ולכן הועדה המקומית רחובות לא יכולה לסטות מהאמור בתכנית, אחרת יחוייבו לשפות את בעלי הזכויות האחרים.

לסיכום :
1. לא ברור מהיכן "שאבה" חברת פרי נדל"ן את המידע שהועדה המקומית רחובות אישרה את התכנית וכבר בקרוב יוכלו לעלות על הקרקע.
2. אני חוזא על דברי האדריכלית המידענית ממחלקת מהנדס העיר רחובות, נכון לאתמול, מעבר לבקשת מידע תכנוני לא הוגשה שום בקשה נוספת ומטבע העניין עד שיתקבלו תשובות הועדה למידע התכנוני, לא ניתן לגשת לבקשת היתר בנייה.
3. לכן...טרם הוגשה כל בקשה למתן היתר בנייה.
4. כל מה שמעבר לזכויות הקיימות בתכנית רח/2005/ט' היא פנטזיה מסוכנת לרוכשים שעלולים לרכוש בית באויר, ראו הוזהרתם.

================================================================================
פרל דוד, סלולרי - 052-8964914

Fitch

New member
הכתבה ירדה כלא הייתה.

לפי הפייסבוק: 600 כבר נמכרו, רק 150 דירות נותרו.

מנ1000

New member
אתה עושה עבודת קודש!

אין בעיה לקנות ללא אישורים, אבל צריך להיות מודעים לכל הסיכונים והמחיר צריך להיות בהתאם.
לי נאמר במפורש בטלפון שיש אישורים!
כמו כן התמחור הראשוני עמד על 500 אלף ועכשיו עלה לקרוב ל 700 אלף. בגלל האישורים שלא קיימים.

שוב תודה לך!!

aeonf

New member
מעולה, שישלחו לך עותק של האישורים

זה אמור להיות מעניין.

bug961

New member
אתה צריך לראות איזה מתחם שיווק הם הרימו במקום.

ויש מסוק שמטיס את מי שחתם על הצהרת כווניות לראות את השטח .
(משום מה הזכיר לי את גבעת חלפון.. שקנה שטח ממערב לת"א והיה צריך סירה עם בטן מזכוכית כדי לראות את השטח :)

למעלה