המלצה לזוג צעיר לקראת חתונה

trhetrhe321

New member
המלצה לזוג צעיר לקראת חתונה

שלום, אני וארוסתי מתחתנים עוד שבועיים, כרגע גרים אצל ההורים. יש לנו הון עצמי של מיליון ש"ח והכנסות של 18 אלף ש"ח נטו. יש לנו 3 אופציות:
1. להשכיר דירה (3,000-3,500 ש"ח), וכל ההון העצמי למנף ל 2-3 דירות בפריפריה.
2. לקנות דירה למגורים עם חצי מההון העצמי, וחצי מההון העצמי הנוסף לקנות דירה להשקעה עם מימון נמוך.
3. להשכיר/לקנות דירה ובכל השאר לפתוח תיק השקעות (מה שפחות נראה לי רלוונטי).

אשמח לשמוע דעות בעד ונגד
תודה

SupermanZW

Well-known member
אפשרות 2 נראית הטובה ביותר

הבעיה עם 1 היא יותר מדי מינוף וסיכון שאם אחת הדירות תהיה ריקה יותר מדי זמן לא תוכלו לעמוד בתשלומים או בדמי שכירות.
לפי דבריך אפשרות 3 לא מתאימה לך, לו היית יודע להשקיע בשוק ההון הייתה אפשרות זו רלוונטית.
נשארה אפשרות 2 בה אתם קונים דירה למגורים ודירה להשקעה כאשר דמי השכירות יכסו לכם את רוב המשכנתא, זה צעד חכם ונכון.

trhetrhe321

New member
לא מפריע לי לקחת סיכון

יש לנו כרגע הכנסות שאין לי מה לפחד אם אחת מהדירות לא תהיה מושכרת 2-3 חודשים. ההכנסות הולכות לעלות בעתיד כאשר ארוסתי תסיים את התואר שלה (כ-3 שנים) מאמין לכיוון 20-22 אלף ש"ח.
לגבי הבורסה דווקא יש לי ידע, ואם אני אלך על האופציה הזאת זה יהיה תיק השקעות פאסיבי בניהול עצמי (65%-70% מנייתי).

SupermanZW

Well-known member
אז למה כתבת שאפשרות 3 לא רלוונטית כרגע?

לאפשרות 3 התוחלת הגבוהה ביותר ואם אתה יודע להשקיע היא העדיפה מבין השלוש. לטווח הארוך תשואת הבורסה גבוהה מתשואת הנדל"ן ולהשקיע כדאי רק לטווח הארוך.

trhetrhe321

New member
תיק פאסיבי יכול להשיג תשואה היום של 4%-5%

בקניית דירות בפריפריה אני גם יכול לעשות 2%-3% על שכירות (במקרה הרע) וגם כמובן את העלייה במחיר של הדירה (בראייה ארוכת טווח 10 שנים ומעלה)
אנחנו בני 25 היום שכחתי להזכיר.

SupermanZW

Well-known member
תיק פאסיבי יכול להשיג בקלות 7%-8% ואפילו יותר

תשואה של 4%-5% אפשר להשיג מתיק בסיכון נמוך עד בינוני, מתיק בסיכון בינוני עד גבוה אפשר להשיג תשואה של 7%-8% ואם טווח ההשקעה שלך הוא ארוך סיכון בינוני עד גבוה הוא הנכון ברוב המקרים, לאור גילך הצעיר הייתי ממליץ על סיכון גבוה וטווח השקעה של עד יציאתך לגמלאות ובמצב כזה תוכל לבנות לך תיק השקעות עם תוחלת של 10% בקירוב. בגילך לא הייתי נרתע מהשקעה 100% מנייתית במדדי מניות שונים בעולם.

הסולידית מסבירה היטב מדוע בכל גיל אין טעם להשקיע ביותר

משבעים וחמש אחוז מניות
&nbsp
בהצלחה לזוג הצעיר

SupermanZW

Well-known member
הסולידית לא עובדת, היא פרשה בגיל 31

היא חיה מתיק ההשקעות שלה ולכן לא יכולה להרשות לעצמה תנודתיות כה גדולה. מה שמתאים לסולידית (בת 38 שפרשה בגיל 31) לא מתאים לבן 25 שיפרוש כנראה בגיל 67 ואולי הרבה יותר מאוחר.

SupermanZW

Well-known member
הסולידית גם מתנגדת באופן עקרוני לרכישת דירות

לכן למרות שיש לה כסף שמספיק לכל הפחות לרכישת 3 דירות ללא משכנתא היא לא עושה זאת והיא כבר הצהירה שתגור בשכירות כל חייה מתוך עיקרון. אני טוען שלגור בשכירות אחרי פרישה לגמלאות או אפילו אחרי פרישה מוקדמת מרצון זה לא רעיון טוב וזה מצב שלא צריכים לבחור בו אלא אפשר להיות בו רק מחוסר ברירה. אני לא טוען שרכישת דירה, במיוחד לא עם משכנתא כדאית תמיד, נהפוך הוא, אני ממליץ נגד רכישת דירה ברוב המקרים שנדרשת משכנתא עבור מי שיודעים להשקיע בשוק ההון אבלטוען שרצוי מאוד שמי שלא עובד לא יהיו לו הוצאות דיור עד כמה שניתן, כלומר לא שכירות ולא משכנתא. יש הוצאות דיור בלתי נמנעות כגון הוצאות תחזוקה, ארנונה, ועד בית, וכו' אך ההוצאות העיקריות שהן שכירות או משכנתא צריכות להימנע עד כמה שהדבר ניתן ממי שלא עובד.

otherwise

New member
אני הבנתי שהיא לא מתנגדת לרכישת דירות אלא

שמבחינת האישיות שלה לא מתאימה לה ההתעסקות עם שוכרים.
זה לפחות מה שאמרה באיזשהו ראיון, וזה נשמע לי הרבה יותר סביר מהתנגדות לנדל"ן כהשקעה (במיוחד מול האלטרנטיבות שיש כיום)

SupermanZW

Well-known member
היא גם לא קונה לעצמה דירה למגורים למרות שהיא יכולה להרשות

לעצמה (בלי משכנתא ובלי התעסקות עם שוכרים ורוב הכסף שלה יישאר לה כי היא שווה יותר ממיליון וחצי דולר). יש לה התנגדות עקרונית לרכישת דירות.

SupermanZW

Well-known member
היא לא רוצה לקחת סיכון של אירוע ביטוחי

כמו רעידת אדמה או שריפה או כל אסון שיכול להרוס את הדירה כי היא לא רוצה לשלם ביטוח. היא רוצה שבמידה ויקרה אסון תוכל לעבור מיד לדירה אחרת ללא הוצאות נלוות. רק בגלל זה היא נגד רכישת דירות, הן למגורים והן להשקעה.

otherwise

New member
נו טוב

כל אחד והשריטות שלו

זה לא מה שהסולידית טוענת אז אם אתה רוצה לאבחן את השריטות

שלה עדיף להתייחס לדברים שלה ולא למשהו שמישהוא כתב עליה

otherwise

New member
אין בעיה

מצטער אם טעיתי באבחון השריטות.
יש לי הערכה רבה כלפיה

or7474

New member
לדעתי אופצייה 2. תלוי

לא הזכרת באיזה איזור תקנו דירה למגורים. במידה וזה במרכז אני מניח שתצטרך לקחת הלוואה של מיליון שח לדירת מגורים. זה סכום גבוה. דירה להשקעה לדעתי ב 500.000 שח לא תמצא משהו ראוי למגורים. במידה וכן השכירות לא תעלה על 2400 ש”ח. בכל מקרה אני הייתי בסיטואציה מאוד דומה לשלך. חבל שנזכרתם ברגע האחרון לפני החתונה. מכיוון שהיית צריך לקנות דירה על שמך ואחת על בת זוגתך לפני שמתחתנים. על מנת לחסוך מס רכישה.

SupermanZW

Well-known member
הם עדיין לא התחתנו

הם עדיין יכולים להימנע ממס רכישה.

למעלה