שלום לכולם,אני מניח שהשאלה שלי כול כך נפוצה ועדיין התשובה..

h a j b i

New member
צ'ק אפשר לבקש לא לכבד ולא לבטל

אלא אם אתה טוען שנגנב ומגיש תלונה במשטרה. בשילוב עם חוזה שכירות שחתמת זה לא נשמע לי הצעד הכי חכם לעשות...
&nbsp
אז אם ביקשו לא לכבד את הצ'ק או שהוא חוזר בגלל חוסר כיסוי אתה ניגש איתו להוצאה לפועל ופותח בהליכי גבייה.
&nbsp
אני לא יודע איפה אתה חי אבל במקרה אני משכיר בשיכון מצוקה ויש לי אחלה בטחונות.
&nbsp
אני אחזור על מה שרימון כתב, עצות לגביי השכרת דירה מבקשים מאנשים שמשכירים דירה ולא מכאלה שמספרים סיפורים. בכל הדירות ששכרתי הדירה היחידה שבעל הדירה היה טורח להגיע בגלל תקלה הייתה יחידת דיור כשבעל הדירה גר מעבר לקיר

ערפל10

New member
אתה לא מספר את העיקר

אתה כנראה שואל ותיק בעניין הזה. ואתה מדרבן בן אדם ללא ניסיון בתחום להכניס ראש בריא למיטה חולה. להתעסק עם שכבות חלשות לא בקטע של לתרם אלה לגבות. הוצאה לפועל? ברוסית אומרים כך: "הפחדת את היצאנית בעיבר המין".

h a j b i

New member
לא כזה ותיק, רק עם קצת היגיון בריא

אלה שקשה לגבות מהם הם ממש לא "חלשים" אלא פשוט רמאים מקצועיים ויש להימנע מהם מלכתחילה ע"י בחירה חכמה של שוכרים ובטחונות.
&nbsp
אני לא מדרבן אף אחד לעשות דבר, רק מציע לקבל עצות מאנשים עם ניסיון בתחום ולא בכאלה שרק מעודדים מהיציע.
&nbsp
במקרה אני גם מכיר אישית מקרה של אדם קרוב שהשכיר לאנשים עם בעיות כלכליות. דווקא לגבות לא הייתה הבעיה אלא שהוא פשוט ריחם עליהם והעדיף לספוג הפסד כספי, זכותו.

ערפל10

New member
אני מכיר מקרים של חוסר יכולת לגבות

למשל לפני כמה שנים חבר קרוב עבר לחו"ל כי אימו נכנסה לדימנציה עמוקה והיא לא קיבלה "מספר" לאישפוז בבית אבות (כאשר העלות הייתה כ-15 אש"ח לחודש) כי יש לה 2 דירות. את הדירה בראשון הייתה מושכרת לחבר אחר, ואילו את הניהול של הדירה בב"ש בה התגוררו הוא הטיל עלינו. אני כמובן גר רחוק ולא הייתי הכי מעורב, היו שם חברים אחרים. בשנה הראשונה היה בסדר, אבל בשנה השנייה הדייר הפסיק לשלם, והוא גם גרם לנזקים כבדים ולא ידענו מה לעשות ע"מ לפונותו, והייתי אף נאלץ לנסוע לב"ש לפתוח בהליכים. זה כאב ראש לא נורמאלי - במקום להתעסק בעניינים שלי לשרוף שעות בבית משפט והוצאה לפועל של ב"ש בחבורה של הבדואים. קיללתי את הרגע בו הסכמתי להיכנס לדבר הזה. אגב, הדייר פונה רק כעבור 8 חודשים. עכשיו הדירה הרוסה, יש נזקים של כ-50 אש"ח, הבלטות, האסלה והכיור שבורים, כל הברזים עקורים, הדוד הרוס, יש פיח כבד בחדרים והדירה לא מושכרת. חושבים להשכיר אותה בחינם תמורת שיפוץ, אבל איש לא מסכים להיכנס.

למוד ניסיון מר כבר הקפדתי ב-7 עיניים כאשר השכרתי את הדירה בדרום ת"א. ובאו המון אנשים. אך בבדיקות נתגלה שלאחד יש תיקים פליליים (יש לי גישה לנבו ולתקדין), אצל אחר התלושים מזוייפים, היו כאלה בלי התלושים בכלל. בסוף השכרנו אותה לאנשים שהכרנו, כי הרי גרנו שם, במחיר נמוך משמעותית משווי השוק (3400 מול כ-4000), והם משלמים, שומרים על הדירה ולא מטרידים אותנו עם קטנות. אבל להגיע למקום לא מוכר, להשכיר למנדהו... אני חוזר ואומר - מבלי ניסיון והידע - אל תכניסו ראש בריא למיטה חולה.

h a j b i

New member
אז בסופו של דבר עם כל הטראומה הם בחרו להמשיך להשכיר

את הדירות ולא למכור אותן, למרות שווי גבוה, תשואה כביכול נמוכה וסיכון כביכול גבוה.
אז כנראה שזה בל זאת משתלם להם...

h a j b i

New member
ואם יש בעיה? מאוד פשוט

אם אתה קרוב לדירה וזה משהו שאתה יכול לטפל בו (כמו ידית באסלה) אז אתה קופץ. כמובן שאתה עושה שקלול של עלות הזמן שלך.
&nbsp
במידה ולא אתה נכנס למדרג, בוחר בעל מקצוע מדורג גבוה ומעביר את הפרטים שלו לשוכרים שיתאמו איתו.
&nbsp
תוך מספר שנים כבר יהיו לך בעלי מקצוע טובים במספר תחומים מה שיחסוך חל אילו את החיפוש. בטח אם אתה גם שוכר והיו לך בעלי דירה שנתנו לך לבחור איש מקצוע כשהיו בעיות.
&nbsp
לא צריך להיות איש עסקים ממולח במיוחד, רק טיפה היגיון פשוט.

אשמח לכוון ו/או לסייע אם את/ה צריך

לאחרונה סייעתי וכיוונתי כ- 4 משקיעים לרכוש דירות במקום בו, עשיתי סקר שוק וסבירות להתחדשות עירונית.
Kשמחתי לפני כחודשיים ה,חלנו בתהליך.
אמנם התהליך ארוך מאוד 5-10 שנים מחתימות- שינוי תב"ע- תוכניות- קבלת היתרים -בניה. אך מרגע החתימות והתנעת התהליך, הדירות כבר עלו בערכן רק על בסיס ההתארגנות הראשונית וההתקשרות עם היזמים.
הן אפילו עלו בערכן עוד לפני כן על בסיס השמוע בלבד,
אשמח לנסות ולסייע,
קר/אי באתר ואם צרך עוד מידע אשמח לסייע.
משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

למעלה