חוב של אמיגור

roi48

New member
חוב של אמיגור

שלום חברים אני שואל בשביל חבר .
מדובר במשפחה של 4 נפשות בבית לאמא נכה וילדים נוספים נשואים בבית משלהם שכירות וכו' .

לאמא יש הטבה של אמיגור להתגורר בבית במחיר סמלי חודשי או קניה של הנכס במחיר מוזל מאוד !

המשפחה מרובת ילדים בערך 5-6 אחים ואחות .

לפני כחודש הוחלט לקנות הבית במחיר המוזל X , ולרשום את הנכנס על האח בן 23 שחתם, אותו בחור ויתר האחים שחכו שיש חוב של קרוב לחצי מיליון שקל לארנונה חוב שלא קשור לבית הנוכחי אלה לבית הקודם של הגברת יותר נכון של בעלה (גרוש)

הבחור מפוחד ומה אפשר לעשות בנידון ?
לא מזמן עזר אומץ והחליט לגור לבד בשכירות וגם עבודה חדשה .

dob5

New member
כמה דברים לא ברורים

לא הבנתי אם זה חוב על שמה או חוב על שם הבעל? זה לא אמור להיות עקרונית קשור לעיסקה.
או במילים אחרות איזה הצדקה תהיה לגבות את החוב מהבן שמה שנשמע מתוכן שאלתך שאין כל קשר לחוב.

roi48

New member
חוב

עוד שההורים היו נשואים היה להם חוב (על שם בעלה ) עברו לעיר חדשה כבר גרושים החוב היה קיים תמיד אבל משום מה לא טיפלו בו .
&nbsp
כיום לאחר תהליך רכישת הדירה נשלח מכתב שקיים חוב וכי בגלל שקונה הדירה קרוב ממקום ראשון (בן) יהיו חייבים לשלם את החוב לארנונה ומים .

dob5

New member
תשובה

א. אביו לא בחיים ?
ב. אם לא והבן לא ירש מאביו כלום אז העייריה למיטב הבנתי לא יכולה להפיל
את זה לא משנה, אם זה שהבן קנה דירה באות העיר אין קשר לאביו.
ג. גם אם כן איפה העירייה היתה עד היום שא ניסתה לגבות את החוב אני מאמין שחצי מליון זה הרוב ריביות את זה ודאי הוא לא יהיה חייב (יתכן ורק אחרי בית משפט) לשלם בהנחה שאת הקרן הוא כן חייב לשלם.
ד. אני לא עו"ד זה נשמע סיפור פשוט שווה אולי לקחת עו"ד (גילוי נאות אני לא עו"ד רק היה לי סיפור דומה)

דרישה לתשלום חוב ארנונה בתהליך מכר דירה - התייחסות.

כמה עובדות שיש לנתץ/לברר :
5-6 ילדים אינה משפחה מרובת ילדים בהגדרה.
אתה בוודאי מתכוון לחברת "עמיגור" ולא "אמיגור". [עמיגור ניהול נכסים בע"מ היא חברה-בת של הסוכנות היהודית]

ארנונה.
חוב לארנונה בסכומים שציינת נשמע לי הזוי מאוד, לכאורה בני הזוג [האשה ובעלה] לא שילמו כלל ארנונה לרשות העירונית, ובוודאי יש תיק הוצל"פ , החוב היה גלוי וידוע לצדדים...ולא יתכן שהמעורבים "הופתעו".
מי הנושה ? הרשות העירונית ? או עמיגור ששלמו את החוב לרשות המקומית ועכשיו תובעים את הכסף מהחייבים ?
חייבים לברר את העובדות על היקף החוב במדוייק, על כמה שנים מדובר ? האם נעשה הסדר כל שהוא שלא כובד ? מי הם בעלי החוב ? מי הם החייבים הרשומים ? והאם קיים תיק בהוצל"פ , עוד...
סביר להניח שהחוב לנושים נחשב כ"חוב אבוד" או כקשה לגביה ויתכן שניתן לצמצמו/להסדירו לגובה חוב הבסיס / התיישנות .

ראה הגדרות חוק ההתיישנות לארנונה:
רשות מקומית אינה רשאית לגבות חוב ארנונה אם חלפו 7 שנים ממועד היווצרות החוב והיא לא נקטה פעולה לגביית החוב במהלך תקופה זו
כאשר הסיבה להיעדר פעולות גבייה של הרשות המקומית היא אי ידיעתה על עילת הגבייה, רשאית הרשות לגבות את החוב גם כעבור 7 שנים
לרשות מקומית אסור למנוע הנפקת תעודה המאשרת היעדר חובות על נכס, בשל חוב אשר חלפה לגביו תקופת ההתיישנות

אז...כדאי לברר את העובדות הנכונות ולבדוק באמצעות עו"ד , מה ניתן לעשות ?

למעלה