שלום לכולם,אני מניח שהשאלה שלי כול כך נפוצה ועדיין התשובה..

sss33

Member
שלום לכולם,אני מניח שהשאלה שלי כול כך נפוצה ועדיין התשובה..

ועדיין התשובה שלה תמיד לא פשוטה ועם המון המון משתנים.
אז אני אוטוטו בן 36,רווק,ב"ה יש לי הון עצמי של קרוב ל 600,000 ש"ח.אני כבר מת לצאת מהבית של ההורים[גר ביחידה צמודה] וכול הזמן כמו רוב העם בישראל מחכה\מאין שהמחירים אוטוטו יורדים כי....
לא בעד להתחייב למשכנתא של 700-800K.מוכן לרכוש בפריפריה[יש המון אופציות ולכן הבלבול] להשכיר ולשכור.חשבתי על צפת,ואולי על שדרות,... בגלל המכללות.אז אני חייב לעשות צעד ולהתקדם.הייתי מעדיף שכונות שעתידות להתפתח תמ"א 38,שיקום שכונות,בקיצור כמו כולם מחפש מציאה. ואשמח להמלצות.
תודה לכולם.

המלצה ראשונה הינה לעזוב את "כמו כולם"

"כמו כולם" משמש להסרת אחריות אבל לא מקדם אותך בכלום.
דבר שני הוא לעזוב את ה"מציאות". אין מציאות. יש עסקאות טובות ועסקאות
פחות טובות. "מציאות" הן לעתים קרובות מידי מלכודות.
אף אחד לא ימכור לך דירה שהוא יודע שתהיה תמ"א 38 בשנים הקרובות.
אף אחד לא ימכור לך אדמה חקלאית שבאמת לפני הפשרה.
מעבר לכך, דוקא יש לך פוטנציאל מסוים למציאה במסגרת מחיר למשתכן
ולא ברור אם כבר ניסית או לא ומדוע לא.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתא יעילה - http://bit.ly/rimonbook
תובנות בחינם לייעול המשכנתא שלכם: http://bit.ly/EffTovanot
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffNadlan
טלפון: 03-549-6611

sss33

Member
אין באזור שלי מחיר למשתכן. וזה גם עוד X שנים.אני אהיה אז בן

לא מחכה להיכנס לדירה משלי בגיל 40.
בשוק המטורף היום כול עסקה טובה זה=למציאה.לא חשוב הניסוח.
ואם יש משקיע שרכש דירה בעבר ב.. והיום הוא מתגלגל להשקעה אחרת ויש היתכנות לתמ"א אז למה שהוא לא ימכור?

elvinnox

New member
מי מבטיח לך שמה שהיה הוא מה שיהיה?

בשנים האחרונות הנדל"ן הכפיל / שילש את עצמו.
כבר היום הרוב סבורים שלא נראה את העליות שהיו בעתיד.
&nbsp
מי שיודע שיש לו תמא בתהליך, לא ימכור אלא רק אחרי שהתמא יסתיים,
או כמו הרוב שאומרים שהבניין יעבור תמא ומוסיפים עוד 150K בשיטת מצליח לפראייר התורן.
&nbsp
מה יקרה אם בעוד שנה/שנתיים מחיר הדירה ירד ב-15-20%?
&nbsp
אני חושב שכדאי לך להמתין עד לסוף השנה הנוכחית, בינתיים אתה גר ביחידה וחוסך כסף, מחירי הדיור כבר לא עולים כמה חודשים ברציפות ואפילו הריביות על המשכנתאות מתחילות לרדת, כך שההמתנה עדיפה לך בשלב הנוכחי.
&nbsp

sss33

Member
הצעת מחיר למשתכן..

אם כבר לחכות 3-4 שנים אז לפחות באזור של י [ירושלים] כדי שאוכל לגור שם.
לא מחפש מחיר למשתכן בעפולה... וגם לקחת משכנתא וגם אולי עוד 4 שנים אני אשכיר ואשלם משכנתא ושכירות. יש לי הון עצמי ואני רוצה ממנו לקבל תשואה שאיתה אני אשכיר דירה. פשוט לא??
אם יש עצות בשמחה ואם אין אז לא צריך להתבלבל.

היכן ניתן להשקיע 500 אלף ש"ח ברכישת דירות - המלצה.

להלן מצג מקרי של דירות בכל הארץ מיד 2 שמתאימות לכאורה להגדרותיך לרכישה, אתה כמובן חייב לבדוק/להשוות ולבחון את התאמתן לרצונותיך.

כמובן שאם לא תחליט מה בדיוק אתה רוצה , לעולם לא תוכל לברור מה מתאים לך, ותמשיך להתבכיין כאן שאתה עדיין גר עם הוריך ושהגיע הזמן לצאת לחיים עצמאיים.

וזה מזכיר לי את הבדיחה על המלאך שמבקש מאלוהים ש"משה" יזכה בלוטו כי הוא לא מפסיק לבכות לו...והתשובה בקצרה היתה ...שקודם כל יקנה כרטיס.

דירה בחיפה - החלוץ 550,000 ₪ 4 חדרים קומה 3
דירה בטבריה - הבנים 485,000 ₪ 3 חדרים קומה 3
דירה באילת - סמטת התלמוד 561,500 ₪ 2 חדרים קומה 5
דירה באשקלון - יפה נוף 595,000 ₪ 2 חדרים קומה 6
דירה בכרמיאל - צה''ל 595,000 ₪ 3 חדרים קומת קרקע
דירה חיפה - החלוץ 480,000 ₪ 2 חדרים קומת קרקע
דירה בצפת - דוד אלעזר 490,000 ₪ 3 חדרים קומה 1
דירה בקרית שמונה - הצוקים [תבל-נכסים] 595,000 ₪ 3חדרים קומה 1
דירה בכרמיאל - ארבל [תיווך גשר] 490,000 ₪ 3 חדרים קומה 4
דירה באשקלון - שני אליהו (נוף לים) אנגלו סכסון אשקלון 600,000 ₪ 4 חדרים קומה 4
דירה בקרית שמונה - האצ''ל [תיווך נדלן בשירי] 474,000 ₪ 3 חדרים קומה 2
דירה בהדר חיפה רח' הרצל 85, 2.5 חדרים, קומת קרקע מתוך 4 - 475 אלף ש"ח.

=====================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

ערפל10

New member
יש לי קרוב משפחה עם סיפור דומה

אפילו מבוגר ממך בכ-10 שנים ועם הון עצמי דומה. ופתאום התעורר ורצה לקנות דירה כאן ועכשיו. היה קשה לשכנע אותו להירגע, לרדת מזה ולהירשם למחיר למשתכן. זה אגב קרה כמה שעות לפני סגירת סידרה א'. כבר רשמתי אותו לכ-40 הגרלות, בסוף בעזה"י גם יזכה.

השאלה הראשונה האם אתה צריך דירה בבעלותך. מי בכלל צריך אותה? במערב אירופה למשל הרוב גר בשכירות ונהנה מהחיים. ואילו בישראל שוק השכירות אכזרי ובעייתי. קשה למשל למשפחה עם ילדים להיגרר מדירה לדירה, להעביר ילדים גנים ובתי ספר ע"פ הגחמות של בעל הבית. אז להם כדאי לקחת סיכון ולהכניס ראש בריא למיטה חולה. האם זה המקרה שלך?

קל להגיד "אקנה ואשכיר". אך לא קל לבצע. כל שכן ללא הניסיון בתחום. האים אתה פתוח להתעסק עם השוכרים, לבדוק אותם, כן משלמים, לא משלמים, הורסים דירה, צוברים חובות ארנונה, מסתכסכים עם השכנים וכולה וכולה. ואל תחשוב שאם תשכיר דירה בצפת או בעפולה יבואו לך לשם הרופאים והפרופסורים. האים אתה מוכן נפשית לאינטרקציה עם בני המעמד הנמוך? (אם להוריך יש בית פרטי בירושלים מין הסתם הם כנראה לא מעניי העיר). האם אתה מוכן בהתרעה קצרה לטוס לצפת או לעפולה כי ידית מיכל האסלה נתקעה, או כי הדוד מטפטף או כי יש נזילה וכולה וכולה? וזה עוד לפני כל החישובים והערכות האם יעלה או ירד, מה התשואות וכולה.

SupermanZW

Well-known member
לא ברור לי מדוע אתה סבור שמה שנהוג במערב אירופה רלבנטי עבורו

חוץ מזה, יש רק 3 מדינות באירופה שבהן הרוב גרים בשכירות והן שוויץ, גרמניה ואוסטריה, בכל שאר המדינות באירופה הרוב גרים בדירות בבעלותם או בדירות ממושכנות.

SupermanZW

Well-known member
אלה המדינות היחידות באירופה עם רוב שוכרים

בכל שאר המדינות באירופה למעלה מ50% ממשקי הבית חיים בדירות/בתים בבעלותם או ממושכנות.

ממליץ לקבל עצות על השכרת דירות ממי שמשכיר דירה

אדם שכותב כי הוא "טס" לעפולה בשביל ידית אסלה אינו
משכיר דירה או שהינו משכיר גרוע במיוחד.
דרך אגב, אתה בהחלט יכול לרכוש דירה בצפת ולהחליט
שתשכיר אותה רק לסטודנטים מהפקולטה לרפואה בצפת
(הפתעה הפתעה) או לרופאים מבית החולים בצפת.
כמובן שהחלטה כזו תגרור ירידה בביקוש.
בהצלחה.

ערפל10

New member
נו בחייך...

מדבריך יוצא שכביכול מדובר שם בקולונדייק של משקיעים. כמובן יש כאלו שמכירים היטב את השוק והתנהלותו, והם מתפרנסים מזה יפה, ואני מניח שמין הסתם רכשו לא בשנת 2017
. ולגבי הידית - אתה צודק. תלוי במשקיע עצמו ומקצועייתו. אני יכול להעיד שכאשר לפני 20 שנה שכרתי דירה בב"ש מאחד שגר בת"א - אז כן הייתי מקפיץ אותו בגלל הידית. מדוע שאשלם על המים הזורמים ללא הפסקה? שיחה אחת על כך שכסום החריגה של חשבון המים + עוגמת הנפש יירד מתשלום שכר דירה וניפגש בבית משפט לתביעות קטנות - והאיש התייצב תוך שעתיים בב"ש וסידר את העניין. כמובן שאילו היה משקיע מקצועי - היה מכיר את אנשי המקצוע המקומיים אותם היה מקפיץ. בכל דבר צריך מקצועיות, ובטח בהשקעה בדירות.

h a j b i

New member
זה כי בעל הדירה שלך שלך היה אהבל

אינסלטור עושה את זה בפחות מ - 150 ש"ח.

אם הוא לא טיפש במיוחד אז יש לו את הצקים שלך אצלו או לפחות בטחונות ככה שלהוריד מהשכירות אתה לא באמת יכול.
כמו כן האיום בתביעה הוא איום סרק, אתה אמנם יכול לתבוע אבל:
א. לא תקבל עוגמת נפש
ב. הפיצוי המקסימלי שתקבל זה את עלות האינסטלטור שהיית אמור להזמין כי אתה מחוייב לנקוט באמצעים סבירים להקטין את הנזק או את החריגה במים, הנמוך ביניהם.
כלומר לכל היותר 150 ש"ח + הוצאות משפט שהן זניחות (וממילא הוצאת אותן).

בקיצור, די להמציא סיפורי מעשיות.

ערפל10

New member
סיפורי מעשיות

אם הצ'קים היו ל"מוטב בלבד" ולא ניתן לפרטם בצ'נז'ים השוכר יכול לבטלם. וזה עוד במקרה הטוב. הצ'קים יכולים לחזור כי החשבון שלו במינוס ולך חפש. ואם תדרוש בשיכון מצוקה בפריפריה בטחונות כמו ברוטשילד אתה אמור להישאר עם הדירה. אינני יודע היכן אתה חי.

למעלה