קניית נכס ממנהל עזבון - שאלות ותהיות

byoyox

New member
קניית נכס ממנהל עזבון - שאלות ותהיות

אני שוקל להציע הצעה על נכס אשר מנוהל ע"י מנהל עזבון.
במעמד ההצעה עליי לצרף 10% אשר יחולטו במידה ואסוג לאחר זכייה.

מנהל העזבון מסרב למסור חוזה או טויטת חוזה לעיון טרם ההתמחרות (שאולי כלל לא תהיה).
האם זהו דבר מקובל ?
האין חובה כלשהי על מנהל העזבון ? כל אחד יעשה הטוב בעיניו ?

האין זו התנהלות בחוסר תום לב ?

לשם המחשת הבעיה, הרי בסופו של יום יכול להכתב בחוזה שעל הזוכה לשלם את מלוא הסכום מהיום למחר...
יכולות להכתב עמלות מופרזות למנהל העזבון.. וכו..
האם עליי להחשף למידע זה רק לאחר ביצוע התחייבות ?

הנני מעוניין לקבל ייעוץ מעו"ד, אך אני תוהה, איזה ייעוץ אוכל לקבל ללא חוזה ביד ?

כל מידע ו/או תובנות מניסיון יתקבלו בברכה.
תודה

בנסיבות האלה כדאי להיוועץ עם עו"ד כבר עתה

יתכן שיומלץ לך לציין בהצעה כי חרף בקשתך לא הומצא לך ההסכם טרם הגשת ההצעה וההצעה מותנת בכך שתנאי ההסכם יהיו כמקובל וכנהוג בשוק הדירות ואם יש לך מגבלה של קצב מימון לציין גם אותה בהצעה.

התנהלות מנהל עיזבון בכלל ובפרט - התייחסות.

ככלל סמכויותיו של מנהל עזבון נתונות לו ע"י בימ"ש מוסמך, ולכן עליו לפעול עפ"י קריטריונים שקבע ביהמ"ש.

ראה הפניה למאמר של עו"ד בועז קראוס לעניין סמכויותיו של מנהל עיזבון - http://www.boazkraus.co.il/סמכויות-מנהל-העיזבון/

כלומר...מנהל העזבון הוא שליח ביהמ"ש והוא רשאי לפעול רק עפ"י הסמכויות שניתנו לו ע"י השופט.

סעיף 82 לחוק הירושה קובע: "מנהל עזבון חייב, בכפוף להוראות בית המשפט, לכנס את נכסי העזבון, לנהל את העזבון, לסלק את חובות העזבון, לחלק את יתרת העזבון בין היורשים, לפי צו ירושה או צוואה מקויימת, ולעשות כל דבר אחר הדרוש לביצועם של צו ירושה או של צוואה מקויימת".

ולשאלותיך...
חוזה אני מניח יוצג [כמקובל בעסקאות מכר] לזה שיזכה בהליך המכירה ככל שיהיה, ויאושר ע"י ביהמ"ש.
פרטים מקדימים על הנכס, הוא מחוייב להעביר.
את מירב שאלותיך לעניין התשלומים תוכל למצוא במסמכי המכרז או לקבל תשובה עניינית ממנהל העזבון.
שכרו של מנהל העזבון נקבע ע"י ביהמ"ש והוא אינו רשאי להוסיף עליהם.

למעלה