אשמח לשמוע ממי שמאמין שיש בועה שתתפוצץ, רק איך אתם מגיבים

elvinnox

New member
רוב האנשים לא מאמינים באמת בעוד עליות

אחרת היו ממשיכים לרכוש.
&nbsp
אם משהו מאמין בוודאות שהמחירים יעלו - אין לו סיבה לא לקנות.
מה שאנחנו רואים זוהי קבוצת אינטרסים שטוענת שהמחירים יעלו, אבל אם הם כלכך בטוחים בזה למה הם לא בעצמם קונים ומרוויחים?
&nbsp
האמת היא שהמחירים במגמת עצירה/ירידה.
תבקשו מכל קבלן שיתן לכם התחייבות שאם המחיר ירד הוא יפצה אותכם, תראו שגם אם אתם תתחייבו לו שהמחיר יעלה תוסיפו לו את ההפרש בעתיד, הוא לא יסכים.
&nbsp
המחירים כרגע מוגבלים מיכולת המימון של הרוכשים וזאתי יורדת בעקביות כבר תקופה
&nbsp

netanel223

New member
דירה 4 חדרים בגבעת שמואל של המשפחה, עלתה בשנה וחצי מ2000K

ל2200K
גידול מפחיד , אולי אפילו מ1900K , הייתי שמרן.
&nbsp
אני לא בדקתי את שאר המקומות, אבל אני מניח שאם זה כך אז ככל הנראה המחירים גם במקומות אחרים עלו גם כן.
אתה מתחיל להבין שאתה חוסך 100K בשנה, אבל הדירה מתרחקת ממך, זה מצב לא תקין אתה אמור לחסוך ולהתקרב לדירה לא ההפך.

elvinnox

New member
אין כבר עליות כאלה

זה היה נכון עד לפני חצי שנה.
&nbsp
איפה יש עוד עליות של 100K בשנה?
לא קורה כבר.
&nbsp

netanel223

New member
מחירים עולים, מיני דירה בתקווה עלתה הרבה בשנה וחצי האחרונות

גם כן,
דירה 27 מטר בתקווה עולה לא פחות מ830K אולי יותר, אם חשקה נפשך. לפני כמה שנים, לא הרבה , הייתה עולה 370K.
לאחרונה כתבה על המחירים בקריות, דיברו שם גם על עליות של 18% באיזשהו מקום בצפון ב2016, והמחירים במקומות נוספים עלו גם כן מעל ל10%.

sergi0

New member
עליות מחירים ביותר מ-80% מהערים בחודש שעבר

http://www.themarker.com/realestate/1.3740036
&nbsp
בסדר, אולי חודש הבא.
אלווין נכבד, על סמך מה אתה מדבר על ירידות מחירים או קיפאון או זה שאין יותר צפי לעליות או כל שאר ההצהרות שלך?
דברייך נשמעים בעיקר כמו wishful thinking. אני רואה פוסטים שלך מלפני שנה בדיוק עם אותם הדברים בדיוק.
מה שבטוח זה שמתישהו תהיה צודק. גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום.
&nbsp
וביתר רצינות - אני מבין את המחשבה הרציונלית שלך, שהמחירים עולים ועולים והרי באיזשהו שלב אנשים לא יוכלו לשלם נכון?
ובנוסף עליית המחיר תגביל את האפשרויות עוד יותר לא?
&nbsp
הכל נכון, מבחינה הגיונית.
לצערך, לצערי, לצער עוד הרבה אני מניח, המציאות היא ממש לא ככה.
אנשים הם לא רציונליים. הם יימשכנו עצמם לדעת. אני רואה בסביבה שלי, גם חברים, גם מכרים, גם אנשים מהעבודה וגם קרובי משפחה, אנשים רוכשים מכל הבא ליד והמחיר בכלל לא רלבנטי. אני כמעט לא רואה משכנתא שהיא פחות מ7 ספרות.
ניסיתי למצוא הסברים לכמה שאלות:
1. מאיפה לאנשים יש כסף לעזאזל?
2. איך אנשים לא מפחדים?
&nbsp
אז ככה, טרחתי לשאול אפילו חלק מהאנשים האלה, איך זה שהם לא מפחדים לקחת משכנתא ל30 שנה בגובה כזה, מאיפה הם יודעים איזו עבודה בכלל תהיה להם בעוד 10 שנים? ומי לעזאזל רוצה להמשיך לשלם 6000 שקל בחודש בגיל 60???
למרבה ההפתעה אני מודאג לגביהם הרבה יותר ממה שהם מודאגים. הם בכלל לא חושבים כמו שאתה או כל בנאדם רציונלי היה חושב.
"מה שיהיה יהיה"
אנשים מתגלגלים, פשוטו כמשמעו. מידי פעם על הדרך מגיעה איזו קרן השתלמות, איזה בונוס, איזו מתנה (תתפלא לשמוע כמה אנשים מקבלים סכומי עתק מההורים שלהם - ואני לא מדבר על שרי אריסון ויצחק תשובה), וממילא בעוד 20 שנה ייקבלו ירושה שתכסה את כל החובות שלהם.
זה הרציונל של רוב האוכלוסיה.
עכשיו אתה יכול להמשיך ולחשוב בצורה רציונלית, אבל ברגע שהשאר הם לא רציונלים, זה אבוד לך.
לפחות אתה חכם מספיק לגור בשכירות (שהיא זולה בהרבה מאשר מגורים בדירה בבעלות), אבל אם יש לך איזו מחשבה לרכוש דירה בזמן הקרוב (מה יהיה עוד 10 שנים אני לא יודע) - הציפיה שלך לירידות לצערי תתפוצץ לך בפנים.

otherwise

New member
משעשע לראות טוקבקים מ2014

בכתבות נדל"ן....אותן תגובות כמו היום שחוזות התרסקות כי הבועה "חייבת להתפוצץ"

למעלה