מתלבטת לגבי המשך השכרת דירה - אשמח לתגובתכם

עננת2

New member
מתלבטת לגבי המשך השכרת דירה - אשמח לתגובתכם

השוכרים הודיעו לי שמסיבה כלשהי הם לא יכולים להמשיך לגור בדירה והם מבקשים לעזוב.
יוצא שיש עוד חצי שנה לסיום החוזה.
הדירה מוצעת למכירה במקביל, וכעת אני בדילמה.
האם לחפש שוכרים לחצי שנה? אולי עדיף להשאיר את הדירה ריקה, כך היא נראית גדולה יותר ואם יהיה קונה , העברת הבעלות תעשה בזריזות.
ברור לי ההפסד הכספי שכרוך בהשארת הדירה ריקה, מצד שני אולי כך היא תימכר מהר יותר..
מה הייתם עושים?

את הפרמטרים הכי חשובים שכחת...

ראשית, זה תלוי בנתונים של הדירה עצמה. אם מדובר על דירת 2 חדרים בתל אביב, לא תהיה לך בעיה לשכיר אותה, גם אם זה רק לשבוע ואפילו תוך כדי שיפוץ
. אם מדובר בדירה המיועדת למשפחות בעיר שינה, כנראה זה יהיה יותר קשה מכיוון שיש כאן הרבה נקודות שליליות:
- אין המשכיות (רק לחצי שנה).
- התחייבות להציג את הדירה לקונים פוטנציאליים תוך כדי.
- בעלי דירה שלא ירצו להשקיע בנכס במידה ויהיה צורך במזגן/דוד חדש וכ'ו
ועוד...
&nbsp
דבר נוסף הוא ההנחה שאמור לקרות משהו תוך חצי שנה. זו אמנם היתה נקודת סיום החוזה של הדיירים הקודמים, אבל אין לזה שום אחיזה במציאות. אם הדירה היתה בשוק כבר מספר חודשים ואין התעניינות, לא בטוח שתוך חצי שנה היא תימכר ואז לא בטוח שההפסד שלך מדמי שכירות הוא רק חצי שנה...
&nbsp
מה שהייתי מציע לך לעשות הוא להוריד את דמי השכירות מעט, בתמורה לסעיף שמאפשר לך לסיים את חוזה השכירות בהתראה של חודשיים. אני בטוח שבמחיר הנכון, יהיו אנשים שיקפצו על העסקה.
במקביל לנסות לשווק את הדירה באופן קצת יותר אגרסיבי: להשקיע בתמונות מזמינות, תיאור מדוייק, לפרסם בכל לוחות המודעות האפשריים ולהיות מאוד גמישים במועדים להצגת הדירה.
&nbsp
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה!

מה שהוא אמר

וגם: נצלי את התפר בין השוכרים על מנת לצלם את הדירה ריקה ואם את חושבת שיש בכך בכדי להועיל העלי את התמונות הללו לעיני הרוכשים הפוטנציאלים.

h a j b i

New member
דירה ריקה לא בהכרח נראית גדולה יותר

לפעמים ההפך הוא הנכון.
בנוסף כמעט תמיד כשהדירה ריקה נחשפים יותר פגמים ובלא מעט מקרים היא נראית פחות טוב.

DanT12

New member
מחזק

כל עוד לא מדובר בשוכרים בלגניסטים ברמות, כשהדירה מרוהטת ומסודרת אפשר לראות את הפוטנציאל שלה

Nemesis001

New member
תלוי בדירה

אם מדובר בדירה חדשה במצב טיפ טופ, לדעתי עדיף להראות ריקה לרוב.
אם מדובר בדירה שכבר רואים עליה את פגעי הזמן, מרוהטת תראה טוב יותר.

למעלה