עזרה בבקשה.

עזרה בבקשה.

אני גר בבת ים בביניין מסויים כבר כמעט 40 שנה.
לפני כמה חודשים הציבו שלט בנייה בביניין לידי שמבשר
שתהיה בנייה של הוספת 2 קומות בביניין קיים , מעלית וכדומה.
אני אדם שסובל מבעיות בריאותיות וחושש ממה שצפוי -
לכלוך , רעש, משאיות , אבק , קידוחים , ערימות של פסולת ביניין ועוד.
שוחחתי עם אדם שמבין והוא אמר לי שהוא יכול לבדוק אם אפשר למתן את הבנייה בדרכים שונות אבל הוא זקוק קודם כל למסמכי הבנייה והוא אמר לי שעליי לגשת לעירייה ולקבל אותם.
עכשיו הנושא הזה הוא סינית בשבילי !
אני מפחד ללכת לעירייה.
למי אני אמור לפנות ? מה אני אמור לבקש ?
האם יש לי זכות כאזרח לקבל את תוכנית הבנייה ולקחת אותה איתי ?
האם יש מישהו מהתחום שיכול לגשת לשם במקומי ולקבל את תוכנית הבנייה תמורת תשלום צנוע שאני אשלם ?
עזרה ? הכוונה ? מישהו ?

aeonf

New member
לא ממש יעזור לך

הסיבות שלך לא מצדיקות שינויים בתוכנית.
לקבל את התוכניות (ככל שהוגשו כאלה) אתה יכול לקבל בעירייה ובחלק מהרשויות גם באינטרנט.
&nbsp

zammy

New member
אל תתפתה לאיש

דבר עם עורך דין ופעל על פי הנחיותיו.
אחר כך- לפי הצורך- אם צריך לבדוק משהו בעירייה-קח רק איש מקצוע שמתמצא בהליכי רישוי ובנייה בעיר שאתה גר, אדריכל או הנדסאי.
אם אתה רוצה לדעת מה עומד לקרות- גש למחלקת רישוי ובנייה בעירייה ובקש לשבת עם מפקח בניין שיסביר לך מה קורה: האם הוציאו היתר בנייה והאם אתה יכול להתנגד, ואם הגישו מה מצבו מבחינת אישור תחילת ביצוע.
נסה להבין מה הולכים לבנות ומה המגבלות שהעירייה הטילה על הקבלן מבחינת שמירה על ניקיון, איכות חיים וכדומה.
המקפח אמור וחובתו להסביר לך בצורה ברורה כל מה שעומד לקרות ואם הוא יהיה חסר סבלנות נצל את מצבך הבריאותי בלי חשש ובקש לדבר עם מנהל.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

תודה על התשובות.

אני צריך לגשת למחלקת רישוי ובנייה ? לא למחלקת הנדסה ? ואולי שניהם זה אותו הדבר ?
האם אני יכול לצלם ולקבל הביתה את תוכנית הבנייה או מסמך כלשהו שבו פרטים
על התוכנית ?

אתה יכול לקבל את התכנית בלי לצאת מהבית.

הכל אמור להמצא באתר מחלקת הנדסה של הרשות המקומית או במקרה של רשות קטנה באתר הועדה לתכנון ובניה הרלוונטיים.

תוכל לעזור לי ?

תוכל להקדיש לי מספר דקות ולתת לי את הקישור הישיר לדף ?
כי ניסיתי ולא מצאתי.
נכנסתי לאתר של עיריית בת ים ולא מצאתי כלום.
אני מאוד מודה לך.

מדובר כאן על תמ"א 38 / 1.

מעניין שלא ביקשו "פינוי בינוי" [כנראה מדובר על בנין עם מגרש קטן]

אני ממליץ לך במקום להלחם כדון קישוט במלחמה אבודה, הצטרף עם שכניך לבנין, ומצאו יזם שיסכים לתמ"א 38/3 [תהליך הריסה ובניה חדשה] , תקבלו דירות חדשות, גדולות יותר, מודרניות, מעלית וכו', כך תשדרג את רכושך.ותוכל לגור בדירה אחרת שתקבל מהיזם לתקופת הבניה.

הקידמה הגיעה לבת ים.

למעלה